Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Na most ilyenkor az eszemre...

Na most ilyenkor az eszemre hallgassak vagy a szívemre?

Figyelt kérdés
24 éves lány vagyok, 4 éve vagyok együtt a barátommal. Ő volt nekem az első, ő vette el a szüzességemet. Semmi baj nincs, szeretjük egymást, úgy érzem egyre közelebb kerülök hozzá, ragaszkodom hozzá nagyon, hiányzik ha nincs velem. Akár hamarosan össze is költöznék vele. Az a gond, hogy a környezetemben szinte senki nincs így az első szerelmével, már rég szakítottak és azóta 3-4 partnerük is volt már ennyi idős korukra. Van aki azt mondja, próbáljak ki másokat is, ne ragadjak le az elsőnél. Valahol érzem is, olyan mintha ,,lemaradtam volna valamiről" későn vesztettem el a szüzességemet, későn lettem szerelmes. Igazságszerint nagyon szeretem a páromat, de mindig ott van a vállamon a kisördög mostanában, hogy mi van ha... meg fogom bánni. De ilyenkor arra gondolok, hogy szeretem a páromat, nem kell senki más, nem kívánok semmi mást, csak attól félek egyszer még megbosszulja magát a dolog. Hogy van ez? Szerintetek is hátrányban vagyok mert későn kezdtem pasizni? Egyébként azért mert válogatós voltam és olyannal akartam először lefeküdni akit szeretek.
2011. júl. 20. 18:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Van aki elsőre megtalálja az igazit. Talán te ilyen szerencsés vagy. Azért ott ne hagyd a szerelmedet, mert "valaki " beszólt. A kalandot a férjeddel is átélheted majd.

Ha még szükséged van valakire, eléd hozza őt az élet. De nem kell ám minden kis csábításnak beugrani. Ha valami olyan nagy dolog várna rád, azt úgysem tudnád kikerülni. Örülj hogy egyből megtaláltad őt, és legyetek boldogok!

Talán csalódások nélkül fogod leélni az életedet. Vannak ilyen szerencsések.

2011. júl. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor melyiket mondja a szíved, és melyiket az eszed? Mert szerintem mindkettő azt mondja: légy azzal, akit szeretsz és ne hallgass az irígyekre meg a rettegőkre!
2011. júl. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Bátyáméknak is első szerelem,gimiben osztálytársak voltak ,már 10 éve együtt vannak és tudom h náluk ez egy életre szól...

Ne dobd el a szerelmet mások miatt,mert ők úgy gondolják...na és?voltak a párom előtt kapcsolataim,hosszabbak is,páromnak sem én vagyok az első,de ha első lett volna sem gondolkoznék el azon,hogy vajon milyen mással...nagyon jó vele a szex,nekem Ő az IGAZI

24/N

2011. júl. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Az ember érzelmeit, nem lehet teljesítményre, mennyiségre mérni. Ha te így érzed jól magad, így vagy boldog, akkor így van rendben az életed, jól döntöttél.

Ez az "éld ki magad, próbálj ki mást is", egy baromság, ha párkapcsolatról, és nem sportról, vagy egy újfajta ételről van szó:-))) Az ember nem úgy működik, hogy lefekszem 5 pasival, akkor a 6.-ról tudni fogom, hogy ő-e az igazi, vagy sem.

A válogatósság meg soha nem baj. Az én lányomnak pl az volt a "mérce", hogy az illető tudja-e az ikes igéket. Attól, hogy "eszek, iszok, alszok", visítófrászt kapott a legjobb pasinál is. Nem vadászott erre a hibára, csak nem tudta elviselni. "Elhullottak" mellőle emiatt jónéhányan, végül csak megtalálta az igazit.:-))

2011. júl. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
mindig az eszedre hallgass, mert az előbb tud valamit, amit az érzésektől elvakult szív még nem vesz észre, és ez katasztrófába torkollhat (tapasztalat).
2011. júl. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Nagyon ritkán ugyan, de lehet életre szóló kapcsolat első szerelemből. Sajnos azonban nem érzem úgy, hogy a tiétek az lenne, mégpedig azért, mert szöget ütött a fejedbe, hogy talán csak azért érzed boldognak magad a pároddal, mert még nem tapasztaltad meg az életet senki más oldalán. Ilyen esetben a kétely csak idő kérdése, hogy legyűrje a szerelmet.. Ha csak 5-10 év múlva, akkor akkor, de nagy az esélye, hogy megtörténik. Azért jó, ha az embernek több partnere volt korábban, mert ha rátalál az igazira, azt teljes biztonsággal érezni fogja, ellenben tapasztalatok nélkül nincs viszonyítási pont az ember életében, így még a tökéletes kapcsolatot sem ismeri fel teljes bizonyossággal.

Én szintén "válogatós" voltam, 19 évesen volt először kapcsolatom, és végül 5 évvel később ért véget, mikor már túl voltunk az eljegyzésen. Ha hozzámegyek, ma már tudom, nem lehettem volna boldog. Nem bántam meg, hogy így alakult, de nagyon nehéz volt tovább lépni. Szerintem nagyon ritka az a kapcsolat, amely örökre szól, de azokban nem is jelentkezik a "mi lett volna, ha.." érzés egyik félnél sem..

2011. júl. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az érzés mindenkinél jelentkezik. Összeköltözés előtt. Mindegy, hogy az első, vagy a30-ik.

Elbizonytalanodás, ijedtség. Elmúlik.

2011. júl. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nagyon is jó, hogy nem feküdtél le fűvel-fával. Ebből csak előnyöd származik, hogy mi? Megmenekültél egy felelőtlen kölyöktől kapott valami nemi betegségtől, vagy egy nem várt: "Jaj, babát várok, hogyan tovább?"-tól.

Ha egyszer szereted a párodat és már-már az összeköltözés gondolata is felmerült -legalábbis részedről-, akkor hogy merül fel ilyen? Főleg ennyire, hogy még ki is írod, hogy csak a próba miatt lefeküdj e egy "idegen" pasassal. Nem értem az ilyen nőket, lányokat. Nem is gondolsz abba bele, hogy mi lesz ha erről a párod tudomást szerez? Akár csak arról, hogy megfordult a fejedben. Hogy fog neki ez esni, hogy ennyire szereted, "egy próbáld ki mással is" miatt megcsalod őt?! Vagy pár hét múlva azon akarsz itt siránkozni nekünk, hogy: "Hogyan tovább? Segítsetek, szakított velem életem nagy szerelme :'( Úgy érzem vége az életemnek... stb. stb."

2011. júl. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Mi 16 évesen jöttünk össze a férjemmel, szintén első szerelem. Most 26 évesek vagyunk, másfél éves a kislányunk. Imádjuk egymást. Nekünk is mondtak ilyeneket, de mi csak a szívünkre hallgattunk. Egyenlőre úgy néz ki, jól tettük :)
2011. júl. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Attól még lehet az igazi, hogy ezen gondolkozol, nekem a mostani az 5. kapcsolatom, viszont már 1 éve együtt élünk. Néha gondolkozok azon, hogy mivan akkor ha mégse ő az igazi, aztán elhessegetem a gondolatot, hogy szerelmes vagyok, jól megy minden.
2011. júl. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!