Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együtt szoktatok vacsorázni a...

Együtt szoktatok vacsorázni a családdal? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

Szerintem az a baj ezekkel a közös vacsorákkal, hogy ilyenkor sokan "ebédnek való" ételeket fogyasztanak. Zsíros, olajban sült húsokat, hozzá krumpli stb. Ezek az ételek ugyebár nem túl egészségesek, főleg nem este fogyasztva.

Nem egy ismerősöm van, akik szintén így csinálják és a gyerekeik elhízottak.

Miért jó ez?


2011. aug. 8. 11:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Mi vacsira mindig felvágottas kenyeret ettünk mindenféle zöldséggel (paradicsom, paprika, hagyma), sajt, hal.

És együtt ettünk. Lehet beszélgetni, mi volt aznap, meg ilyenek. Ha úgy esztek, hogy ott a tv is az is egy megoldás, csak sztem nem olyan családias.

Én is halottam sok olyat, hogy nehéz főtt ételt esznek, de azzal én sem értek egyet. Az ebédre való.

2011. aug. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
nem eszem a családdal. egyedül szeretek
2011. aug. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
84%
Az együtt vacsorázás szerintem fontos, hogy néha együtt legyen az egész család. Ehhez viszont nem kell nehéz kajákat enni, mert nem a zabálás a lényeg - mi hideget eszünk, mégis jó együtt lenni.
2011. aug. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Mert éhesek vagyunk.

Nem híztunk el.

Néha dinnyét eszünk, vagy gulyáslevest, vagy főtt tojást.

zSÍROS KENYERET HAGYMÁVAL.

Lecsót (ez nálunk sovány: olaj, hagyma, paradicsom, paprika, más nem)

Almát.

Joghurtot.

2011. aug. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
25%

Nekünk a nap fénypontja a vacsora.

És nem eszünk egészségtelen ételeket, van, hogy nem is itthon eszünk, hanem elmegyünk valahova kajálni, ez egy héten 3x4x előfordul.És ide még szívesen jön velünk a 18 éves fiunk is.:)Amúgy ugyan annyi kiló vagyok, mint lánykoromban, 63.

2011. aug. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk én több műszakban vagyok,össze vissza érek haza.Férjem este 5-6-7 körül ér haza,ő bekajál rendesen,bármit,ha van főtt akkor azt,ha nincs akkor hideget.De ő egész nap keményen dolgozik,a melegben,hidegben,kőműves.Én ha otthon vagyok akkor pont,nem szoktam azt enni vele amit ő,mert én cukorbeteg vagyok,eleve diétából áll az életem.Én nem eszem este már nehéz ételeket,főtt kaját is ritkán,inkább elviszem másnap ebédre.Sok párolt zöldséget,salátákat,joghurtot,és csirkemellet eszem vacsorára,de sokszor semmit.
2011. aug. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
25%

mi is együtt vacsorázunk a párommal,mert közben jó beszélgetni,teázni.

nem vagyunk elhízottak én fittness terembbe,ő kondizni jár.

én havonta egyszer méregtelenítek,egészségesen étkezem(ő szereti a hasát,de egyálltalán nem kövér,csak izmos)

neked mért fáj ha mások vacsoráznak?

aki éhes az egyedül is be tudja tömni a zsíros kaját.nem értem.

2011. aug. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
25%
terembe*
2011. aug. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Hát én nem értem miért tartozna össze a kettő! Mi pl. mindig együtt eszünk a férjemmel, de mivel mindketten fogyózunk, ezért olyat eszünk, ami nem zsíros, nehéz. De van,amikor csak én fogyózom, attól ő még ugyanúgy azt eszi, amit én!
2011. aug. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

párommal együtt vacsorázunk és szerintem nagyon is fontos hogy egy család legalább napi egy étkezésnél együtt legyen.

én vacsorára elég sokszor külön főzök, és ha zsíros ha nem mi akkor is elég jókat eszünk.elhízva viszont nem vagyunk.

2011. aug. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!