Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érzelmi zsarolás a családban...

Érzelmi zsarolás a családban SOS Szerintetek mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Érzelmi zsarolás a családban


27 éves lány vagyok, anyám érzelmileg zsarol.

Nem engedi, hogy elköltözzek, barátokkal találkozzak, bulizzak, párom legyen.

Dolgozni 15-20 perces körzetben mehetek (gyalog).

Ha elmegyek néha randizni, találkozni valakivel, ilyeneket mond: "Remélem terhes leszel. És mehetsz abortuszra." "Hülye k**** vagy." "Mész a f***odhoz?" "Fontosabb neked egy f***, mint az anyád?"

A barátomat, aki az anyám viselkedése miatt szakított velem, zaklatta a munkahelyén.

Ha elmentem bulizni, kitalálta, hogy most rosszul lett nagymamám, kórházba került, jöjjek haza. Utólag kiderül nem volt igaz. Nagyon sokszor eljátszotta ezt. Amíg kutyám volt, azzal zsarolt, hogy akkor vigyem a kutyámat is, mert bántani fogja.

Először 26 évesen volt úgy, hogy kimaradtam egy éjszakára.

Soha nem kaptam szeretetet, gyengédséget tőle, állandóan éreztette, hogy kötelességből takarít, mos rám még gyerek voltam, soha nem ölelt át szeretetből. Azt mondta olyan vagyok, mint az apám, egy senki lesz belőlem, minek születtem, nem ilyen gyereket akart


szülni és ő már rég milliomos lenne, ha nem kellett volna rám annyi pénzt költenie. Azt is mondta, hogy nem ilyen gyereket akart külsőre sem, hanem szőke hajú, kék szemű lányt, mert azok a szépek. Csak akkor volt néha látszólag kedves, ha hoztam jó jegyet haza.

A szüleim viszonya nagyon rossz volt. Gyerekkoromban több rendőri intézkedés történt, reggelig tartó verekedések, veszekedések.

Sokszor féltem, nem mertem elaludni, az iskolában sokszor nem volt kész a leckém, megkérdezték miért és én úgy tettem, mintha nem érdekelt volna a tanulás, nem mertem elmondani az igazat.

Szégyelltem magam emiatt, egyik osztálytársamat, barátomat se mertem meghívni otthonra, csak a legjobb barátnőmet.

Néhai apám el akarta hagyni, egyszer elszökött, ekkor voltam 10 éves, nem jött haza több hónapig, anyám egyszer gondolt egyet és elzavart engem ki a házból egy késő este, hogy addig ne jöjjek haza még vissza nem hozom apámat, addig nem kapok élelmet, menjek


koldulni, majd megtudom milyen világ van és hogy miattam ment el az apám. Az akkori osztályfőnökömhöz mentem, aki szólt a gyámügynek, de mivel nagyon féltem, jókat mondtam anyámról, hogy törődik velem. Az volt a gyámügy kikötése, hogy akkor


maradhatok otthon, ha visszajön apám, mivel anyám nem dolgozott. Ezért jött vissza hozzánk. Apám adott gyengédséget, szeretetet, nála éreztem azt, hogy szeretnek, csak ő nagyon érzékeny volt, anyám pedig nagyon kemény, nem bírta, sokat ivott és ebbe bele is halt


viszonylag fiatalon.

Rokonokkal nem tartotta soha a kapcsolatot, szinte egyedül nevelt. Senki nincs, aki segíthetne.

Egyszerűen nem tudom hova forduljak, mert nem vagyok már kiskorú, a rendőrség gondolom nem foglalkozik az üggyel,


pszichológushoz fordulhatnék még, de igazából nem arról van szó, hogy nem tudnám feldolgozni a velem megtörténteket, hanem hogy szeretném ha anyámmal valaki beszélne, akár hármasban is, egy szakember. Felhívtam már segélyvonalakat, de ott azt mondták, hogy magamnak kell rájönnöm a megoldásra, és ők igazából csak azért vannak, hogy meghallgassanak és nem hogy tanácsot adjanak, de én egyedül nem bírok anyámmal. 16 éves korom óta arról álmodok, hogy elköltözöm otthonról, párkapcsolatot, családot, önálló életet szeretnék, félelmek nélküli életet. Légyszíves ha tudtok segítsetek! Mert a helyzet egyre rosszabb, egyre inkább szeretnék elmenni anyámtól messzire.


2011. júl. 25. 23:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem miért nem mész? Fogod a kutyát és a cuccaidat és lelépsz.

Ez nem állapot, ami körülötted megy. Egyszerűen költözz el. Van munkád, van fizetésed, mi köt haza? Most komolyan.

2011. júl. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is: KÖLTÖZZ EL!

Aztán: Esetleg anyádnak kéne pszichológus, de nem hinném, h eredményre vezetne. Költözz el, és csak sátoros ünnepeken menj haza.

2011. júl. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Már annyira magához láncolt, hogy te, mint önálló egyed megszűntél létezni. Komolyan ezt akarod? Ha most tehetném, helyetted is jól pofon vágnám anyukádat. De mivel én is szenvedtem hasonló szépségektől, egyet mondhatok: el onnan, de gyorsan. Az anyád hiányosságai miatt nem te vagy a felelős. Felnőtt ember, vegyen kutyát és hülyézze le azt. Bár még a kutyának sem kívánnék ilyen gazdát.
2011. júl. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Jesszus! Te szegény! Szerintem is lépj le! Lehet h nehéz, de ha nem mész korlátozva leszel. 27 vagy. Miért ne bulizhatnál! :) Sok szerencsét! :)
2011. júl. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

menj el......mi tart vissza?szereted az anyádat?sztem nem ,mert ien anyát senki sem tudna szeretni

fogd a cuccod menj el a barátnődhöz vagy bárhová

te is tudod h csak ez az 1 megoldás van :)

2011. júl. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el otthonról! Itt mindenki ezt fogja írni, mert csak ez a megoldás. 27 éves vagy!! Ne bohóckodjál már! Jogod van a saját családhoz! Anyád MÉRGEZŐ!!
2011. júl. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Úgy látom, nagyjából mindenki az egyetlen megoldást írja neked, amit te is beláttál: költözz el. Az ilyen embert úgy kell otthagyni, hogy még a nyomaidat is eltünteted előle, hogy soha ne találjon meg. Milyen lehetőségeid vannak a költözésre?
2011. júl. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Menj! Ahol nem tud utolérni. Ne tudja a címed, elérhetőséged! Ha te úgy gondolod, majd jelentkezel.

Ez komoly. Tényleg nincs más megoldás. Számára sem! Persze, hogy szereted valamennyire, hiszen az anyád, de hidd el, soha nem fog megváltozni.És ne legyen lelkiismeret-furdalásod, ez a te életed, az az övé. Ha bűnbánatot éreznél, amiért elhagytad, gondolj arra, hogy a saját börtönébe falazta magát (és téged), attól, hogy ő abban van, nem tud kiszabadulni, ha mellette ülsz!

Menj! Ő pedig a saját életéért feleljen.

2011. júl. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok mint te,csak én férfi vagyok és úgy szintén 27 éves azaz lassan 28!

Nálunk ugyan ez volt a helyzet vagy is még most is az a helyzet,gyerek korokomban nekem is sokat veszekedtek anyámék,anyám egy kemény érzelmi analfabéta ami elüldözte apámat és ő is már amikor gyerekek voltunk el kezdett inni anyám keménysége miatt,sikerült elüldöznie innen és pár éve ők is elváltak.Az iskolában az itthoni problémák miatt én sem tudtam az iskolában figyelni és apám nagyon keveset volt itthon anyám miatt,inkább a munkába menekült és a piába,amit meg is értek,mert amióta elváltak anyám engem szapul és most érzem magamon hogy apámnak min kellett átmennie,az őrület határán vagyok lassan.Teljesen leamortizált,egy nullának érzem magam semmi önbizalmam azért egyenlőre nem is merek elköltözni itthonról,most gyűjtöm az energiám és a pénzt,nyelvet tanulok hogy minnél előbb és leléphessek innen és élhessem a saját életemet és minél messzebb kerüljek tőle,úgy hogy én külföld fele veszem az irányt.Ez az egy megoldás van hogy megszabaduljak ettől a beteg érzelmi analfabéta,boszorkánytól aki tönkretette az életemet és aki eddig elűzte az összes barátnőmet aki neki nem volt szimpatikus,de most eljött az én időm és revansot veszek és bekeményíttek!!Az hogy itt hagyom egyedül,jobban fog neki fájni mint bármely szó ami mondhatnék rá.....

Ha van kedved egy hasonló gondokkal küzködő emberrel beszélni akkor írj privit,hátha tudunk egymásnak segíteni!!

2011. júl. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ja és még ezt a könyvet ajánlom figyelmedben én is most kezdtem el nem régen olvasni,talán segít egy keveset!


[link]


Itt ingyen letudod tölteni PDF formátumban a jobb oldalra kattintva tudod ingyen tölteni:


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. júl. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!