Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szabadulhatnék meg...

Hogyan szabadulhatnék meg ettől a negatív érzéstől?

Figyelt kérdés

Egyik rokonom több, mint egy éve olyat cselekedett, amit a mai napig nem tudtam megbocsájtani neki. Röviden több mint egy évig készültem egy nagy eseményre, amit ő pillanatok alatt tönkretett, a vendégek előtt.

Ez nem is lenne még olyan megbocsájthatatlan, de ő rendkívül büszke arra, hogy fájdalmat okozott nekem, és ezt a tettét büszkén meséli mindenkinek.

És ez az, ami igazán fáj. Az sem tud megnyugtatni, mindenki, akinek elmeséli, sajnálni kezd, hogy ilyen rokonom van. Ennyi idő után se volt képes rájönni, rosszat tett.

Most már addig jutottam, hogy ha ezt a személyt meglátom, rosszul vagyok, remegek. Szerencsére csak nagyon ritkán találkozunk, ilyenkor előre tudom, mikor lesz a következő találkozó. Előtte napokig csak remegek, rosszul vagyok, és bármit megtennék, hogy elkerüljem a találkozást.

Velem nem beszél, mert mindenki nekem ad igazat a történtekkel kapcsolatban, és szerinte én mindnekinek mondtam, hogy bántsa őt, és nézzék le a tettéért.

Hogyan tudnám magam végre túltenni ezen a dolgon? Nem a történteken, hanem azon, hogy szándékosan tette, erre nagyon büszke, és ezt mindenkinek el is dícsekszi? Sajnos közeli rokon, így az megoldahatatlan, hogy minden kapcsolatot megszakítsak vele.


2011. aug. 3. 18:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hány évesek vagytok?

Ha elég nagyok, akkor olyan közeli rokonnal szakítod meg a kapcsolatot, amilyennel csak akarod.

Vigasztaljon a tudat, hogy mindenki más neked ad igazat.

Egyszer talán elmondanám neki, hogy ha erre büszke, akkor elég sekélyes, és ha még csak meg se érti, hogy miért ez a véleménye mindenkinek róla, akkor az IQ-ja hol lehet, de egyébként meg nem éri meg a fáradságot.

Ne vedd semmibe, és kész.

2011. aug. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

25 vagyok.

Próbálok arra gondolni, hogy amiatt, ahogy viselkedik, nincsenek barátai, és a rokonai sem tartják vele a kapcsolatot. Hogy aki ismeri, és ott volt, azok mind lenézik, de ha arra a napra gondolok, ami nekem nagyon fontos volt, mindig rosszul érzem magam. Annak a napnak egy kellemes érzésnek kellene lennie, ehhez képest szörnyű emlék. Ezen szeretnék változtatni.

2011. aug. 3. 18:51
 3/15 anonim ***** válasza:
Hát, azon már nemigen tudsz, csak ha elengeded ezt a dolgot végre. (Kellemes emlék már akkor sem lesz.) Esetleg gondolj arra, hogy akkor akik jelen voltak, vígasztaltak, vagy ilyesmi. Remélem nem az esküvőd volt... (első voltam)
2011. aug. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
És nem árulod el, mit tett? Nagyon kiváncsivá tettél.
2011. aug. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és ha velem ilyen történik, akkor mindig a bátyámra gondolok, aki ezekre csak annyit mond jelentőségteljesen: "Hugi, ez csak ezt tudja, meg a nevét...".

És ettől mindig jobb kedvem lesz :)

Tényleg ne foglalkozz vele, ezzel csak neki teszel szívességet, hiszen éppen ezt akarta, hogy sz*rul érezd magad. (még mindig első)

2011. aug. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

De sajnos az esküvőm volt. Röviden: vendégek előtt elkezdett hisztizni, hogy nem érdemlem meg a fiát, meg hogy tönkreteszi az életét azzal, hogy elvesz engem, és a fia csak akkor lehet boldog, ha visszaköltözik hozzá, mert egyetlen nő sem tudja boldoggá tenni, csak ő.

Szerintem el tudjátok képzelni a vendégek reakcióját. :(

Annak a napnak egy kellemes emléknek kellene lennie, ahhoz képest sem én, sem a férjem nem beszélünk róla.

2011. aug. 3. 19:02
 7/15 A kérdező kommentje:

Első ez nagyon jó! :)

Ha már nagyon magam alatt, apu azzal szokott vigasztalni, hogy lehet pénze van, de se esze, se élete nincs.

De ettől még nem tudok teljesen megszabadulni ettől az érzéstől, ami rátelepszik az életemre.

2011. aug. 3. 19:05
 8/15 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy nagyon rosszul esett, de:

"egyetlen nő sem tudja boldoggá tenni, csak ő" Erről, hát szerintem egyetlen ember sincs a világon, aki nem gondolná azt, hogy nevetséges. Magát minősítette ezzel.

Férjed mit szólt ehhez? Azóta milyen a viszonya az anyjával?

Amúgy nagyon megértelek, az én exem anyja is ilyen volt, bár velem sosem volt nyíltan ellenséges, de lefogadom magában ugyanezt gondolta. Sikerült is elmarnia a pici fia mellől:)

2011. aug. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért msá kategória. Ő nem a rokonod, csak egy nem kívánt paraméter a házzaságodban aminek a neve ANYÓS. Főleg ha fáj neki h pici fiúka kirepült a fészekből, akrko az első számú közellenség te leszel. Pénze van ezért meg azt hiszi h felsőbbrendű nálad. De ponnt az ilyenekkel járatja le magát. Röviden tömören: dob az agya és ilyen emberekkel nem szabad foglakozni. Miért nem? Mert tök hülyék, más világban élnek. Rájuk kell hagyni. De azt azért megértem h rossz, a lányok már az oviban az esküvőjükről álmodoznak. De ez a nő öcséém :d nevetséges.
2011. aug. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ó, a francba. Szóval az anyósod. Akkor tényleg nem lehet megszakítani vele a kapcsolatot. Hát ez szörnyű. Ez sose lesz kellemes emlék... Sajnálom, és minden együttérzésem. Nem hiszem, hogy erre van megoldás... (1.)
2011. aug. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!