Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyire nem érdeklem a családo...

Ennyire nem érdeklem a családomat?

Figyelt kérdés

Én tettem fel ezt a kérdést: Szóval olvasd el elsőnek a válaszokkal együtt utánna olvasd itt tovább. http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Itt olyan tippeket kaptam, hogy segítsek otthon a gyereknevelésben takarítsak stb.. megtettem. Ha anya kért vigyáztam a tesóimra. A 7 éves tesómmal kitakarítottuk 3 nap alatt az egész házat. Megjegyezném, hogy egy köszönömet sem kaptunk. Anyával próbáltam kedves lenni meg minden, de ma azt hittem komolyan meghalok. Az egyik tesóm behordta a követ a fotelre. Anya apa ültek a konyhába: Mondom: Ki hozta be a követ? MOndja anya h melyik tesóm. Mondom nem kellene megbüntetni vagy leszidni vagy valami. Ő meg: Jajj fejezd már be most végre cend van. Én: Hát jó ha te nme neveled őket akkor majd én. Elindultam kifelé hogy lleszidjam a teósimat (nekem érdkees módon értenek)utánna meg menni akartam mamához és elkezdi kiabálni apa velem de nagyon: Hogy beszélhetsz így anyáddal mit képzelsz te magadról.Gyere de azonnal vissza, mert utánnad megyek. Én meg nyugodtan válaszoltam, hogy nem akartam anyával csúnyán beszélni csak segíteni akartam neki. Ő meg: Mit feleselsz velem? Én: Én csak segíteni akartam. Mehetek akkor mamához? Apa: Induljál befelé a szobádba. Mire én elvesztettem az önuralmamat és kiakadtam. Elkezdtem mondani neki h nekem ő ne beszéljen amikor semmit nem tud rólam. Nem igaz h őt az sem érdekli h majdnem minden este azért sírok mert nme foglalkozik velem, de csak annyit mondott h aha persze, induljál befelé, meg ne hisztizzek. (Anya persze mindent helyeselt)(Komolyan nagyon sírtam annyira rossz volt) Utánna bementem a szobámba és 1 órán keresztül nem bírtam abba hagyni a sírást, és ekkor jött a baj h nem kaptam levegőt . Szó szerint nem kaptam. Kimentem h úristen nem kapok levegőt segítsetek már. Mire ők : Ne játszad már az agyadat. .. Nem is érdekelte őket. Utánna nagynehezn próbáltam meg nyugodni ellazulni . És 15 perc után normálisan kaptam levegőt... Előtte csak kis részletekben kapkodtam utánna. Ja és keresztanyumék az egyetlenek akik velem vannak és látják a helyzetet.. De már őket is elvesztettem.. Teljesen egyedül vagyok.. Barátaim sincsenek. Ők voltak az egyetlenek akikkel megtudtam beszélni és elmondani mindent tanácsot kérni. MIndig elmentem hozzájuk. Persze anyáék rájöttek h róluk szoktunk beszélni és apa azt mondta h többet nme mehetek hozzájuk, mert keresztanyám is azt mondta h leköcsögöztem és többet ő sem engedi. Csak az a gond h én nem mondtam semmi ilyet... És nem tudom miért kellett anyáéknak elmondaniuk h "kibeszélem" őket. Egyszerűen cska jó valakinek elmondani a problémáimat.. Mert más nincs =( de már ők sincsenek. A nagyszüleim is anyáékkal vannak =( Szóval ennyi.. megőrülök... Magne B6 és a többi csodatevó gyógymód sem segít.. Ha anyáéknak azt mondom h pszihológus akkor kiröhögnek és azt mondják h egy jó nagy pofon tesz engem rendbe .. és oda sem mehetek =( A gyógyszert amúgy sem tudnám kifizetni... Ja és hetente 2 kg-ot fogyok =( Segítsetek!


2011. aug. 3. 23:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia.hát hasonlo szituba vagyok én is...20 éves vagyok anyum,apum dolgozik,én nemdolgozhatok mert egész nap öccséimre kell vigyázni.meg fözni takarítani...ki vagyok készülve egyszerüen nembirom annyira neveletlenek es nemtorodnek semmivel.Ha rájuk szólok,vagy rácsapok a seggükre :10-11 évessek én vagyok a rossz,hogy verjem szidjam a saját gyerekeimet-ami nincs.Szóval képzelheted...Sajnállak,nehéz a helyzeted
2011. aug. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak,én már kb annyit vagyok otthon hogy alszok,aztán ennyi,14 vagyok,van nyárimunkám abból van pénzem h minden nap tudjak venni kaját meg ilyeneket magamnak mert nálunk is áll a bál,egésznap ordítozás meg hasonlók,sőt...múltkor "eltűntem" 1 hétre(haveroméknál voltam) erre hazamegyek megkérdezik na mit cisnáltál ma?erre csak annyit mondtam h egy hete itthon se voltam...erre még elkezdték mondani h ne hazudjak mert tegnap láttak itthon...én egésznap deszkázok meg sétálok ennyit tok tenni

14/f

2011. aug. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ennyire nem érdekled őket. Sajnos el kell fogadnod. És ez nem a te hibád!


Az anyukád emlékeztet a sajátomra. Sosem hitte el, ha rosszul voltam, csak mikor már orvost kellett hívni. Mint mikor fuldokoltam egy kerti sütögetésen, nem hitte el, hogy rosszul vagyok, aztán kiderült, hogy a kertben színte minden növényre allergiás voltam. Vagy mikor gyomorfájdalmaim voltak, sírtam úgy fájt, nem hitte el (én is "játszottam az agyam" szerinte), aztán kiderült, hogy gyomorfekélyem van... stb. Tőle aztán az orra előtt el is vérezhettem volna, azt sem hitte volna el, csak ha egy orvos mondja neki... Az anyám mindíg is hipochonder volt, szerintem saját magából indult ki, mikor én rosszul voltam, mindíg azt feltételezte, hogy csak játszom az agyam, magamra akarom vonni a figyelmet, pedig soha nem adtam rá okot, hogy azt feltételezzék, hogy hazudok, mégis ezt feltételezték és nem miattam, hanem azért, mert saját magából indult, ki. Szerintem. Talán a te anyukád is ilyen. Nem tudom.


Attól függetlenül, hogy gyereknevelés terén kudarcot vallannak a szüleid, szerintem beszélj velük mindíg a legnagyobb tisztelettel, így nem adsz rá okot, hogy haragudjanak rád, illetve még kevesebb veszekedés lesz (reménykedjünk). A testvéreidet meg nem neked kell nevelni, akármennyire szereted őket és akármennyire a legjobbat szeretnéd nekik, akkor sem a te dolgod és talán pont magad (és a testvéreid) alatt vágod a fát, ha ezt az anyaszerepet megpróbálod magadra venni. Ne tedd. Mindenkinek az a legjobb (szerintem), ha ezekből a gyerekneveléses ügyekből kivonod magad. Így te nem fogsz hülyeségeken stresszelni, a szüleid meg nem fognak veszekedni veled emiatt.


Az apád azt sem érdemli meg, hogy hozzászólj. De néha akkor is muszáj nyelni egy nagyot és kedvesnek lenni vele, ha nem akarsz újabb és újabb veszekedést. Mindenki ezt tenné egy ilyen hül*ye helyzetben, hogy nyel egy nagyot.


Szerintem a te jelenlegi problémáidra nincs megoldás. Csak egy: várni. Várni arra, hogy betöltsd a 18-at és elrobogj hazulról. Addíg meg próbálj "észrevétlen" maradni, csak akkor beszélgetni velük, ha nagyon muszáj (de akkor tisztelettel!) és szeresd a testvéreidet, de ne neveld őket. Így legalább a kapcsolat a testvéreiddel remélhetőleg szoros lesz.

2011. aug. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
hát megértelek énis. Én am szivesen barátkozok ha akarsz írj privit ^^ azt meglátjuk mi lesz ..amugy az a fuldoklás pánikroham volt szerintem legalábbis nekem az szokott lenni.. hirtelen rámjön nemkapok levegőt és ien nagyon gyorsan kapkodok levegő után...
2011. aug. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Sajnálom azt a pár válaszolót akiknek ilyen otthon. Sajnos félek, hogy a tesóimból nem lesz semmi azért próbálok segíteni. De már elegem van és nem fogok többet szólni sem csináljanak amit akarnak....Lesz még idő amikor visszamennének az időbe, hogy mindent rendbe állítsanak. Am utolsó válaszoló: nincs kint az e-mailed =(
2011. aug. 4. 01:18
 6/14 anonim ***** válasza:
Írtam neked egy levelet.
2011. aug. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Oké :)
2011. aug. 4. 11:03
 8/14 anonim válasza:
bocsi mostmár beállítottam elvileg látszik :D
2011. aug. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem amikor látod, hogy történni fog valami valami akkor vedd a videokamerát dugd el valahova (de olyan helyre ahonnan fel tudja venni a kamera és videózd le! Azután mutasd meg a nagyszüleidnek és a keresztanyukádnak! Ha nem elég több felvételt is készíts és több a bizonyíték! vagy próbálkozz meg oda költözni a keresztanyukádhoz.

2011. aug. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
16 évesen (akár rögtön a 16. szülinapodon is) valóban költözhetsz, szüleid engedélye nem kell hozzá (= nem tudják megakadályozni), de viszont kell, hogy legyen olyan rokon/ismerős/megbízható felnőtt, aki fogad Téged, meg persze kell a gyámhatóság engedélye is (ők viszont kb. csak annyira lesznek kíváncsiak, hogy valóban a Te érdekeidet szolgálja-e a költözés, és ha igen, akkor valószínűleg megadják az engedélyt).
2011. aug. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!