Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek azokról a...

Mi a véleményetek azokról a lányokról, akik házasságba menekülnek a családjuk miatt?

Figyelt kérdés

Pl. az apa részeges, nem hajlandó dolgozni, az anya tartja a családot de idegbeteg és a lány az iskola elvégzése után kapcsolatba, házasságba menekül, akár idősebb férfival, hogy odaköltözhessen.

Elítélitek?


2011. júl. 20. 22:22
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
inkább menjen továbbtanulni vmi messzi suliba, suli mellett pedig dolgozzon és építse a saját életét. a házassággal csak saját magát teszi tönkre - mivel nem szerelemből, hanem menekülésből mond igent.. szerintem
2011. júl. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
67%
Hacsak a férfi nem így jótékonykodik, ki fogja használni a lányt.
2011. júl. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
7%
Kérdező, mesélj nekem!
2011. júl. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

meséljek? elmeséltem mindent.

talán annyival kiegészíteném, hogy érettségim van.

anyám rávett, hogy véletlenül se szakmát tanuljak, mert majd egyetemre megyek.

nos nem megyek, mert nagyon kevés pontom lett, érettségivel sehova nem kellek, mindenhova szakképzelt ezt-azt keresnek.

én meg csak nyelveket tudok, meg sokat olvastam. mivel sosincs pénzünk, másra nem is igazán volt lehetőségem.

azt mondják, szép vagyok.

úgy érzem, a tisztességes életre csak úgy lenne lehetőségem, ha találnék valakit, aki feleségül venne.

rosszul semmiképpen se járnék, nincs vagyonom, amiből "kiforgathatna", ha mégsem sikerülne. :)

tudok minden háztartási munkát, főzni sütni stb., és türelmes természetem van.

de hogy férjet találjak, csak álom marad.

inkább csak kíváncsi voltam, ki hogy vélekedik erről. magamat nem akarom belekeverni.

2011. júl. 20. 22:58
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus érdeknő és egyben gyerek, pont mint a szülei. Azoknak sem nőtt még be a feje lágya. Lehet az idegbeteg anya is ezért ment férjhez a lusta apához. Vagy azért, mert gyorsan akart kölköt, esetleg társadalmi szokásokból...


Az "idősebb férfi" tisztában van vele, hogy menekülésből megy hozzá a csaj? Mert akkor semmi elítélendő nincs a dologban, egyszerűen ha a tata vállalja így, akkor összeillenek. A csaj kihasználja az öreget, cserébe nyalogathatja a friss husit. (22:48-as válaszolónak üzenem, hogy ebben a szituban a lány a kihasználó és nem a férfi!!!)


Értelmes és okos nő dolgozni megy és amíg nincs saját lakás, addig albérletbe (vagy füldugóval tűr otthon ha többet akar spórolni).

2011. júl. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

2 hónapja keresek munkát, de sehova nem kellek.

elmentem volna fizikai munkára, de még a testalkatom is törékeny.

lehet jobban járok, ha kinyírom magam.

2011. júl. 20. 23:04
 17/25 anonim ***** válasza:
Egy házvezetőnőnek milyen végzettség kell?
2011. júl. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
73%
Na így már azért többet tudunk rólad. De az utolsó mondatodat nem értem: magadat nem akarod belekeverni. Nem azért tetted fel a kérdést, mert megoldást remélsz magadnak?
2011. júl. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

igen, de minél több részletet tudnak az emberek, hajlamosak annál jobban megsérteni, átkozni a kérdezőt ezen az oldalon.

házvezetőnő is akartam lenni, tettem fel hirdetést.

egy 50-es pasi jelentkezett, találkoztunk. közölte, a felesége most külföldön van, ő szeretetre, törődésre vágyik.

én meg tisztességes munkára vágytam.

otthagytam.

lehet, hogy hiba volt, nem tudom.

lehet, hogy nincs választásom, vagy otthon vergődök, vagy eladom magam.

csak nehéz elszánni magam ilyen döntésre, mert 1 dolgot birtoklok az eszemen kívűl még, és az a becsületem.

2011. júl. 20. 23:09
 20/25 ava87 ***** válasza:
50%
Nem ítélem el, de szerintem ez nem megoldás. A házasság nem egy eszköz.
2011. júl. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!