Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha van gyereked, de el/szétvál...

Ha van gyereked, de el/szétváltatok, a következő kapcsolatodban tudsz annyit nyújtani, mint az előzőben?

Figyelt kérdés

Mondjuk ha fele fele arányban van a szülőknél a gyerek, az új pár/kedves már csak pont fele annyi időt kap, mint az előző.

Azon gondolkodom, hogy az lesz a vége, hogy ugye lassan mindenki elválik, de felelőtlenül vagy nem, már bevállalt gyereket, így az új kapcsolat már hátránnyal indul. Akik anélkül vállalnak gyereket, hogy végiggondolnák, vajon stabil-e egyáltalán a kapcsolatuk, nem gondolnak arra, hogy később még nehezebb lesz, vagy nem talál olyan nőt/férfit aki ezt jó szívvel viseli. Mostanában mindenkinek aki 25-30 között van és ismerkedik, kiderül, hogy már van gyerek, aki ugye neki az elsőszámú ember.

Csak azon elmélkedem, hogy ugye az lenne a sorrend, hogy van egy pár, ismerkednek, pár lesznek, összeházasodnak, egymásnak ők a legfontosabbak, majd ezután jön a gyerek. Vajon mit érez egy új barátnő/barát jelölt, hogy ő már sosem lehet a párjának a legfontosabb, bár neki az?


Az egész csak elmélkedés, de ha van hozzá valami gondolatotok, írjátok meg!


2011. aug. 19. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:

"Mondjuk ha fele fele arányban van a szülőknél a gyerek, az új pár/kedves már csak pont fele annyi időt kap, mint az előző."


Miért, hármasban nem lehet programokat csinálni????

Egyébként meg akinek nem tetszik, hogy a másiknak van gyereke, keressen magának egyedülálló emberkét.

2011. aug. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
5%

Még nincs gyereked igaz?

Ha majd lesz,akkor te is másképp fogod nézni-érezni ezt amit leírtál...

Te pedig mindenképpen gyerektelen párt válassz magadnak!

2011. aug. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy érzem most a férjem sem kap tőlem kevesebb figyelmet mint egykor, ezt akkor is tartanám ha másik párom lenne. Igyekszem okos anya lenni, aki megteremti a harmóniát a párja és a gyereke közt. Persze igazad van, a gyerek az első, de nem kizárólag ő létezik. Az anya/apa is ember, érzelmi, szexuális stb szükségletekkel. Nem szabad egy szülőnek sem mártírkodni, sokan ezt teszik, pedig nagyon fontos, hogy nem csak elnézően mondogassuk: "ember vagyok" ha hibázunk, hanem pozitív irányban is ehhez tartsuk magunkat. Anya vagyok, ember vagyok, nő vagyok ezt szem előtt kell tartani. És pont ettől függ az is, hogy a párom mit érez. Attól, hogy Én mennyire vagyok fontos Magamnak.
2011. aug. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ.
2011. aug. 19. 11:03
 5/5 anonim ***** válasza:

A kolléganőm és a jelenlegi férje elváltak, mindkettőjüknek már van gyerek az elöző házasságból,de van közös gyerekük is.Tény h. kevesebb idő jut kettőjükre,de ha nem lenne gyerek akkor sem lenne sokkal több idő,hisz csak meló után vannak együtt,illetve szerencsére le tudják adni néha a gyereket a nagyiéknak és akkor van 1-2 napjuk amikor csak kettesben vannak.

Akik fiatalok, ott is lehet hármasban vagy kettesben ellenni munka után.Hétvégén meg elvileg van amikor alszik a gyereke, szóval marad 1-2 szabad pásztor óra,ami szerintem gyerek nélkül se több,hisz a párok nincsenek egész nap összeöllekezve,hanem mindneki végzi a saját dolgát vagy csak tv-nek,ezt meg gyerek mellett is lehet.Ha meg már suliba jár a gyerek akkor alapból nem lesz állandóan a szülők nyakán, hisz tanul,haverozik,neki is meg lesz a saját magánlégköre+éjszaka sem kel fel, h. átmenjen a szülőkhöz aludni :-)

2011. aug. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!