Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyire nem érdeklem a családo...

Ennyire nem érdeklem a családomat?

Figyelt kérdés

Én tettem fel ezt a kérdést: Szóval olvasd el elsőnek a válaszokkal együtt utánna olvasd itt tovább. http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Itt olyan tippeket kaptam, hogy segítsek otthon a gyereknevelésben takarítsak stb.. megtettem. Ha anya kért vigyáztam a tesóimra. A 7 éves tesómmal kitakarítottuk 3 nap alatt az egész házat. Megjegyezném, hogy egy köszönömet sem kaptunk. Anyával próbáltam kedves lenni meg minden, de ma azt hittem komolyan meghalok. Az egyik tesóm behordta a követ a fotelre. Anya apa ültek a konyhába: Mondom: Ki hozta be a követ? MOndja anya h melyik tesóm. Mondom nem kellene megbüntetni vagy leszidni vagy valami. Ő meg: Jajj fejezd már be most végre cend van. Én: Hát jó ha te nme neveled őket akkor majd én. Elindultam kifelé hogy lleszidjam a teósimat (nekem érdkees módon értenek)utánna meg menni akartam mamához és elkezdi kiabálni apa velem de nagyon: Hogy beszélhetsz így anyáddal mit képzelsz te magadról.Gyere de azonnal vissza, mert utánnad megyek. Én meg nyugodtan válaszoltam, hogy nem akartam anyával csúnyán beszélni csak segíteni akartam neki. Ő meg: Mit feleselsz velem? Én: Én csak segíteni akartam. Mehetek akkor mamához? Apa: Induljál befelé a szobádba. Mire én elvesztettem az önuralmamat és kiakadtam. Elkezdtem mondani neki h nekem ő ne beszéljen amikor semmit nem tud rólam. Nem igaz h őt az sem érdekli h majdnem minden este azért sírok mert nme foglalkozik velem, de csak annyit mondott h aha persze, induljál befelé, meg ne hisztizzek. (Anya persze mindent helyeselt)(Komolyan nagyon sírtam annyira rossz volt) Utánna bementem a szobámba és 1 órán keresztül nem bírtam abba hagyni a sírást, és ekkor jött a baj h nem kaptam levegőt . Szó szerint nem kaptam. Kimentem h úristen nem kapok levegőt segítsetek már. Mire ők : Ne játszad már az agyadat. .. Nem is érdekelte őket. Utánna nagynehezn próbáltam meg nyugodni ellazulni . És 15 perc után normálisan kaptam levegőt... Előtte csak kis részletekben kapkodtam utánna. Ja és keresztanyumék az egyetlenek akik velem vannak és látják a helyzetet.. De már őket is elvesztettem.. Teljesen egyedül vagyok.. Barátaim sincsenek. Ők voltak az egyetlenek akikkel megtudtam beszélni és elmondani mindent tanácsot kérni. MIndig elmentem hozzájuk. Persze anyáék rájöttek h róluk szoktunk beszélni és apa azt mondta h többet nme mehetek hozzájuk, mert keresztanyám is azt mondta h leköcsögöztem és többet ő sem engedi. Csak az a gond h én nem mondtam semmi ilyet... És nem tudom miért kellett anyáéknak elmondaniuk h "kibeszélem" őket. Egyszerűen cska jó valakinek elmondani a problémáimat.. Mert más nincs =( de már ők sincsenek. A nagyszüleim is anyáékkal vannak =( Szóval ennyi.. megőrülök... Magne B6 és a többi csodatevó gyógymód sem segít.. Ha anyáéknak azt mondom h pszihológus akkor kiröhögnek és azt mondják h egy jó nagy pofon tesz engem rendbe .. és oda sem mehetek =( A gyógyszert amúgy sem tudnám kifizetni... Ja és hetente 2 kg-ot fogyok =( Segítsetek!


2011. aug. 3. 23:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem könnyű a helyzeted, és sajnos nem is ritka. Ha úgy érzed, hogy nem bírod tovább, és mindenképp elköltöznél otthonról, ajánlom, hogy beszélj az iskolátokban egy nevelőtanárral, iskolapszichológussal, vagy ha nincs ilyen, kérj segítséget egy tanártól, akit kedvelsz. Nekik kötelességük szólni a gyermekvédelmiseknek ilyen helyzetben. Azok aztán először beszélnek a szüleiddel, tanácsot adnak nekik, hogy miben kéne változtatniuk, ha pedig nagy a baj, és nem változatnak, átmenetileg állami gondozásba vehetnek téged és a testvéreidet is. Ha nincs más lehetőséged, és tényleg padlón vagy, érdemes megpróbálni. A ti érdekeiteket fogják nézni.
2011. aug. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológushoz valószínűleg járhatnál engedély nélkül is, de persze kérdés, hol van olyan, ami ingyen van. Sajnos én nem tudom, de azt hiszem, hogy őnekik


[link]


van egy pszichológus listájuk kamaszok számára, és talán ők tudnak ajánlani olyan pszichológust, aki meghallgat. Persze lehet hogy csak legfeljebb emailben jön össze a kapcsolattartás a pszichológussal (írtad vidéken laksz), de az email-kapcsolat is többet ér, mintha egyáltalán nincs semmi pszichológus.


Szóval ezen a számon talán tudnak tanácsot adni ingyen gyerekpszichológus dolgában, meg talán tudnak segíteni másban is. Ha nem akarod hogy szüleid lássák hogy hívod ezt a segélyvonalat, írhatsz emailt is a honlapjukra, vagy hívhatod utcai fülkéből is őket (úgy tudom, ingyenes vonal).

2011. aug. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Volt még egy másik segélyvonal is, akik tudtak jó dolgokat, nekik is volt mindenféle fontos listájuk, voltak szakembereik is, tavalyelőtt hívtam is őket, jók voltak, de úgy látom, hogy egy hónapja már nem működik ez az oldal


[link]


ha esetleg egy idő múlva újra bejönnének, velük is lehet beszélni.

2011. aug. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket és a segítségeket. Mindenféleképpen írok nekik. Sajnos keresztanyukámékhoz nem költözhetek. Már próbálkoztam, de nincs náluk hely, mivel kicsi a házuk és anya sem fizetne nekik semmit h eltartsanak. Gyámügyeseknek nem akarok szólni, mert inkább ez mint az állami gondozás. Mostanában elég sok helyen néztem albérletet, hogy elköltözhessek , de anyáék azt mondták h szó sem lehet róla, meg nem is fizetik nekem! Szóval ez van =( Annyira szeretnék minél hamarabb eltűnni innen , de nem lehet =( nincs se pénzem se sok rokonom. Dolgozni sem tudok a koli miatt =((
2011. aug. 7. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!