Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy baj, ha...

Miért olyan nagy baj, ha valaki nem dolgozik, amíg tanul, hanem teljesen mértékben a szülei tartják el?

Figyelt kérdés

Itt a gyk-n folyton beszólnak azoknak, akik nem dolgoznak a tanulmányaik mellett. Miért olyan nagy baj az, ha valaki megteheti, hogy inkább tanul, utazik, szórakozik, pihen, ahelyett, hogy fillérekért dolgozik?

Úgyis lesz még rá bőven alkalma az életben. Szerintem egyesek csak irigyek ezekre az emberekre, mert ők nem tehették meg, hogy ne menjenek el dolgozni. Ti mit gondoltok erről?


2011. aug. 7. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Orvosira járok, esélyem sincs, hogy dolgozzak.. de megmondom őszintén, ha lenne időm akkor sem kellene. És igen, sajnos a mai világban rengeteg irigy ember van, de itt, abszolút nem kell foglalkozni az ilyen "beszólogatós" emberekkel.
2011. aug. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Igen, sokakat zavar! Nem tudom miért? Az én szüleim is megtehették, hogy ők fizettek mindenemet az egyetemi tanulmányaim alatt. Így nem dolgoztam, de nyilván, ha nem tudtak volna a szülők támogatni, akkor elmentem volna.
2011. aug. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Biztos nem hátrány ha már iskola mellett is dolgozik valaki. Nekem sajnos elég jól jött az a kis pénz amit kerestem mondjuk nyáron és mivel 12 éves koromban kezdtem a nyárimunkáskodást (akkor még 3-4 órában lehetett) és amikor nem volt munkám akkor folyton kaptam a beszólásokat hogy keressek valamit, így nem tudom milyen az ha valaki sose dolgozik fiatal korában. Én nem sok embert ismerek akik nem dolgoztak még sose a tanulmányaik mellet, de akik ilyenek azok egy felfuvalkodott pénzeszsákok vagy csak szimplán nem értékelik azt a kicsit is amit kaphatnának érte. Szerintem ez lehet inkább a dolog mögött meg persze a fene nagy irigység hogy nekik pedig ha utazni akarnak legalább 1 hónapot dolgozni is kell. Mert gondolom akik nem dolgoznak nem is a saját pénzüket költik ilyenkor. Az idősebbek pedig amúgy is ilyenek, mert az ő idejükben mindenki dolgozott. 19/l
2011. aug. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 ava87 ***** válasza:
76%

Mert ész nélkül irigyek az emberek. És a hangsúly azon van, hogy ÉSZ NÉLKÜL.

Ahol mi lakunk, itt bizony elég kevés lehetősége van egy diáknak dolgozni, nem nagyon kapkodnak értük, és tele is van a város diákokkal az egyetem miatt. Ahova többek közt én is járok amúgy. Na most, ha ezeknek a rosszindulatú embereknek a kívánságára mindenki veszettül munkát keresne, azok is, akiknek nincs rá szükségük, akkor valószínűleg az olyanoknak sem jutna hely, akiknek nagyon is kéne az a pénz.

Az más kérdés, hogy szakhoz kötődő munkát tényleg érdemes vállalni, hogy fel tudjon az ember mutatni valamit már diploma után. De itt általában nem erről beszélnek az emberek. Ilyeneket én is szoktam, csak ez az én leendő szakmámban megoldható önkéntes alapon is (pénzért amúgy sem kellene senki sehova sajnos).

2011. aug. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Egyáltalán nem baj, ki hogy látja! Engem teljes mértékben eltartottak a szüleim, meg is tehették,meg volt mindenem, de húszévesen már én éreztem hülyén magam, hogy ha venni akarok egy kólát, akkor pénzt kell kérnem. Így a fősuli mellett dolgoztam,és magamra volt pénzem, nem kellett belőle hazaadnom semmit.Nekem ez így volt jó!
2011. aug. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem érdekel, hogy dolgoznak-e vagy sem. Esetleg ők nem értik sokszor, hogy akik dogoznak, miért nem tudnak hétköznap is kiruccanni velük szórakozni. De amúgy nem így állítok rangsort az emberekben. Remélhetőleg lez haszna, hogy évekig tanult és minőségi diplomát tud felmutatni.
2011. aug. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem sem jó, ha pl. a medikának, orvostanhallgatónak mellé kell keresnie az orvosi egyetemi tanulmányai mellé, szerintem a medika inkább tanuljon sokat, full time 100%-ban, a szabadidejáben meg rendesen pihenje ki magát és töltődjön fel, hogy friss erővel tanulhasson. Ő majd ha végzett orvosnő lesz, akkor fogja visszaadni a társadalomnak, szüleinek azt, amit belefektettek, főleg a jó orvosi munkájával, figyelmével. Viszont ha tényleg jó orvos lesz, akkor nagyon sokszorosan megtérül a társadalomnak ez a befektetése és a szülők türelme. Nem jó dolog, ha az orvos csak félgőzzel tud jelen lenni a figyelmével az órákon, vagy később a rendelésen.


A bántalmazott családoknál viszont meg sajnos kevés a választás, onnan minél hamarabb ki kell lépni, szerencsés esetben valami ösztöndíjjal, de ha nincs ilyen, akkor meg munkával, mert a bántalmazás túl gyorsan beleég a lélekbe, és a munkaképességet is kiégeti. Ott bizony sokszor van az, hogy csak a munka adhat kiugrást, mert ott azonnali kiugrás kell, és otthonról nem kap jót az ember, inkább csak rosszat.


Szóval minden család és ember és helyzet eléggé más és más. Ítélkezni meg azért nem szerencsés, mert nem biztos hogy a másik ember is ugyanabban a helyzetben van, ahogy én azt a magam élete alapján elképzelem.

2011. aug. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Medika vagyok és dolgozok iskola mellett, és egyáltalán nem erőltet meg a munka, tudok mellette rendesen is tanulni. Nem kell az orvosisokat sem kímlni a diákmunkától...
2011. aug. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 napietus ***** válasza:
ezt csak akkor szoktam írni, ha valaki itt sír, hogy nem vesznek meg neki a szülei valamit. egyébként én sem dolgoztam suli alatt, nem baj ez, az a baj, ha valaki rá lanna szorulva, de mégsem teszi, inkább sajnáltatja magát.
2011. aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mert a munka nemesít! :)
2011. aug. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!