Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem durva, hogy...

Csak szerintem durva, hogy gyakorlatilag az anyjával tervez jövőt a párom?

Figyelt kérdés

Na a lényeg,hogy hétvégén mondta a páromnak az anyukája,hogy felújíthatná a szobáját. Erre mondja a párom,hogy nem,mert ő arra gyűjt,hogy minél előbb, 5 éven belül tudjon egy saját lakást venni kettejüknek. (mert ketten laknak albiba) Na most én nem azt mondom,hogy tervezzen velem jövőt,meg velem vegyen lakást vagy valami, de azért basszus ne is az anyjával. Most 22 éves,tegyük fel,hogy 27 évesen vesz egy lakást maguknak...akkor mikor akar elszakadni tőle?:S Amugy 1,5 éve vagyunk együtt.

Meglepődtem,és azóta ezen filózom..


Bocsi,ha kicsit hosszú lett,köszi a válaszokat!


2011. aug. 20. 12:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Az én volt pasim 29 évesen a húgával tervezett közös jövőt, úgyhogy én már semmin se csodálkozom...:)
2011. aug. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
48%
Vele kár jövőt tervezned:)
2011. aug. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy ez abnormális gondolat. A párod valószínűleg pontosan tudja, hogy kettőjüknek 2 külön lakásra, nem lesz pénze, akárhogy spórolnak is. Ha többgenerációs, szeparálható otthonban, vagy házban gondolkodik, az azért nem olyan elvetemült gondolat. Ha most azt mondaná, hogy ha meglesz a pénzem, otthagyom anyámat az albérletben, csináljon amit akar, mindenki egy önző bunkónak tartaná.
2011. aug. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
50%
Ne filózz,hanem menekülj ebből a kapcsolatból-ez nem normális!!!!!
2011. aug. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
az "otthagyom anyámat az albérletben, csináljon amit akar" meg a "közös házat veszek vele" között azért vannak fokozatok szerintem. nincs ezzel gond, csak nem árt a párunkkal megbeszélni, hogy ő benne van-e ebben, vagy inkább váljanak el az útjaik.
2011. aug. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Nem több generációs családi házat tervez,mert mindenképpen társasházban akar maradni. Egy 2 szobás lakást tervez az anyjával.
2011. aug. 22. 19:02
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Na, akkor azért átgondolnám, hogy érdemes-e ebben a kapcsolatban hosszútávra, együttélésre tervezni. Ha csak nem úgy gondolja, hogy ha eljön az ideje, majd ő költözik a barátnőjéhez...:-))
2011. aug. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vele tervez, csak szeretne saját lakást, ahol biztonságban tudhatja az anyját. Mondtad, hogy albérletben laknak. Én se hagynám az anyámat albérletben :)
2011. aug. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
51%

Nem csak szerinted durva. Azt jelenti, hogy képtelen leválni az anyjáról, ha nincsen apja akkor pluszban azt is, hogy megkapott a vállára egy olyan felelősséget, ami nem az övé. Egy jól kereső 40 éves nő maga kéne, hogy gondoskodjon a saját jövőjéről és nem a fiába kéne, hogy kapaszkodjon!


Ha az anyjával tervez közös jövőt, akkor abban neked nincs helyed, sem a gyerekeiteknek, mert nem vált le az anyjáról és a jelek szerint nem is fog tudni leválni (22 évesen már ennek lenne jele).


Keress egy másik pasit!

2011. aug. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
72%

Ne tervezz vele jövőt!

Csak az első hozzászólásokat olvastam el, de nagyon ledöbbentettek!


Ilyen alapon hogy képzelje el egy férfi és egy nő a közös jövőjüket?

Miért kivételezett a férfi anyukája?

Ilyen alapon nyugodtan vehetnének közösen egy lakást a párjával és akkor az ő anyukáját is oda lehetne hozni.


Egy kapcsolat egyáltalán nincs rendben, ha az egyik fél úgy tervezi a jövőt, hogy majd vesz egy lakást magának és az anyjának. A párja meg lakjon máshol és néha látogassa meg őket? Így éljenek le egy "közös" életet?


Ez egyáltalán nem egészséges. Régebben igaz volt olyan szokás, hogy több generáció lakott egy fedél alatt, meg is voltak ebből a konfliktusok. Jobb is, hogy ez már nem divat. De még akkor is a fiatalok általában a KÖZÖS jövőjüket tervezték elsősorban.


A szülőkről lehet máshogy is gondoskodni: a közelükben lakást venni, anyagilag támogatni, segíteni a háztartásban, ha már betegek, segítségre szorulnak, magukhoz venni őket. De egy fiatal pár együtt tervezze már a jövőjét! Esetleg mindkét fél családját szükség szerint, de lehetőleg egyforma mértékben figyelembe véve, ha ezt mindketten igénylik.


Az én férjem családcentrikus, sőt kifejezetten anyás, de soha nem akart az anyja nyakán megöregedni, már akkor is, mikor még egyedülálló volt, önálló életbe kezdett.


Nem tudom elhinni, hogy ennyi puhány, lekvár, anyámasszony katonája pasi van a világon, akik nem tudják elengedni anyuci szoknyáját.


Lehet úgy is szeretni, segíteni a szülőket, gondoskodni róluk, hogy azért megmaradjon a fiataloknak egy kis saját közös élettér. Végül is ők fognak családot alapítani (ha minden jól megy) és nem anyuci, meg a kisfia.

2011. aug. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!