Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Koplalás hogy múködik? Mit...

Koplalás hogy múködik? Mit csinál az, aki koplal? MIk a velejárók, és a következmények?

Figyelt kérdés
2010. júl. 24. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Ebben a melegben minimum ájulás. Én beteg voltam, gondoltam diétázok, de a pirítóskenyeret is viszontláttam.. Szóval úgy 2 napja egész nap nem ettem semmit. Estére jobban lettem, kimentem sétálni, de kb. 10 perc után úgy szédültem, hogy alig bírtam felkelni.

Plusz fejfájás, erőtlenség. Hosszútávon menstruáció elmaradása. Izomszövet leépülése. (az izmok 9 napig működnek fehérjeraktárként, utána magát az izmot bontja le a szervezet, a működéséhez szükséges fehérje érdekében.) Ha fogyókúrázni akarsz, beláthatod, a legnagyobb hátrány veszteni az izomtömegből, mert ennek a működésével égnek a fránya kalóriák. Ja, extrém esetben a szívizmot is lebontja a szervezet, jó, nem?

Nem is beszélve a haj hullásáról, köröm töredezettségéről. Bőr durva szárazságáról. Vitaminhiány okozta hiánybetegségekről..

Aki koplal, először az izom és a testében felgyűlt víztől szabadul meg. Igen, simán mutat másnapra a mérleg -1 kilót, de nem zsírból.

NE KOPLALJ!

2010. júl. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

oké,köszi a választ.Amúgy én nem koplalok.Csak érdekel?Hogy bírják ki az emberek,hogy napokig nem esznek?

Tényleg nem esznek SEMMIT?

2010. júl. 24. 16:19
 3/5 anonim ***** válasza:

De esznek, viszont egy paradicsomtól is halálos bűntudatuk támad. Talán nem visznek be napi 200 kalóriánál többet, de most egy anorexiás biztos megkövezne ezért, hogy annyit se. Úgy 10 évvel ezelőtt nekem is voltak evészavaraim, onnan tudok sokmindent, viszont teljes mértékben kigyógyultam belőlük, mindenféle orvosi segítség nélkül. Belőlem a gyász váltotta ki, nem fogyókúrás őrület. De kaptam is szépen a mellékhatások közül, amiket az elején felsoroltam.

Első voltam.

2010. júl. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Én koplaltam majd egy hónapig, iszonyatos volt. Nem voltam normális. 15 éves voltam 162 cm és 56 kiló. kicsit duci voltam így elhatároztam, hogy én bizony adok le egy kis felesleget. Eleinte csak mellőztem az édességeket, zsíros kajákat stb. gy fogytam 3 kilót, de egyre kövérebbnek éreztem magam. utána egy hónapig csak almákon,répán, és egy kevéske teljes kiörlésű kenyeren éltem. Lefogytam 40 kilóra kb. Anyukám mindennap sírt, hogy egyek végre, majd tesi órán elájultam, bevittek a kórházba, bent voltam 2 hónapig, csak akkor engedtek ki, amikor elértem az 50 kilót. Mindennap nyomták belém a glükózos infúziót, és hozták a kajákat. Szörnyű volt. Csak úgy mértek le, hogy háttal álltam a mérlegen, hogy ne lássam hány kiló vagyok. Ez volt több mint egy éve, azóta 55 kiló vagyok, eszem rendesen, de még mindig járok önértékelési zavarral pszihológushoz. Ne merj elkezdeni koplalni!!!! Nem tudod milyen következményekkel jár! 16L
2010. júl. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én májustól kezdtem el fogyózni, az elején csak koplaltam. Persze koplalás és koplalás között is van különbség, én például ettem, de nagyon keveset volt hogy napi 500 kcal-nál nem többet. Szó szerint " egy paradicsomtól is bűntudatom volt", ahogy egy korábbi válaszadó leírta! Hosszú távon nehéz az ilyet tartani, mert egy idő után nem bírod és a kalóriahiánytól teljesen kiéhezik a szervezeted és szinte ráveted magadat a kalóriadús ételekre és számolatlanul kezdesz el zabálni. Na ilyenkor kell nagyon észnél lenni. Egy idő után összeszűkül a gyomrod és nem is kívánsz annyi ételt, mint előtte.

Eredmény: - 4kg (előtte 165 cm-hez voltam 56 kg), állandóan fáradt voltam (már edzeni sem volt erőm elmenni) és elbuktam az egyetemen 3 vizsgámat, annyira nem fogott az agyam!


De még így is megérte én azt mondom, mert felvehettem olyan ruhákat, amikre azelőtt nem is gondolhattam! Lehet nem vagyok normális, de én így gondolom.

Utána szerintem az egyetlen esély az életmódváltás. Nekem szerencsém van, mert már 1 éve kb Update szerint élek, egy lelki trauma miatt híztam meg jó 6 kg-ot és azért kezdtem el. Remélem ezzel tudom tartani a súlyomat, de attól tartok, ha többet eszek a kelleténél, nem fog sikerülni! Tudom, hogy ez beteges, de nem tudom megállni, hogy amint meglátok egy ételt, ne kezdjen el pörögni az agyam, hogy akkor ez most hány kcal?

2010. júl. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!