Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Már remegek az...

Mit csináljak? Már remegek az idegtől.

Figyelt kérdés

Apámmal már kiskorom óta nagyon rossz a kapcsolatom, de az elmúlt 2 évben katasztrofális lett. Van egy hugom is, ő a kis kedvenc. Ő mindent megkap és 11 évesen akárhova akármeddig elmehet. Engem sehova nem engednek és mindenért ütnek-vernek. Már tegnap volt egy nagyon komoly vitám az apámmal ahol a szemembe mondta, hogy utál és, hogy én csak egy utolsó alkoholista g*ci vagyok. Akkor mutattam épp be a barátomat anyámnak és, és ő is a barátom előtt megmondta, hogy ugyan úgy néz ki mint én, tehát ő is egy alkoholista ember és szerinte 20 éves korában meghal. Na ebből egy még nagyobb vita lett és elmentem otthonról. Ma délután hazajöttem és amikor apám is hazajött egyből elkezdett ordibálni, hogy miért nem vagyok olyan mint a hugom. Én akkor neki mindent elmondtam, hogy mennyire utálok a családban már mindenkit és ne csodálkozzon azon, hogy sehova se megyek, ha nem enged és azon se, ha tönkreteszem magam miattuk. Itt tudni kell, hogy 4 évig pszichológushoz jártam és még most is kéne, de már nem érdekel senki és semmi. Aztán megütött és azt mondta, hogy ő nekem mindent megadott eddig amit csak szerettem volna (ebben semmi igazság nincs), de én mégis utáltam őt már kiskoromban is. Mondtam neki, hogy ez nem igaz és, hogy ő ezzel csak álltatja magát, aztán elmentem onnan. Most a szobám mellett lévő szobából beszél, hogy akkor mondjam meg neki, hogy mi kell nekem és mindent megtesz illetve megvesz. Mondtam neki, hogy nekem tőle már semmi nem kell, ha eddig is utált akkor ezután is utálni fog. Most azt mondta, hogy ahova tegnap hívtak oda elmehetek (itt csak az a bökkenő, hogy már nem lehet mert már elment az utolsó busz is ami odavitt volna) mert egy nagyon közeli barátom búcsú-bulija lett volna mert 3 évre külföldre utazik. Engem hívott meg először mert egészen kicsi korunk óta ismerjük egymást és mondta, hogy nagyon szeretné ha ott lennék. Volt még nagyon sok dolog amit apámnak elmondtam, hogy mit miért tettem és tenni fogok, de ő csak ütött és azt mondta, hogy megtesz bármit csak maradjak itthon. Persze közben mondta nagyon sokszor, hogy mennyire utál és anyám is megmondta párszor.

Most olyan szinten ideges vagyok, hogy a sírást nem bírom abbahagyni és már 2 órája remegek.

16 éves vagyok, tehát elköltözni még nem tudok, barátokhoz nem mehetek mert egyszer rendőrségi ügy lett belőle amikor apám akart hazahozni.

Mit csinálhatok? (Családsegítő ami itt van az egyenlő a 0-val, nemrég alakult még csak, de egy értelmes ember nem dolgozik ott. Voltam már párszor, de csak azt mondták, hogy járjak pszichológushoz és ismerik a szüleimet és rendes emberek)


2011. júl. 28. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
sajnállak, de segíteni sajnos nem tudok. Remélem egyszer vége lesz ennek a sok rossznak amit apád veled tesz
2011. júl. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Az igaz amit mondtak rád? Vagy mi rosszat csinálsz még azon kivül ha az alkoholista igaz?
2011. júl. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
talán tiszteletlenség de egyszer üss vissza egy jó nagyot..úgy meg fog lepődni h csak na.
2011. júl. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Felteszem, nem ok nélkül gyanusítanak és mondják rád, hogy alkoholista vagy. 16 évesen...az gáz. Szedd össze magad, gondolod át a helyzeted, és próbálj kooperálni a szülőkkel - ha emberi hangon próbálod, menni fog, csak legyél türelemmel.
2011. júl. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Abból amit mondtak semmi nem igaz. Életemben 1x ittam, de akkor sem voltam részeg. Egyedül cigizek. Ezt tudják is, ezzel nincs bajuk, ők mondták.
2011. júl. 28. 21:47
 6/8 anonim válasza:
64%
Kedves 16 éves! :) Én most 33 vagyok. Van két saját gyerekem, egy és három évesek. Tudom, hogy az az időszak, amit most átélsz, nagyon nehéz neked, de tudd, hogy a szüleidnek is az. Én is egy lázadó voltam abban az időszakban, ittam is rendesen, bulizni jártam, pasiztam, minden volt, amit csak meg lehetett csinálni. Ezt most így nehéz elképzelned, de lehet, hogy a szüleid csak jót akarnak neked. Természetesen 16 évesen én is utáltam őket, és szívem szerint elköltöztem volna tőlük. Ma már megértem, hogy mit miért tettek. Bizony, volt, hogy közelebbi kapcsolatba kerültem apám szíjával.:) Ma azt mondom, hogy köszönöm neki, hogy megnevelt, és nem hagyott elkallódni.:) Tudom, hogy nehéz, hidd el! Neked is vannak terveid, vágyaid, dolgok, amiket szeretnél, amik érdekelnek, és bizony sokszor ezek a dolgok pont ellenkeznek azzal, amit ők szeretnének. Tudják jól a szüleid, hogy mit miért mondanak. És nem biztos, hogy mindezt azért teszik, mert utálnak, sőt....! Gondolkodj el a dolgokon, hátha mégis felfedezed, hogy nem az utálat beszél belőlük, hanem a harag, amiért ellenkezel és visszabeszélsz. Próbálj meg leülni velük egy asztalhoz és mindenféle indulat nélkül elmondani nekik, hogy szereted őket, és hogy szeretnéd, ha nem veszekednétek, de próbálják megérteni, hogy fiatal vagy, és vannak dolgok, amiket szeretnél megtenni, és hogy bízzanak benned, hogy igyekszel tartózkodni a rossz dolgoktól. Ha benne vannak, menjetek el közösen a családsegítő központban, bizonyára van tinédzser ambulancia, ahol a családotok segítséget talál hozzáértő pszichológusok segítségével. Hidd el, ha követed amit tanácsoltam, minden jobbra fog fordulni.:) A legfontosabb, hogy szeressétek egymást!
2011. júl. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

a családban az idősebb gyereknek sokszor nehezebb a helyzete. Miért? utaltál is rá, hogy meglátásod szerint a húgod a kedvenc.

amit a 21:59 - 33 éves válaszában leír, azzal segíteni akar. Bármilyen nehéznek tűnik is, de csak akkor érsz célt a szüleidnél, ha nagyon nagy akaraterővel (és belső csönddel) felnőttebbként beszélsz a szüleiddel, mint amennyi idős most vagy. Mondjuk, gondold azt, hogy (miért ne), te most 33 éves vagy, és ezért teljesen higgadt tudsz lenni.

Apád szavai a szomszéd szobából:

"mondjam meg neki, hogy mi kell nekem és mindent megtesz illetve megvesz." - arra utal, hogy úgy érzi, valamivel túl lőtt a célon, és engesztelni próbál. Legyen a válaszod: Édesapám, megértést kérek tőled, ebben... ebben... meg ebben! Mert igenis, tudom, hogy szeretsz te is, csak a nagyobbról azt hiszitek, hogy neki nincs igénye - éppen hogy az apa szeretete az, ami a legjobban hiányzik neked - ugye?

2011. júl. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azóta mi történt?
2011. júl. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!