Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon okos, művelt apukám...

Nagyon okos, művelt apukám van. Emelett nagyon szigorú is... anyukám sem különb. Próbálnak "felkészíteni az életre"...Miért ilyen az apukám?

Figyelt kérdés

Nagyon okos, művelt apukám van. Emelett nagyon szigorú is... anyukám sem különb. Próbálnak "felkészíteni az életre". Mindig az van, amit ők mondanak, soha nem dönthetek egyedül, azt mondják, hogy hazudok, miközben büszkék kellenének legyenek rám. Pl. egy szituáció: Romániában élünk, és itt másképp van a felvételi, mint Mo-n. Egy néptánccsoport tagja vagyok, és lesz egy kiutazása pont két vizsga között: a román és a matek között. Ezért én úgy döntöttem, hogy ezt kihagyom, de apám folyton azt mondja, hogy én azért nem megyek, mert nem bírom ki a barátom nélkül pár napot, meg hogy ő azt gondolta, hogy "másabb a minőségem". És hiába mondom neki, hogy de a matek vizsga miatt, mert be akarok jutni a legjobb gimibe, amit ő gondol, az úgy van, és az a legrosszabb, hogy anyukám sem áll mellettem. Folyton tiltanak, este nem engedik, hogy találkozzak a barátommal, nappal se jó. Vagyis nappal jó, de nem bírják elviselni, ha minden nap... mindig veszekszünk, azt mondta apám, amikor mondtam, hogy az néptáncos társaságban kirekesztve érzem magam, hogy pedig "az agyad nemhogy átlagos hanem átlagon aluli". Én vagyok a legjobb tanuló, de mindig mindentől elveszik a kedvem. Mit csináljak? Kérlek segítsetek, mert nem bírom. Már folyton csak sírok...

Mellesleg 15 éves vagyok.


2009. ápr. 7. 17:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem írigyek. Van egy jól működő párkapcsolatod, ők meg már "kinőttek" az érzelmek világából.

Jó tanuló vagy, gimibe készülsz, és valszeg, utána diplomát szeretnél.

Mi a szüleid végzettsége?

Ha nagyon szekálnak, mondd meg nekik, h a néptánc nem kötelező program, ezért akkor mész, és arra a programra ami neked tetszik. Ha nem engednek a barátoddal találkozni, nem kell elmondani, csak azt hogy "elmentem!".Ne kérd ki a véleményüket, és ne beszélgess velük.

Ha ilyen gonoszak (hasonlóak az enyémek is), akkor úgysem érdekli őket mennyit tanulsz, vagy mit csinálsz, csak csattanhasson valakin a napi feszültség.

Mióta megy ez?

tudom, h gonoszul hangzik, de ha ők folyamatosan csak bántanak, akkor egyetlen megoldás van, ha kizárod őket az életedből. Megváltozni úgysem fognak...

2009. ápr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Apukám egyetemet végzett, anyukám nem, de ő is jó tanuló volt. Azóta is mondja, hogy önálló nő legyek... hogy legyek önálló, ha nem engedik meg? Annyira rossz...

Ha pedig csak annyit mondanék, akkor meg vagy utánam jönnek, vagy ki sem engednek. Ha meg hirtelen lelépek, és nem veszik észre, rögtön felhívnak és tiltással fenyegetőznek, amit általában be is tartanak. Már nagyon régóta megy.

2009. ápr. 7. 19:08
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátomnak is hasonló gondjai voltak, megoldást nem nagyon talált, így összeszedte a cuccait és elment koleszba 14 évesen, tanul, közbe dolgozik, saját fizetéséből tartja el magát a mai napig, most 16. Ha nem bírod a helyzetet, te is gondolkodj el, hogy talán jobb lenne tőlük különválni...
2009. ápr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
90%

Kedves, hidd el szeretnek. Ez egészen biztos. Pont azért fognak ennyire, mert azt hiszik ezzel neked jót tesznek.Nehéz elhinni, de szeretnek csak átestek a ló túlsó oldalára. Ha nem szeretnének, nem foglalkoznának annyit veled.

Beszélgess velük, ülj le kérj bizalmat. Biztos elutasítanak élből, de el fognak azért gondolkodni. Aztán egy hónap múlva újra, s lassan csak puhulnak.

A következő 2-3 év még nehéz, aztán csak engednek.

Meglátod, ha meglesz a felvételi, már akkor jobb lesz. Biztos feszültek ők is, hogy jó helyre kerülj.

Próbáld elmagyarázni, hogy neked szárnyakat adna ha biztatnának, s letör ha nem bíznak benned. De nehezen fognak változni. Próbáld elkerülni a veszekedést s leülni mikor nyugodtak, megbeszélni.

Nem könnyű neked, de így interneten át segíteni se könnyű.

mindenesetre tudd hogy te nagyon értékes emberke vagy és csak küzdj tovább! ha lassan is de egyre jobb lesz, meglátod!

2009. ápr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
21:13 - Nekem is ezt mondogatta mindenki, mégse változott jó irányba, sőt... Sajnos vannak a gyerekükre féltékeny, önző szülők és rokonság, nekem ilyenek jutottak, lehet, hogy a kérdezőnek is. Remélem, hogy nem, de ha mégis, akkor azt kívánom, hogy legyen ereje, mert szüksége lesz rá.
2009. ápr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
80%
Mondd, hogy nem attól leszel önálló, hogy nem hagynak döntéseket hozni.
2009. aug. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
79%

Kár lenne ezt szeretetnek csúfolni.Ha még csak rövid pórázra fognának,de ahogy irod,a saját szüleid rugdosnak téged,porig aláznak. Azt mondják hazudsz és a szemedbe röhögnek. Ez nem szeretet,és ne is hidd el ezt a maszlagot,hogy majd x év mulva! Akkor sem leszel elég jó nekik,mert nagyon jól leirta valaki,féltékeny,önző őstulkok.

Ne haragudj,hogy kicsit nyersen fogalmaztam,de nem rosszindulatuan irom ezt neked,éppen ellenkezőleg!! Szerintem a lehető legjobb amit tehetsz,hogy tűrőd ezt még vagy 3 évig utána elmész koleszba a fősulin. Vagy dolgozni mész és albérlet.

Ne add fel

2009. aug. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
72%
Mutasd meg nekik ezt a kérdést.
2009. aug. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!