Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, ha a szüleim...

Mit tehetnék, ha a szüleim bármin felkapják a vizet és bántanak is? (17/L)

Figyelt kérdés
Anyukám főleg ...majd kinyalom a seggét néhanapján mivel szoktam neki segíteni és szinte királynőként kezelem ..de ő így is mindig kivetnivalót talál a tanulmányaimban mert ő azt szeretné hogy kitűnő legyek (..értem én hogy jót akar de ez már túlzás) a viselkedésemben a ruházatomban ..és mindenben egyszerűen már idegroncs vagyok mert állandóan azért kell aggódnom hogy belém köt és utána jön a veszekedés (aminek nincs is értelme ..szerintem lelehetne ülni nyugodtan megbeszélni) és a verekedés (én nemütöttem meg mivel anyukám) de sajnos annyira ideges voltam hogy egyszer megütöttem az arcát de gyengén ..csak már a sok pofontól amit kaptam nem tudtam gondolkodni...én szeretem anyukámat de így már nemtudok élni..vki tudna adni egy tanácsot hogy tudjak javítani a helyzeten?
2011. júl. 19. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia. Hát szegény nagyon sajnállak és megértelek, mert nálunk is ez a helyzet, semmi sem tetszik nekik. Én úgy gondolom a legjobb, amit tehetsz, ha valamennyire engedsz ennek a szigornak és minimálisan visszaveszel az öltözködéseden, ha nagyon durva, tehát teszem azt kék tarajod van, akkor legyen csak sima barna meg ilyenek :) későbbiekben, ha beszól elmagyarázhatod neki, hogy de Anya nézd meg már nem úgy nézek ki, visszavettem a stílusból, ezt is miattad csináltam stb, és világíts rá arra, hogy külsőleg nem lehet elítélni egy embert. Az én szüleim is ilyenek, mindig beszóltak, hogy miért sminkelek így úgy amúgy, 3 évig veszekedtek velem , most már megszokták. Azt is mond meg neki, hogy hamarosan felnőtt leszel és nem mondhatja meg ezek után, hogy hogy nézzél ki, mert az rá nézve szégyen, ha kinézet miatt ítél el embert. Nekem van egy barátnőm, úgy rocker, hogy konkrétan magenta színű haja van, jó vastag sminkel, piercing, tetoválás tehát minden van, ennek ellenére egy nagyon jó tanuló, ambíciózus művelt ember, pszichológusnak tanul tovább...

Tanulmányaiddal kapcsolatban pedig próbáld megértetni vele, hogy de Te nem vagy mondjuk egy fizikus, nem is leszel belőle soha túl jó, de nézze csak meg, hogy töriből és magyarból kimagasló eredményed van (most csak mondtam valamit). A legkitűnőbb tanulók sem értenek ám mindenhez.

Később pedig, ha megteheted egyetemen/fősulin menj koleszba/ albiba, egyébként ilyenkor szoktak rájönni a szülők, hogy milyen jó volt, amikor még itt volt a gyerek... Én egyszer költöztem el itthonról nagyimhoz egy kis időre, mikor hazajöttem kész káosz volt minden, mert sok házimunkát én csináltam, kedves szüleim meg ugyebár el is felejtették, hogy miután nem vagyok itthon azt meg kéne csinálnia valakinek.

Na hát ennyi tudtam írni, remélem azért valamit tudtam segíteni és sok szerencsét a jövőben!.

2011. júl. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
gyámhivatalban kérheted az intézeti elhelyezésedet
2011. júl. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
a szüleid előtt játszd meg a tökélete kislányt, mások előtt pedig legyél önmagad .. és várj amíg 18 nem leszel, akkor majd elköltözhetsz, és élheted a normális életed !!
2011. júl. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!