Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együtt szoktatok vacsorázni a...

Együtt szoktatok vacsorázni a családdal? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

Szerintem az a baj ezekkel a közös vacsorákkal, hogy ilyenkor sokan "ebédnek való" ételeket fogyasztanak. Zsíros, olajban sült húsokat, hozzá krumpli stb. Ezek az ételek ugyebár nem túl egészségesek, főleg nem este fogyasztva.

Nem egy ismerősöm van, akik szintén így csinálják és a gyerekeik elhízottak.

Miért jó ez?


2011. aug. 8. 11:00
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Akkor meg hagyd rá!

Ha őt annyira nem zavarja, hogy változtasson rajta, akkor nem értem, hogy te miért foglalkozol ennyire a témával! És más ember étkezési szokásaival! Ki vagy Te Schubert Norbi! Még Ő ilyen idegesítő fazon!

2011. aug. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy mikor eszik.

Pl. este 6 előtt ehetne "bármit". Ne úgy akarj segíteni, hogy teljesen meg akarod tőle vonni a vacsit. Ne legyél a másik véglet.

Mint itt sokan írták, van sokféle könnyű vacsi.

Nem véletlenül van reggeli, ebéd, vacsora, sőt ott a tízórai és az uzsi. Sokszor keveset a legegészségesebb!

És szerintem ne keverd össze az egészséges életmódot a családias élettel. Volt akik itt jókat írtak (2. old.), gondold azért át.

Van egy közmondás is: Reggelizz úgy, mint egy király, vacsorázz úgy, mint egy koldus.

Persze vannak akiknek szükségük van az energiára, de azért akkor is vigyázni kell a vacsival.

2011. aug. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem akar lefogyni, hagyd!

Állítsd le a panaszait, ne hallgasd meg! Beszéljetek másról. Ha akar majd lefogy. Nem a közös vacsora az oka, senki sem kötelezi, hogy sokat egyen este.

2011. aug. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Elhívhatnád futni naponta, vacsoraidőben.
2011. aug. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
49%
A szüleimmel mindig együtt vacsoráztunk, hideg kajákat és egyikünk sem volt elhízott. Amióta együtt élek a párommal, minden nap főzök és vacsorára esszük meg, mivel egész nap dolgozik, este ér haza, de a munkahelyén csak szendvicset eszik napközben. Úgyhogy a vacsora az egyetlen közös étkezésünk a nap során és akkor igen, képesek vagyunk akár rántott húst is enni krumplival. Szóval persze nem egészséges vacsorára nehéz ételeket enni, de nem lehet csak a vacsorára fogni az elhízást. Ha tudom pl., hogy valami zsírosabbat fogunk enni este sokszor kihagyom az ebédet, vagy zöldséget, gyümölcsöt eszek.
2011. aug. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Én egyedül szeretek enni. Ez csupán Karácsonykor vagy ha az apámnál tartózkodok van másképpen. Egyébként egyedül a legjobb, mert szeretek közben olvasni. Arról nem is beszélve, hogy ha leülök enni akkor nem beszélgetni akarok, hanem kajálni! Munkahelyen is igyekszem úgy kijárni, hogy más ne legyen ott, mert csak zavarnának.
2011. aug. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
nem az a baj,hogy vacsizik,az,hogy nem mozog.
2011. aug. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!