Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ebben az esetben?

Mit tehetnék ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta van barátnőm, rettentően szeretem, viszont egyetlen hibája van. Az ég világom mindenre és mindenkire féltékeny, ami körülöttem él és mozog. Ha tehetné, bezárna egy börtönbe, és csak akkor engedne ki, amikor vele vagyok együtt. Ezt ő így nem mondta, de ezt érezteti velem. Még ezekkel a féltékenységekkel úgy nem is lenne különösebb problémám, de ezek mind veszekedésekhez vezetnek. Ha egyszerűen nélküle megyek bárhová, azt olyan nehezen dolgozza fel, mintha szakítanánk, nem tudja elviselni ha másokkal is együtt vagyok. A szakítás az kizárt, imádom mindenestül még ennek ellenére is, de már jó lenne valami gyógymód erre a beteges féltékenykedésre. ötletek?
2011. aug. 11. 22:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Persze, ezt magyarázom az eleje óta:PP
2011. aug. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Ha van humorérzéke a barátnődnek, akkor el lehet ütni egy poénnal a dolgot; mondjuk amikor szóvá teszi, hogy miért voltál együtt egy lánnyal, akkor faarccal vágd rá, hogy csak függönyt néztetek a gyerekszobához. Ilyenkor lehetséges, hogy belátja, hogy mennyire túlreagálta a dolgot, és abbahagyja a féltékenykedést.


A féltékenység egy érzés, nem lehet észérvekkel leszerelni; mivel mennél jobban bizonygatod, hogy csak őt szereted, annál inkább bele fogja lovagolni magát a féltékenységbe.

Persze ez nem azt jelenti, hogy ne mutasd ki, hogy ő az egyetlen az életedbe, de ezt ne szóban történő érveléssel tedd, hanem más gesztusokkal.

2011. aug. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ez nem a te dolgod, neki kellene megoldania. És nem is veled kapcsolatos, hanem régebbről, máshonnan jön. Kezeltetnie kell magát, mert csak súlyosabb lesz. Sok örömöt elvehet, megronthat.
2011. aug. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!