Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szabadulhatnék meg...

Hogyan szabadulhatnék meg ettől a negatív érzéstől?

Figyelt kérdés

Egyik rokonom több, mint egy éve olyat cselekedett, amit a mai napig nem tudtam megbocsájtani neki. Röviden több mint egy évig készültem egy nagy eseményre, amit ő pillanatok alatt tönkretett, a vendégek előtt.

Ez nem is lenne még olyan megbocsájthatatlan, de ő rendkívül büszke arra, hogy fájdalmat okozott nekem, és ezt a tettét büszkén meséli mindenkinek.

És ez az, ami igazán fáj. Az sem tud megnyugtatni, mindenki, akinek elmeséli, sajnálni kezd, hogy ilyen rokonom van. Ennyi idő után se volt képes rájönni, rosszat tett.

Most már addig jutottam, hogy ha ezt a személyt meglátom, rosszul vagyok, remegek. Szerencsére csak nagyon ritkán találkozunk, ilyenkor előre tudom, mikor lesz a következő találkozó. Előtte napokig csak remegek, rosszul vagyok, és bármit megtennék, hogy elkerüljem a találkozást.

Velem nem beszél, mert mindenki nekem ad igazat a történtekkel kapcsolatban, és szerinte én mindnekinek mondtam, hogy bántsa őt, és nézzék le a tettéért.

Hogyan tudnám magam végre túltenni ezen a dolgon? Nem a történteken, hanem azon, hogy szándékosan tette, erre nagyon büszke, és ezt mindenkinek el is dícsekszi? Sajnos közeli rokon, így az megoldahatatlan, hogy minden kapcsolatot megszakítsak vele.


2011. aug. 3. 18:39
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Anno esküvő előtt mindent leszerveztünk a férjemmel. Aztán hazajöttünk a nászútról, és a fényképekért, a videóért is csak azért mentünk el, mert a szolgáltatót ki kell fizetni.

A videónkba bele se néztünk, még az is lehet, csak üres dvd.

A legfájóbb az, hogy mindenki kérdezgeti, mikor készül el az esküvői fénykép album. Ez a szakmám, én akartam összerakni. Még a képeket se néztem meg. Egyszerűen csak szeretném elfelejteni azt a szörnyű napot, de nem tudom. :(

2011. aug. 3. 20:06
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért? Ezt a násznép előtt adta elő, úgy hogy mindenki rá figyelt?

Amúgy ez nem jó taktika, mert így elérte, amit akart.

Pont, hogy neked meg büszkén kéne mutogatni a képeket, mintha mi sem történt volna, és nem hagyni, hogy tönkretegye ezzel a butasággal az emlékeket. Így sajnos eléri a célját, és magában valahol örül. Gondolom ezt nem akarod...

2011. aug. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is: meg lehet vele szakítani a kapcsolatot - ehhez először is a férjednek KELL! melléd állnia! Egyetlen emberrel sem kötelező élni és kapcsolatot tartani, aki bántalmaz téged - márpedig az anyósod egyértelműen bántalmazó fél, agresszor.


Ez egy valódi traumatikus élmény (sajnálom, de így hívják), amely feldolgozásához nagyon elkéne egy szakember, pszichiáter vagy pszichológus, aki járatos a traumafeldolgozásban.


Az ilyen nagyközöség előtti megyszégyenítősdi következménye rád nézve az, hogy a szégyen miatt elkerülő magatartást veszel fel, ami egyre jobban aláássa az önbizalmadat. (Már most vannak jelek erre: ideges vagy, remegsz csak a gondolatára, hogy megjelenik...stb.) Kezeletlenül egy idő után súlyos fóbiák is kialakulhatnak. Ne hagyd, hogy eddig fajuljon a dolog!


Ez a szemét, önző szörnyeteg, az anyósod szép kis murit csapott! Szívből sajnállak, ez ez szörnyű emlék. Kb. mintha a torta mellé egy méregpoharat tett volna. Az én anyósom - hála Istennek, már nem él - a lányát pofozta fel az esküvője napján, és senki nem védte meg, ahogyan téged sem. Én amikor ezt megtudtam, kis híján magam vertem szét a képét az anyósomnak. Elérte azt, hogy a sógornőm a saját esküvőjét megutálta, hogy soha nem tud arra a napra felhőtlenül gondolni.


Azért, hogy téged az anyósod ilyen aljasul megalázott, nagyközönség előtt, nagyon sok ember sáros. Először is a drága jó férjed, akinek AZONNAL!!! le kelle volna állítani a mamát, másodszor bármenyik rokon, akiben egy csepp jóérzés van, hogy nem rontjuk el más ember örömét. De a jelek szerint senki sem tette, nem védett meg téged ettől a szörnyű némbertől senki.Joggal haragszol rájuk, megérdemlik a haragodat!


Ha nem szakítod meg az anyóssal a kapcsolatot, "tekintettel a fiára", akkor a traumatikusn emléknél fogva téged HOLTÁIG a markában fog tartani, terrorizál és zsarnokoskodik feletted, mert ha csak ránézel, újra meg újra eszedbe juta cirkusza.


Tehát a tanácsom: ha újra emelt fővel akarsz járni, akkor először is a mamával megszakítani jó időre a kapcsolatot, MINDEN kapcsolatot, hogy legyen ideje elgondolkodni, ehhez azonban a férjed támogatása szükséges. Nem kell másoknak bizonygatni semmit, nem kell másokat belevonni abba a cirkuszbam amit az anyósod rendezett, hogy ország-világ előtt folyton versenyjen veled. Szánalmas ember, az ilyennek csak megvetés a jussa a saját önzése és lehetetelen viselkedése miatt.


AZTÁN: elmenni egy azekmberhez és felpucoltatni a traumát, mielőtt még mélyebbre ássa magát a lelkedbe és lehetetlen nagy károkat művel ott.


Ha a férjed nem áll melléd, akkor nagyon érdemes elgondolkodni azon, hogy ő érdemes-e arra, hogy szeretsd, hogy vele élj. Ezt a legkomolyabban mondom.


És minden jót, szurkolok neked! :)

Soha ne felejtsd el: nem kell senkivel sem muszájból kapcsolatot tartani, csak mert rokon - ha nem érdemes arra, hogy kapcsolatban maradj vele, márpedig egy bántalmazó agresszor nem érdmees arra, hogy kapcsolatban maradjon veled!

2011. aug. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

A férhem fájdalommal, elfogadta, hogy soha többé nem akarok vele találkozni, és nem erőlteti a közös vasárnapi ebédeket stb.

Ez már nagy segítség. De hamarosan babát szeretnénk, és már a gondolattól is rosszul vagyok...

Ezen szeretnék változtatni, nehogy emiatt a későbbiek során bajom legyen nekem, vagy a picinek.


Az esküvőről annyi, hogy ezután a hisztije után kidobták őt az esküvőről, de ez nem változtat azon a tényen, hogy teljesen tönkretette...

2011. aug. 3. 21:46
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha babát szeretnél, akkor mindenképpen fontos a lelki egyensúlyod, mert a kicsi mindent megérez, ami tőled jön.

Nem volna jó azzal terhelni már a kezdetekkor, hogy te ideges vagy az anyós miatt, hogy remegsz stb.


Anyukával nem kell törődni. Akkor sem, ha nagyi lesz, attól ugyanis nem lesz jobb ember. Attól sem kell félned, hogy a gyerek rá üt-e, mert te és a férjed nevelitek a kicsit.


Gratulálok annak, akiben volt annyi kurázsi, hogy kidobta anyukát a cirkusza után - erre gondolj mindig, amikor fáj a tette. A férjednek is gratula, mert azt tette, amit egy felnőtt ember tesz, aki szereti a társát.


Ennek ellenére továbbra is javaslom, hogy keress fel egy szakembert, legalább pár alkalomnyi beszélgetés erejéig, de a legjobb volna a párterápia: ha a férjed is menne.


Minden jót!

2011. aug. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!