Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ebben az esetben?

Mit tehetnék ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta van barátnőm, rettentően szeretem, viszont egyetlen hibája van. Az ég világom mindenre és mindenkire féltékeny, ami körülöttem él és mozog. Ha tehetné, bezárna egy börtönbe, és csak akkor engedne ki, amikor vele vagyok együtt. Ezt ő így nem mondta, de ezt érezteti velem. Még ezekkel a féltékenységekkel úgy nem is lenne különösebb problémám, de ezek mind veszekedésekhez vezetnek. Ha egyszerűen nélküle megyek bárhová, azt olyan nehezen dolgozza fel, mintha szakítanánk, nem tudja elviselni ha másokkal is együtt vagyok. A szakítás az kizárt, imádom mindenestül még ennek ellenére is, de már jó lenne valami gyógymód erre a beteges féltékenykedésre. ötletek?
2011. aug. 11. 22:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

jesszus mintha csak a barátom írt volna...remélem nem :D

Amit tudok tanácsolni: Éreztesd NAGYON-NAGYON, hogy szereted,imádod őt, és csak ő kell neked, nem csalnád meg, nem hagynád el, és vele tervezed a jövőd (ha így van:) )

Ugyanilyen voltam mint a barátnőd, párom ugyanígy reagált, h elhagyni nem akar de sok(k) neki amit művelek...leültünk megbeszélni, és próbálom visszafogni magam több kevesebb sikerrel:) Éreztesd hogy bízhat benned! sok sikert:)

23L

2011. aug. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát épp ez az, tudja, hogy mennyire szeretem, együtt tervezzük a jövőnket, tisztában van vele, hogy mennyire hűséges vagyok, de ennek ellenére mégis féltékeny, arra hivatkozva hogy félt, mert nem akarja, hogy más lány is szemet vessen rám, és hasonlók. Aranyos nagyon, de jól tudja, ha így is volna, engem akkor is csak Ő érdekel. De köszönöm a tanácsod, nekifutok újra, hátha több sikerem lesz :D
2011. aug. 11. 22:26
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

jajj ez a lány az alteregom xD

Figyu akkor meg magyarázd el neki, hogy ez rosszul esik neked, mert olyan mintha nem bízna benned. És hogy amilyen szinten csinálja, már eléggé zavaró. Biztos intelligens, és megérti, de te meg légy türelmes, mert ez elég hosszú folyamat lesz, nem megy egyik napról a másikra:)

2011. aug. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Eloszor is sorold fel a tulajdonsagait, hogy miert szereted ennyire, es ugy erzed, hogy benne megtalaltad azt a szemelyt, akivel leelni szeretned az eletedet, viszont hangsulyozd azt, hogy ezzel a feltekenysegi jelenettel megmergezi a szerelmet!

A baratnodnek nincs onbizalma, tehat neki kell ezt elfogadni, hogy valoban vannak olyan ertekei, amiert ennyire szereted, de azt is megkell ertenie, hogy nem birtokolhat teged!

Ez most meg elviselheto, de egy ido utan, mar idegesito lesz, s nagyon sok kapcsolat, sot hazassag is ezert megy tonkre.

2011. aug. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem adtál rá okot, hogy féltse a kapcsolatotokat? Valószinű, hogy azért féltékeny,mert nem tartja magát elég jónak, szépnek, értékesnek, hogy "megtartson" téged. Talán kissebbségi komplexusa van, alacsony az önértékelése. A férjem szerint nálam legalábbis ez a baj. Ha meg elkezd bókolni, dicsérni, akkor meg azon akadok ki, mert szerintem csakis azért mondja, hogy egy kis önbizalmat öntsön belém. Na, akkor most okosabb lettél?
2011. aug. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Három éve kitartóan mellette állok, ez idő alatt még csak jelét sem adtam annak, hogy hűtlenséget feltételezhessen. Egyébként igen, sajnos önértékelési problémái is vannak, talán ez áll a dolog a hátterében. Sokszor azzal hozakodik fel, hogy én túl okos vagyok hozzá, sok mindent tudok, amit Ő nem, és ez zavarja. Pedig ez egyáltalán nincs így, egy nagyon művelt, értelmes, intelligens lányról van szó.


Másfelől vannak lány barátaim, akivel beszélgetek, de ez ugyan így fordítva is igaz. A lány baráti körömből több lányra is féltékeny, már olyat is kért tőlem, hogy szakítsak meg mindennemű kapcsolatot velük.

2011. aug. 11. 22:43
 7/13 anonim ***** válasza:
Mennyi idősek vagytok, azt elárulod?
2011. aug. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Persze, 19 mindketten.
2011. aug. 11. 22:53
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor nem a barátom vagy!!!!! hehe:)
2011. aug. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Talán magadra ismertél? :)
2011. aug. 11. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!