Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi legyen a családi cégünk...

Mi legyen a családi cégünk neve? Adnátok tippetek?

Figyelt kérdés

A családdal csinálunk egy céget. Ők azt szeretnék, hogy ne derüljön ki egyből a cég nevéből, hogy mivel foglalkozunk... (tudom, érdekes, de több dologgal is tehát azért kellene valami semleges...)

Valami semleges, mégis hangzatos név kellene.

Milyen kft legyen?


Köszönöm a válaszokat.


2009. ápr. 6. 14:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
61%
RÁFOS kft, ez nagyon jóóóó! :-D
2009. ápr. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
95%
Először meg kellene nézni a cégnyilvántartásba, hogy mely nevek foglaltak már.
2009. ápr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
88%

legyen mozaikszó.

Pl ha teszemazt Vargák vagytok, és ruha-, bőr-, papírkereskedelemmel, meg mondjuk plakátkészítéssel is foglalkoztok (tudom, ez a 4 így együtt igencsak abszurd, de azt mondtad, sokféle dolog, ez elég sokféle így), akkor pl egy ilyesmi mozaikszót:

Varubőpapla KFT, vagy ilyesmit javaslok.

2009. ápr. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
60%
Continental KFT?
2009. ápr. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
58%
ANNO-Nim Kft. :)
2009. ápr. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is hátrány, ha nem derül ki a névből, hogy mivel foglalkozik a Kft., mert a kutya sem fog arra extra energiát fordítani, hogy kitalálja, hogy pl. a Black Eagle Kft. mivel foglalkozik. Eleve, miért adnál egy teljesen irreleváns nevet, amire senki sem fog tudni asszociálni? Azt is figyelembe kell venned, hogy eddig milyen nevek vannak bejegyezve.
2009. ápr. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
93%
A tagok keresztneveinek kezdőbetűiből okoskodjatok ki valamit.
2009. ápr. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
93%
Na ez biztos nagyon komoly cég lesz ha már így kezdődik:D
2009. ápr. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

22:42-es egyetértek...

Nem akarták, hogy kiderüljön a névből, hogy kik vagyunk. Azért is nem volt baj, ha nem annyira figyelemfelkeltő a név, mert nekünk más miatt kellett. KÜlönben szerintem így az egész hülyeség, de nem akarok már negatívan hozzáállni...

mindegy.


KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT, MÁR MEG VAN A NÉV, (személy szerint szerintem baromság, de ők tudják :)) KÖSZÖNÖM aki írt.

2009. ápr. 7. 16:28
 20/22 anonim ***** válasza:
89%

A cégalapítás kérdéseiről nemrégiben hallgattam meg egy előadást a suliban. Az előadó egy elég sikeres cég tulajdonosa, szóval nem csak elméletben ért a dologhoz.


Ő kifejezetten azt mondta, hogy nem számít a név. Teljesen mindegy, mit választasz. Érvei: Nézzetek már szét, milyen röhejes nevekkel lettek nagy cégek: Nap kft(SUN)?, Microsoft?

Illetve a kezdetben a dizájn is teljesen mindegy, felesleges arra időt, pénzt, energiát pazarolni, hogy csodás logója legyen a cégnek. Elsőre az a lényeg, hogy mit csinál, senkit nem érdekel a hatalmas logója. És amit csinál azt jól csinálja. Aztán ha már olyan hű de jól beindult a dolog, akkor talán lehet azon is gondolkodni, hogy legyen egy szép logója stb.

2009. ápr. 8. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!