Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon okos, művelt apukám...

Nagyon okos, művelt apukám van. Emelett nagyon szigorú is... anyukám sem különb. Próbálnak "felkészíteni az életre"...Miért ilyen az apukám?

Figyelt kérdés

Nagyon okos, művelt apukám van. Emelett nagyon szigorú is... anyukám sem különb. Próbálnak "felkészíteni az életre". Mindig az van, amit ők mondanak, soha nem dönthetek egyedül, azt mondják, hogy hazudok, miközben büszkék kellenének legyenek rám. Pl. egy szituáció: Romániában élünk, és itt másképp van a felvételi, mint Mo-n. Egy néptánccsoport tagja vagyok, és lesz egy kiutazása pont két vizsga között: a román és a matek között. Ezért én úgy döntöttem, hogy ezt kihagyom, de apám folyton azt mondja, hogy én azért nem megyek, mert nem bírom ki a barátom nélkül pár napot, meg hogy ő azt gondolta, hogy "másabb a minőségem". És hiába mondom neki, hogy de a matek vizsga miatt, mert be akarok jutni a legjobb gimibe, amit ő gondol, az úgy van, és az a legrosszabb, hogy anyukám sem áll mellettem. Folyton tiltanak, este nem engedik, hogy találkozzak a barátommal, nappal se jó. Vagyis nappal jó, de nem bírják elviselni, ha minden nap... mindig veszekszünk, azt mondta apám, amikor mondtam, hogy az néptáncos társaságban kirekesztve érzem magam, hogy pedig "az agyad nemhogy átlagos hanem átlagon aluli". Én vagyok a legjobb tanuló, de mindig mindentől elveszik a kedvem. Mit csináljak? Kérlek segítsetek, mert nem bírom. Már folyton csak sírok...

Mellesleg 15 éves vagyok.


2009. ápr. 7. 17:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
De hát te vagy a legjobb tanuló ahogy írod, akkor nem értem mire jó ez? Miért érzed magad kirekesztve a néptánc csoportban? Próbálj meg komolyan nyugodtan beszélni édesapáddal. Kérdezd meg valójában mi a problémája veled? Vagy a barátoddal. Biztos van valami a háttérben hiszen ha jól tanulsz és még olyan ügyes is vagy h még a néptánc is belefér az idődbe (és nem a játékgépek, drog, rossz társaság)akkor nincs értelme így viselkednie veled.
2009. ápr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd magad! Ne hagyd el a kedved!

Az erdélyi szülők sokszor nagyon szigorúak. De legalább a gyerekek meg nagyon jól neveltek

Le kellene ülni velük megbeszélni ezt. Külön leülni, nyugodtan, kedvesen elmondani, hogy szeretnéd, ha bíznának benned, és letör téged ez a túlzott szigor.

Nincs olyan rokonod, aki kiállna melletted, s beszélne velük? Keresztanyád pl. ? Tanár? Testvéred nincs?

2009. ápr. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Testvérem nincs, nagyszüleim is azt mondják, amit ők. Vagyis ők kicsit lazábban, de azt. Azt mondják a szüleim, hogy hazudok és szemberöhögnek velem, és ez már nagyon fáj. Apám folyton sérteget, ha kapok egy jó jegyet akkor sem dícsér meg hanem azt kapom, hogy ha nem tanulok semmit, hogy kapok ilyen jegyeket? A keresztszüleimmel meg nem vagyunk jóba. Szóval senki nincs...
2009. ápr. 7. 17:26
 4/18 A kérdező kommentje:
amúgy emellett*
2009. ápr. 7. 17:31
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen az apám, pluszban van egy öcsém, és őt favorizálja, én lány vagyok. Én csak azt tudom mondani 24 évesen, akármit értem el, nem volt elég jó, hogy legyél erős, nem hiszem, hogy változni fog, korán kell felnőnöd, és te igyekezd kerülni ezt a viselkedést, te soha ne legyél ilyen.
2009. ápr. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Segítsetek... : (
2009. ápr. 7. 17:54
 7/18 anonim ***** válasza:
19%

Ezen mi nem tudunk segíteni.


Ha tényleg ennyire kivagy, menj el pszichológushoz...

2009. ápr. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok segítséget tudunk, max. tanácsot tudunk adni, megfogadni és lépni a te dolgod.

Segíthet, ha találsz magadnak egy közösséget, de neked erre ott a tánc (én 10 éve énekelek), az a lényeg, hogy legyen a közeledben egy olyan kör, akikkel jól érzed magad és melletted állnak, és akkor nem lesz baj. (3. válaszoló voltam) Illetve legyen egy célod mindig, és lehetőleg a családtól függetlenül próbáld elérni, mert rajtuk keresztül elérve csak vissza fognak élni vele, ha ilyenek.

Ne aggódj, ha én is túléltem, illetve tudok evickélni (nehéz, tudom), neked is menni fog.

2009. ápr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
ha jól olvastam akkor egyedüli gyerek vagy. sztem ez azért lehet. a szülők egy szem lányukat nagyon próbálják fogni, nehéz látni h felnősz, főleg h 15 évesen van barátod, okos vagy, van öntudatod, biztos vagyok benne h ez emiatt van. azért h ilyeneket beszólnak én ennek tudom csak betudni, más válaszom erre nincs. ezt sem kisújból szívom, így tanultam pszichológiából. persze nem azt mondom h ez 100% h így is van
2009. ápr. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Egy évvel idősebb vagyok náluk, és nekem pl. nem szórakozás ha ütjük egymást a bottal, stb és már csak a tánc iránti szeretetem vonz oda. Szóval ott sem érzem jól magam.

Már több éve megy ez nálunk, és annyira rossz. Amikor kicsi voltam, soha nem gondoltam volna, hogy ilyenek lesznek a szüleim. Mindenki azt mondja, hogy érettebben gondolkodok a korombeliektől, és úgy is érzem. A szüleim természetesen nem gondolják így...

2009. ápr. 7. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!