Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van ebből kiút? Az exem...

Van ebből kiút? Az exem tönkre tesz.

Figyelt kérdés

Van egy barátom és van egy volt barátom. A jelenlegivel 3 éve vagyunk együtt és elég jól meg vagyunk. Nem vagyok belé szerelmes,csak mint embert szeretem. És itt az exem. Mióta szakiottunk nem hagy békén. Az a baj,hogy még én is szeretem és igy nem tudok túl lenni rajta. Már rengetegszer beszéltük meg,hogy többé nem beszélünk,de eddig sohasem sikerült. Általában ő keresett újra 1-2 hónap után,de néha én sem birtam. Ő vissza akar szerezni,de sokszor kibékültünk már,én tudom,hogy nem illünk össze. Mégis annyira gyenge vagyok.

Néha azt gondolom,hogy egy 3. pasi lenne a megoldás,de a jelenlegi barátommal tervezünk és ő illik hozzám. hasonló természetű mint én. Bonyolult ez a helyzet csak nagyvonalakban próbáltam felvázolni.

Igazából nem tudom mit tegyek. Nem tudok szebadulni az exemtől akivel néha olyan mintha lélekben mindig együtt lennék. Van ebből kiút? Vagy lehet hogy vele kell lennem és azért nem tudok tőle elszakadni?


2011. aug. 12. 14:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Hú neharagudj,de én "csak" szeretetből nem lennék képes együtt lenni senkivel...

Tényleg egy harmadik ember kellene neked,vagy némi egyedüllét.

Mit tud neked adni az az ember akivel együtt vagy szerelem nélkül?Az oké,hogy ő szerelmes beléd és mindent megad neked,de téged ez úgysem fog igazán sosem boldoggá tenni..

Azzal meg te is tisztában vagy,hogy az exeddel nem tudnátok kijönni.Viszont amíg együtt vagy mással,sokkal vonzóbb vagy az exed számára is.Ha egyedülálló lennél,nem biztos,hogy ennyire tapadna rád!

Szerintem szakíts a jelenlegivel és hidd el megtalál téged is majd az új szerelem!Nem kell félni az egyedülléttől sem :)

2011. aug. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Szeretem őt nagyon. De csak megszerettem. És nem szerelemből. Nehéz lenne szakitani vele nagyon már. Minden szabadidőmet vele töltöm és mindent együtt csinálunk. A volt barátomnak meg szerintem csak addig kellenék mig újra meg nem szerez. Kis idő múlva ugyanaz lenne mint régen. Bár ő nem ezt mondja.
2011. aug. 12. 15:14
 13/21 anonim ***** válasza:

Na hát akkor mindent tudsz,nem kell ide mások véleménye.

Képtelen lennél egyedül lenni.

2011. aug. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Szeretem őt nagyon. De csak megszerettem. És nem szerelemből. Nehéz lenne szakitani vele nagyon már. Minden szabadidőmet vele töltöm és mindent együtt csinálunk. A volt barátomnak meg szerintem csak addig kellenék mig újra meg nem szerez. Kis idő múlva ugyanaz lenne mint régen. Bár ő nem ezt mondja.



Már ne is haragudj, de szerinted ez így korrekt? Milyen érzés lenne neked fordított esetben? Szerintem te egy nagyon önző és éretlen személyiség vagy. Én is voltam ugyanolyan helyzetben mint a mostani barátod: majd meg haltam a páromért, ő meg "csak" szeretett és értékelt mint embert. Ellett volna még mellettem, ha nem veszek erőt magamon és nem küldöm el én, mert neki ez ugyanilyen kényelmes kis langyos helyzet volt mint neked. Remélem, hogy a barátodnak is megjön a jobbik esze és kivág téged a fenébe. Semmi jogod másnak az idejét rabolnod, csak hogy ne legyél egyedül! alaposan rádférne jellemfejlődés szempontjából, hogy egyszer te is ilyen helyzetbe kerülj, mert akkor egy életre megtanulnád, hogy az emberek nem játékszerek.

2011. aug. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Jó. Talán igazad van.De ami miatt szemét vagyok az a volt barátom.Ha ő nem lenne,akkor 90 % os lenne a kapcsolatunk. Én ugyanúgy megteszek érte mindent mint ő értem. És tudom,hogy a szerelem idővel elmúlik ott is ahol nagyon nagy volt. És marad az,hogy egyébként meg összeillünk szinte minden szempontból.

De tudom,ha a jelenlegi barátom nem lenne ilyen amilyen,akkor most is a volt barátommal lennék. Megint. :S

2011. aug. 12. 16:14
 16/21 A kérdező kommentje:
És egyébként ne gondold,hogy én,csak mert ebben a helyzetben vagyok jelenleg,nem szenvedtem pl. a volt kapcsolatomban is. Én is megkaptam pl. hogy ne mutassam ki a szerelmet ennyire, mert túl sok vagyok...most meg lám túl kevés. Sokat szenvedtem miatta.Nem látsz bele annyira a helyzetembe.
2011. aug. 12. 16:17
 17/21 anonim ***** válasza:

Én ugyanúgy megteszek érte mindent mint ő értem. És tudom,hogy a szerelem idővel elmúlik ott is ahol nagyon nagy volt. És marad az,hogy egyébként meg összeillünk szinte minden szempontból.


Pont hogy nem teszel meg érte mindent, hiszen képtelen vagy viszonozni az érzéseit. És itt még csak nem is arról van szó, hogy nem azonos hőfokon égsz, hanem teljesen másképp viszonyulsz az egész kapcsolathoz, hiszen aki szerelmes, az nagyon erősen kötődik. A stabil, 100%-os (és nem 90%-os!!!) kapcsolatok alapja a kölcsönös szerelem. Mert nagyon nem mindegy, hogy a kapcsolat emberbaráti szeretetből indult-e vagy szerelemből. Mert abban igazad van, hogy a szerelem elmúlik, de aki eleve nem érzett erős érzelmet vagyis SZERELMET a másik iránt, annál sose lesz olyan erős a kötődés és akkor megette a fene az egészet, soha nem lesz igazán boldog és elégedett. Nagyon jól tudom, miről beszélek, mindkét oldalon voltam már. Amit te érzel, az sose lehet alapja egy igazán jó kapcsolatnak, hiszen te érzed, hogy valami hiányzik: igen, hiányzik nálad az erős kötődés, szenvedély, a másik ember csodálata, erős összetartozás tudat. És ezek, ha valaki szerelmes, vagyis van egy erős alap, akkor sose múlnak el. Tényleg csak azt tudom tanácsolni, hogy lépj ki ebből a helyzetből, mert te is meg a jelenlegi párod is sokkal jobbat érdemelnek: mindketten egy kölcsönös vonzalmon alapuló kapcsolatot, erős érzelmekkel.

2011. aug. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Sokmindenben igazad van,de szerintem 100% os kapcsolat azért mégsincs.

Azt hogy mindent megteszek érte én is azt úgy értettem,hogy nem vagyok bunkó,figyelek rá mindig stb.

De az is igaz,hogy csodálat és a szenvedély hiányzik felőlem.

Amugy hány éves vagy?

2011. aug. 12. 17:15
 19/21 anonim ***** válasza:
25
2011. aug. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ne használd ki a jelenlegit.
2011. aug. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!