Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el neki és mit...

Hogy mondjam el neki és mit fog gondolni?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy édesanyám meghalt, mikor én 11 éves voltam. ( aki átélt hasonlót, csak az fogja megérteni, hogy mit érezhettem és miért ilyen nehéz) Mindig is inkább visszahúzódóbb, csendesebb, nehezen barátkozó lány voltam. A középiskoláig nem is nagyon ismerkedtem meg új emberekkel így szinte sose kerültem abba a helyzetbe, hogy azt kellett volna mondjam: nekem nem él az anyukám. Akit meg megismertem vagy bármilyen kapcsolatba kerültünk annak már előzetesen a család elmondta.. szóval sose kellett ezzel szembenéznem vagy kimondanom. Sőt itthon se beszéltünk róla, teljesen egyedül kellett ezt feldolgoznom. A középiskolában azért jóban lettem pár lánnyal, de úgy igazán egy nagyon jó barátnőm lett, vele is inkább az első év végénél lettünk nagyon jóba. Mi szinte csak egymásnak vagyunk abba az osztályba, neki sincs más, akivel szorosabb lenne a kapcsolata, ő is elég bátortalan, viszont mi ketten együtt igazán jó csapat lettünk:) Viszont a kapcsolatunk csak a sulira korlátozódik, egyébként csak nagyon ritkán találkozunk, akkor is csak, ha valamilyen sulis dologról van szó. Most nyáron se találkoztunk, mert én másik városba élek. Ő se mesélt soha a családjáról részletesen és én se sajnos, csak tesókról egy pár szóban. És nem is kérdeztünk soha a másik családjáról. Egy évbe kétszer, ha a barátnőm megemlíti az anyukámat, én meg akkor elterelem a témát vagy csak hümmögök valamit, mert mégse lehet két óra közti szünetbe szendvics evés közbe közöli azt, hogy ő már rég meghalt. Tudom, hogy valahogy el kellett volna mondanom, tudom, hogy valakik azt gondolják becsaptam, de én sose hazudtam neki semmit róla. Egyszerűen nem volt hozzá bátorságom. Hozzáteszem sokszor éreztem eddig, hogy ha elmondom, akkor majd az emberek sajnálkozni fognak, mivel vannak ilyen tapasztalataim.. és utálom a sajnálkozást. Most viszont el akarom neki mondani, de nem tudom mit fog gondolni, hogy több, mint 2 év alatt nem mondtam el neki.. Biztos személyesen kellene elmondjam, de arra is gondoltam, hogy egy levélben írnám le, mert sokkal jobban ki tudnám magam fejezni úgy.
2011. aug. 24. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha újra rákérdez, mondd neki azt, h ez egy fájdalmas téma.

Innen már vszínű tudni fogja, ha tovább kérdezősködik, akkor mondd neki azt, h majd egyszer négyszemközt.

2011. aug. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Írd le levélben, de ne géppel, e-mailen, hanem saját kézzel. Ne aggódj, nem fog haragudni emiatt, ha leírod, milyen nehéz erről beszélned. Arra is megkérheted, hogy továbbra se emlegesse, ha nem akarod, bár lehet egy beszélgetés segítene Neked is!
2011. aug. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csaptal be senkit. Nem beszeltetek melyen a csaladi helyzetetekrol. Tehat nem hazudtal, nem kerdezett. Ha ugy erzed, hogy nyilt akarsz leni, meg akarod neki mondani, hogy anyukad nem el, akkor megirhatod levelben is, ha ugy jobban ki tudod magad fejeznni. Nem kell magyarazat, hogy eddig miert nem mondtad. Arra szamithatsz, hogy "sajnalni' fog. De ez normalis, hiszen anyukank a legfontosabb szemely az eletunkbe. Ne kinozd magad, nem csinaltal semmi rosszat.
2011. aug. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Meg foglak döbbenteni, de én nem mondanám el. tapasztalataim szerint nagyon nehéz ennek a súlyát cipeli, de én az akkor hirtelen rám törő megkönnyebbülés után később lelkiismeret furdalást szoktam érezni.
2011. aug. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

szia! pontosan ilyen helyzetben vagyok, mint te. én is 11 éves voltam. szerintem az a baj, hogy nem beszéltél róla szinte senkinek.. én is utálok új közegben lenni, mikor ez szóba kerül. mert miután megtudják az emberek, fogalmuk sincs, hogy hogyan reagáljanak. amitől persze én érzem magam rosszul.

de nézd, ebben a helyzetben ne te érezd magad rosszul. nem hinném, hogy a barátnőd ezért megharagudna rád, vagy rosszallaná , amiért eddig nem mondtad el neki. hisz másnak se mondtad... ezt viszont tedd hozzá, mármint azt, hogy szinte ő az első, akinek ezt elmondtad. hidd el, ha valamennyire is értelmes lány, nemhogy rossz szemmel néz majd rád amiért csak most mondtad, hanem hálás lesz, hogy kitüntetted a bizalmaddal..

de szerintem élőben mondd majd el neki. mert máskor is lesz ilyen helyzet még az életedben, mikor beszélned kell róla.. szóval jobb, ha nem ér váratlanul.. persze nekem még most is nehéz néha, hogy ne érzékenyüljek el..

2011. aug. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
12.57! Épp ez, hogy eddig én is úgy voltam vele, hogy nem mondom el, nem terhelem, úgy is csak a suliban vagyunk együtt. Viszont egyre több olyan lesz, hogy kérdezni fog róla, meg azért kicsi fura, hogy hiányozna a szalagavatóról, ballagásról. Másnak nem fog feltűnni, csak ő az egyetlen ember, akit érdeklek valamennyire is az osztályból:) és itt már hazudnom kellene, azt pedig nem akarok. és ha netán később is barátnők maradnánk?..
2011. aug. 24. 13:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Mond el neki,mindegy mikor és hogyan! Hidd el,ha elmondod neki, tudni fogja, hogy bízol benne és a barátnődnek tartod. Nem fog ő ezzel visszaélni ne aggódj!

Jobb ha túl leszel rajta. Ha elmondod, akkor nem fogja szerintem felhozni a témát,és megnyugodhatsz.


Ja és még valami. Ezzel őt egyáltalán nem csaptad be,és nem is hazudtál neki. Ne érezd magad emiatt szégyenben!

Ha az én barátnőm lennél,én nagyon örülnék, hogy egy ilyen dolgot meg akarsz velem osztani!

2011. aug. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatásokat!:)
2011. aug. 24. 15:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!