Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másokat is felháborítana vagy...

Másokat is felháborítana vagy csak én vagyok ilyen házsártos?

Figyelt kérdés

Közel 5 éve vagyunk együtt a párommal. Az a helyzet,hogy mostanában nem tudom tolerálni a dolgokat amiket tesz,és ahogyan teszi. Konkrétan arra értem,hogy képes az előre megbeszélt programokat lemondani,ami a közös jövőnkre vonatkozna,csak azért mert a szüleinek kell segíteni valamit. Komolyan mondom néha már azt hiszem,hogy direkt csinálnak neki programot,csak hogy keresztülhúzzák a dolgainkat. Tudom,hogy segíteni kell a szülőknek,ez így természetes,de azért van egy határ,amikor átmegy a dolog pofátlanságba. A párom nagyon szereti a szüleit,és ebből adódóan sosem mond nekik nemet. Csak ezzel nem veszi észre,hogy én és a közös életünk a háttérbe szorul. Nem akarom "kisajátítani",de azért már most kezd elegem lenni. Eddig tudtam tolerálni,de mostanában eldurran az agyam,ha meghallom,hogy "nem,mert anyáék megmondták...". Teljesen ki vagyok készülve. Szerintetek túlreagálom? Mit tegyek? Köszi a válaszokat előre is!

25/N


2011. aug. 15. 14:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan, milyen esetekről írsz, mikor milyen programból ugrott így ki.


Meg kéne vele beszélned, nem akkor, amikor előáll egy ilyen helyzet, hanem máskor.


Amúgy: csak az utóbbi időben ilyen?


Őszintén, az első, ami beugrott nekem, hogy eloszlott a rózsaszín köd, és azért nem viseled már el ezeket a dolgokat... Gondold át!

2011. aug. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valami konkrétum kellene, mert így nehéz bármit is mondani. Talán értem mi a baj, de nem tudsz mit tenni, csak megbeszélni a dolgokat a pároddal, hogy mi az ami neked már nem fér bele. Lehet, hogy nem is tudja nálad hogy a határ.
2011. aug. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Oké, megosztok veletek egy konkrét példát: Lakást készülünk vásárolni,már meg volt beszélve a tulajdonossal,hogy mikor megyünk el megnézni,és ő közölte,hogy nem jön,mert haza kell mennie. Minden tiszteletem a szüleié,de azért ez már nagyon durva.
2011. aug. 15. 14:35
 4/12 anonim ***** válasza:
Azt hittem hirtelen, hogy a tesóm ír, ugyanez a helyzet náluk de aztán láttam a korodat. Ő sem tud mit tenni, keresi a megoldást.
2011. aug. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben mondjuk jogos a dolog (feltéve, hogy mondjuk nem akkor lett rosszul valamelyik szülő és került kórházba vagy ilyesmi), de erre egy megoldás van, szépen odaülni elé, és higgadtan, hiszti, könnyek, sértődés nélkül elmondani, hogy mi a gond, mi az, ami már nem fér bele neked.
2011. aug. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igazad van, itt az ideje, hogy a párod eldöntse: gyerek marad, vagy felnő a párkapcsolathoz.
2011. aug. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Lakást készültök venni? Tehát össze akartok költözni,és a lakás közös pénzből lenne? A szülei egész pontosan mennyire messze laknának a kiszemelt lakástól? Csak azért ez a sok kérdés,mert az első ami átfutott az agyamon,hogy mi van,ha már megvettétek a lakást,összeköltöztök,de a szülők továbbra is állandóan "programokat" szerveznek majd a párodnak,és ő természetesen nem tud majd nemet mondani?!


26/N

2011. aug. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Eredetileg az volt a "terv",hogy a szüleihez költözünk,de én nem mentem bele,pont azért,mert ha most ilyenek,akkor mi lett volna velünk,ha odamegyünk lakni?! Szeretem,nem akarom elhagyni. A napokban kezdtem el ecsetelni neki a dolgot,hogy nem jó így a dolog,nem hisztiztem,semmi ilyesmi nem volt,kulturált nő lévén elmagyaráztam neki. De az jött le,hogy én bántani akarom a szüleit,pedig semmi ilyen nem állt szándékomban. Csak egy kicsit tanítanám az önállóságra.
2011. aug. 15. 14:46
 9/12 A kérdező kommentje:
Mi egy nagyvárosba költöznénk be,a szülők pedig faluban élnek. Kb egy olyan 20-25 km autóval. Igen,sajnos nekem is ez jár a fejemben,hogy soha nem találja meg mértéket. El vagyok keseredve nagyon. Azon is elgondolkoztam,hogy így hozzá menjek-e... :-(
2011. aug. 15. 14:54
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Nálam is ez volt a probléma. Egyszerűen megutáltam az apját, hogy minden percét beosztotta, folyamatosan. Tönkrement a kapcsolatunk, nagyobb részben emiatt. Soha nem fog elköltözni otthonról, csak majd akkor kap észbe, hogy nincs senkije, ha a szülei meghalnak.

2011. aug. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!