Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sógornő kérdés. Mire figyeljek?

Sógornő kérdés. Mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Sógornőt kaptam. Én akkor már terhes voltam, mikor a tesómmal összejött. Lehet, nem akart lemaradni, de már az első hónapban, ahogy megismerte, terhes lett.

Neketek milyen tapasztalataitok vannak e téren?

Mire figyeljek, stb? Hogy elehet egy sógornővel kijönni?


2011. júl. 20. 10:04
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

ja, véletlen gyerek... Tesóm volt barátnője elvetette amikor terhes lett, ez volt az ő nagy bánata, nagyon szereti a gyerekeket, és sajátot is nagyon szeretett volna. Ezt elmesélte a csajnak is, aki tudta, hogy nem rakná lapátra, ha terhes lenne. De ő tudja.

Azt, hogy miért kellene rivalizálni, nem tudom én sem. De tegnap is elkezte, hogy pl. az ő gyerekük tuti nagyobb lesz, mint a mienk, ha megszületik, miután apukám a pici hurkás lábait dícsérte. És én nem akarok elmenni mellette, meg találkozást sem tudom elkerülni, nem is akarom.


Ha nem érted a gondomat, akkor minek írsz? Ha valamit nem értek, nem szólok hozzá.


A kérdés továbbra is: másoknak milyen a kapcsolata a sógornővel? ha voltak /esetleg hasonló/ gondok, hogyan oldották meg? Nem szeretnék tesómmal rosszban lenni! Csak valahogy olyan ellenérzéseim vannak. Lehet, csak azért akar rivalizálni, hogy ő is... mert még úgy érzi, nem fogadtuk el teljesen? Szerintem igen, de hát miunden szubjektív. Próbáljak barátkozni vele? Azaz kicsit közelebb kerülni? Vagy maradjon így minden, beszélgetés szintjén, aztán majd rájön, hogy felesleges amit csinál?

2011. júl. 20. 11:50
 12/17 anonim ***** válasza:
78%
Nézd, ha akarod, ha nem ti most már egy családba tartoztok, és mivel te vagy régebbi tagja a családnak neked kell őt( úgymond) befogadni.Tehát, hogy mennyire lesz békés a viszonyotok, az elsősorban rajtad múlik.A te viselkedéseden látja, hogy milyen szokások netán hagyományok vannak a családotokban, és hogy mennyire erős az összetartás.Kedvességedre és őszinteségedre ugyanúgy fog reagálni, de irigykedésre és rivalizálásra is. Azt se felejtsd el, hogy gyereket vállalt, aki a családotoknak ugyanúgy tagja lesz, mint te és a te testvéred.Gyerekedhez gratulálok, te már tudod, hogy milyen anyának lenni, hamarosan ő is megtapasztalja, ha másért nem is, legalább ezért tiszteljétek egymást.
2011. júl. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
a tesód már a 2. Csaját ejti teherbe ennek ellenére nyilván csak az új nője ármánykodik a terhességgel...jót röhögtem...a tesód allergiás az óvszerre, vagy mi?
2011. júl. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van sógornőm. Vagy 3 évig nem is láttam, nem is beszéltem vele, mert eléggé messze laktam a családomtól. Aztán az öcsém egy látogatása előtt megkérdezte, hogy nem lesz baj, ha hozza magával a leányzót is? Különösebben nem érdekelt a dolog, hozd mondtam neki. elhozta. Fényképen már láttam, és mivel olyan plázacica kinézete van, felkészültem rá, hogy egy beképzelt, öntelt liba lesz. Szerencsére kellemesen csalódtam benne, és azóta is napi szinten beszélgetünk neten keresztül. Vele tartottam a kapcsolatot a legjobban a családból, pedig csupán 1x-2x jártunk egymásnál. Ugyanis attól kezdve, mivel ők laktak a "központi helyen", hozzájuk mentünk, ha hazalátogattunk. Onnan könnyen eljutottunk a másik 2 testvéremhez is, és anyukámhoz is.


Szóval szerintem nincs rá recept, hogy viselkedj, ez a hozzáállás, amit te itt produkálsz, teljesen felesleges.

Ahhoz meg, hogy teherbe essen valaki, általában 2 ember kell, tehát az öcséd is benne volt vastagon. Átvitt értelemben is, és szó szerint is.

2011. júl. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
78%
Én úgy álltam hozzá, hogy kaptam egy új barátnőt. Nektek még külön jó lesz, hogy együtt babáztok. Ha nem egy elvetemült banya, állj hozzá pozitívan.
2011. júl. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Akik értették a problémát és normálisan válaszoltak, azoknak köszönöm!
2011. júl. 20. 17:18
 17/17 A kérdező kommentje:
Átgondoltam, és a normális válaszokon is gondolkodtam. Megpróbálok pozitívan állni hozzá, jobban megismerni, hogy érezze, hogy ez nem egy vetélkedő. Hétvégén megyünk Balcsira, és ott csak mi leszünk ketten lányok, majd remélem, beszélgetünk sokat. Azért furcsa, hogy a tesóm "felnőtt " lett. Úgyértem elköltözött, család, stb. De remélem, minden oké lesz, és szereti a csaj. Mégegyszer köszönök mindent!
2011. júl. 21. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!