Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együtt szoktatok vacsorázni a...

Együtt szoktatok vacsorázni a családdal? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

Szerintem az a baj ezekkel a közös vacsorákkal, hogy ilyenkor sokan "ebédnek való" ételeket fogyasztanak. Zsíros, olajban sült húsokat, hozzá krumpli stb. Ezek az ételek ugyebár nem túl egészségesek, főleg nem este fogyasztva.

Nem egy ismerősöm van, akik szintén így csinálják és a gyerekeik elhízottak.

Miért jó ez?


2011. aug. 8. 11:00
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Nekem nem fáj, csak nem tartom jó példamutatásnak.


Azzal nincs baj, ha valaki egészséges ételeket vacsorázik, de sokan igenis zsírban tocsogó, magyaros ételeket tálalnak. A gyerek ezt látja, ezt szokja meg.


Az esti nehéz kaja nemcsak az elhízás miatt rossz, egyszerűen egészségtelen és rossz hatással van az emésztésre.

2011. aug. 8. 11:39
 12/27 anonim ***** válasza:

Az egészségtelen kaja délben is az, de nagyon fontos a családnak a közös étkezés, a beszélgetések miatt. Hamarabb elhízik, aki magában eszik.

Ilyen ételeket amit írsz, szerintem ünnepi ebédeken esznek inkább az emberek, és nem muszáj olyan sokat szedni ezekből sem.

Viszont fontos, hogy végre együtt legyen a család, legalább naponta egyszer.

Mi két hónapban egyszer ha eszünk rántott húst krumplival, akkor is vasárnap délben, vagy étteremben.

2011. aug. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az olajban sült ételeket mindig papírtörlőre szedjük, azzal jól le tudjuk itatni a fölösleges zsiradékot. Ilyesmihez mindig tálalok ecetes savanyúságot is.
2011. aug. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Na de miért kell ahhoz vacsora, hogy együtt legyetek? Ezt nem értem.


Ugyanúgy le lehet ülni a nappaliba, beszélgetni, közben teázni.

2011. aug. 8. 11:51
 15/27 anonim ***** válasza:

Az téged miben gátol, ha valaki elhízott vagy egészségtelen ételeket eszik a családjával együtt??

Mi általában hideget, nem zsíros ételeket eszünk vacsorára, de van olyan, hogy egyszer-kétszer megkívánja az ember és azt eszi amit ebédre is, de ettől még nem fog elhízni! :S

Amúgy hiába eszel egészségesen, mellette még rendszeresen sportolni kell! És akkor nem lesz elhízás! A közös étkezések meg tudnak jók és rosszak is lenni, de nincs köze a másik ember étkezési szokásaihoz!

Szerintem foglalkozz magaddal és akkor nem lesz gond!

2011. aug. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Együtt enni jó, egyedül a lovak esznek.

Attól nem hízunk el, hogy együtt eszünk, inkább elhízik, aki egyedül csapkodja a hűtőajtót. Ha megvolt a vacsi, akkor mindenki tudja, hogy túl van az étkezésen, nem keresgél már másnap reggelig.

Közös vacsoránál is lehet valakinek kevesebbet szedni, vagy csak salátát szedni, és lehet vacsira könnyű ételeket tálalni. Persze, ha valaki nehéz munkát végez, annak kell a tápláló étel, de ehet apa két tál krumplit 1 dl salátával, a nagylány meg 2 dl salátát 1 szem krumplival. A lényeg nem a kaja hanem a jóízű közös étkezés. Más a téma egy vacsoránál, mit egy tea mellett a nappaliban. Ha valaki nem vacsizik, attól még odaülhet a teájával a közös asztalhoz.

A közös asztal, tűzhely a családi élet jelképe.

2011. aug. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Pl. azért zavar, mert az egyik barátnőm ezt szokta meg kisebb korában és most felnőttként is megmaradt ez a rossz szokása. Napközben normális mennyiséget eszik, de este jól bezabál és folyton sír nekem (szó szerint), hogy boldogtalan a túlsúlya miatt.


Persze ez már az ő felelőssége és ha lenne akaratereje, már rég vékony lenne, de itt mutatkozik meg a rossz példamutatás.


Ő csak egy ilyen ember, a sok közül.

2011. aug. 8. 11:56
 18/27 anonim ***** válasza:
Annyira nem érünk rá, hoyg együnk, és még a fölött ücsörögjünk a nappaliban. De mivel enni mindenki eszik, így egyúttal ugyan abban az időben találkozunk is, és így két legyet ütünk egy csapásra.
2011. aug. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Hát ő ilyen, ítélkezés fölött nem hogy segítenél neki!

Biztasd, menjetek együtt edzőterembe, esténként futni, adj neki zsírszegény recepteket, magyarázd el neki, hogy jobban érezné magát pár kilóval könnyebben!

Nem fellázadni kell az ellen, hogy van rajta némi súlyfelesleg és hibáztatni, hogy kevés az akaratereje, ha nem segíteni! Minden embernek megvannak a hibái!

2011. aug. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Jajj istenem, ki mondta, hogy nem próbáltam segíteni????


Te vagy az, aki ítélkezel. Írtam neki étrendet, mondtam mit, hogyan eddzen, innentől már nem rajtam múlik. Nem lehetek mellette a nap 24 órájában, főleg, hogy nem velem lakik.

2011. aug. 8. 12:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!