Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezelhetőek a "negatív...

Hogyan kezelhetőek a "negatív velejárók"?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy amikor valaki kapcsolatban, családban vagy bármilyen társas együttélés keretében él, akkor, mint mindennek, ennek is vannak pozitív és negatív velejárói.

Az ember az eszével természetesen ezeket belátja, kompromisszumot köt, hisz csak úgy lehet. Ez rendben is van.

Csak az a kérdés, hogy mit lehet tenni, ha valakinek valami hiányzik a "régi életéből". Példa: a párom akart kutyát, én eleinte nem. De engedtem a dolognak, lett. Kettő is. Én is nagyon megszerettem őket, tényleg, mintha a gyerekeim lennének, csak hiányoznak a lényegesen vagányabb, szabadabb, kötetlenebb nyaralások. Úgy vannak szoktatva, hogy nem nagyon vannak pár óránál többet magukra hagyva, nem is lenne szívünk napokra nélkülük elmenni, mert pk is lelkibetegek lennének, nekünk is hiányoznának. De az fránya "kac-kac-kukac" mégis ott motoszkál a fejemben, hogy milyen jó volt régen, amikor nem úgy kellett a nyaralást ütemezni, hogy csak kutyát befogadó hely és rejtőzködni a Balaton parton, mert hála a mindent kisajátító embernek, nálunk elvileg tilos (azaz a gyakorlatban bújkálva kell) a Balatonban kutyával fürödni.

Nosztalgiázok sokszor azon, hogy voltak nyarak, amikor éjszakai szórakozóhelyekre jártunk a Balcsin, napközben meg csak strandoltunk, kirándultunk, múzeumokba is bementünk.

Félreértés ne legyen: a kutyákat nem utáltam meg, nem vetítem rájuk, hogy miattuk korlátoltabb az élet, csak érdekelne, hogy miképpen kezelhetőek az efféle ellentmondásos helyzetek az életben.

Persze lényegesen hétköznapibb példa a haverozós sörözős fiúk problematikája, hogy miután párkapcsolatban, házasságban élnek, a feleség mellet - bármily toleráns is legyen - azért már nem ugyanaz. Holott jó a kapcsolatuk, nem érzik rabságnak.


2011. jún. 28. 08:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem értem 4 óriástestű kutyánk van. Megyünk velük is nyaralni (most voltunk az Adrián) és megyünk nélkülük is, akkor egy barát hozzánk költözik egy hétre.

Az életed olyan amilyennek megszervezed.

2011. jún. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én pedig tökéletesen megértelek. nekem is van ismerősöm, akinek az az elődleges célja bármiben, hogy a kutyának is jó legyen. Hát nekem nem menne ez a fajta élet. Lehet önző vagyok. Imádom a kutyámat, nekem egy van csak, de már amikor hozzánk került lefektettem néhány alapszabályt. A kutya az kutya. Szeretjük nagyon, de állatként kezeljük.


Gyerekkoromban kisírtam egy hófehér perzsa cicát magamnak. Szüleimnek is nagyon tetszett a hófehér cicával játszó kislány látványa. A feltétel persze az volt, hogy ha már az enyém, akkor gondoznom kellett. Nem is ez volt a legnagyobb dolog, mert azt azért meg tudtam oldani, hanem az olyan helyzetek, amikor nyaralni mentünk. magunkkal ugyebár nem igazán tudtuk és szerettük volna vinni. Ilyenkor valamilyen módon le kellett passzolni. Akkor azon aggódtam, hogy mi van vele. Aztán hetekig sírtam, amikor elpusztult.

Na ekkor fogadtam meg, hogy ő volt az első és utolsó majdnem családtagként kezelt állat. Azóta van és volt több is, de ilyen bánásmódban egyiknek se volt része.

2011. jún. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek. Ne félj nem lesznek lelki betegek. Nem kell túlzásokba esni, csak egy kutya, és úgy is kell kezelni őket. Nem halnak bele ha nem látnak titeket 5 napot, és bárkit megkérhetsz hogy lássa el, pl egy szomszéd. Lelki betegek:) ez kicsit erős volt. Nekünk is van egy gyönyörű golden retrieverünk és még sosem lett lelki beteg:)
2011. jún. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 shimac válasza:

Szerintem teljesen emberfüggő, hogy ezeket az ellentmondásokat ki hogyan viseli. Én speciel mivel még fiatal is vagyok és ez az első komolyabb kapcsolatom elég sokszor ütközöm ebbe főleg most, hogy konkrétan egy másik tájegységre költözöm a párom és a közös jövőnk miatt.


Sosem szabad nyelni! Nálunk működik,hogy én azért elmondom, hogy mi hiányzik és akkor beiktatunk 1-1- olyan programot ami emlékeztet a régebbi időkre.


De néha elég ha csak elmondhatom neki és máris rájövök,hogy nem is hiányoznak a dolgok annyira:)


19/N

2011. jún. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem itt abszolút nem a kutya a lényeg a kérdező példájában, hanem hogy óhatatlanul le kell mondani dolgokról. És ez elkerülhetetlen ha nyelsz, ha nem nyelsz, két különböző életmód csiszolódik össze. Túl nagy különbségből nem sülhet ki jól, de nincs két egyforma ember, illetve unalmas is lenne ha mindenben olyan lenne mint én. És ha jön a gyerek, az is felforgat mindent, és nyilván lesz utána ami sosem lesz már ugyanaz. De az életben mindennek ára van. Kérdés, megéri-e? Ezt mindenki eldönti maga. Megfizeti az árat vagy nem. Én pl. családtagként kezelem a kutyáimat és ára van, mert én sem mehetek csak úgy és oda ahova akarok, nagyon ragaszkodunk egymáshoz, de az ár amit ezért fizetek, nekem megéri.

A párom miatt is vannak gondjaim, van amit el kell szenvednem miatta, eldönthetem megéri-e vagy sem. Van ami hiányzik a régi életemből, ez természetes. Nincs ezzel semmi baj. De azzal nem értek egyet, hogy ennek gyaloggalopnak kell lennie és nem kell lemondani bizonyos álmainkról más álmainkért. Ezt talán az anyák tudják a legjobban.

2011. jún. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A gyerekkel is ugyanez lesz a szitu úgyhogy legalább szoktatod magad ahhoz hogy nem csak a saját szórakozásod a fontos, hanem másra is tekintettel kell lenni.
2011. júl. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na pont ezért borzasztóan félek a szülői szereptől.
2011. júl. 1. 13:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!