Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig bántanak, és már...

Mindig bántanak, és már annyira unom. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Pályakezdő munkanélküli vagyok, 2 hónapja keresgélek.Van egy távoli rokonom, aki rendszeresen segít a házunk körül. (A nagyimmal lakom, a szüleim meghaltak sajnos, így rászorulunk...) Már iszonyatosan irritál, hogy mindenbe bele*gat. Ma meghallotta, hogy kaptam névnapomra egy táskát, ez volt a reakciója: minek neked táska, ahhoz hogy egész nap a számítógép előtt ülj, nincs rá szükséged. (Egész nap be sem kapcsoltam a gépet, csak most este, sokat segítek itthon: besegítek a főzésbe, mosogatok, takarítok, elintézem az ügyeket stb. csak hát nem dolgozom...)


Mindezek mellett teljesen lenéz, azt kérdezi: "Milyen az önéletrajzod? Megmutathattad volna a feleségemnek, leellenőrizte volna a helyesírásodat. Gondolom nem tudsz helyesen írni..." De ezek semmik, szinte mindig b*sztat valamiért, és mindig az unokáival példálozik, meg XY gyerekeivel, hogy azok milyen rendkívül csodálatosak stb. Néha úgy elküldeném a francba, de nem tudom hogyan rendezzem le, hogy ne legyen belőle sértődés...


2011. febr. 14. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:

:DDD

Szerinted el lehet úgy küldeni valakit a francba, hogy ne sértődjön meg?

Nem tudsz csinálni vele ezen kívül semmit, mert ő ilyen.

Vannak ilyen emberek, a legtöbb amit tehetsz velük, hogy elkerülöd.

Esetleg közöld vele, ha nem hagyja abba a piszkálásodat, akkor te is ...tatni fogod őt. Nem hiszem, hogy használ, de esetleg párszor megjegyezheted, mennyit öregedett, hogy meghízott, biztos nem látják otthon szívesen, ha annyit jár hozzátok, talán oka van.

De ha kell a segítsége, akkor nem tehetsz semmit. :(

2011. febr. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudod az ilyen ember lerendezni anélkül,hogy meg ne sértődjön.Ez az ostobább fajtába tartozik.Abba nem gondol bele,hogy Ő ezzel a viselkedéssel milyen is valójában.Ne idegesítsd magad mert Te tudod,hogy nincs igaza.Lehet,hogy pont elcseszte az életét azzal,hogy idő elött elvett egy nőt feleségül,becsúszott a gyerek amit nem is akart,arra ment el az élete,hogy azokat felnevelje.És biztos jó csaj vagy az ő gyerekei meg amorfok.Ne is foglalkozz vele.
2011. febr. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elég kellemetlen, de azért megpróbálhatnál felülemelkedni. Én pl. úgy szoktam reagálni az ilyesmire, hogy: tényleg, de jó, legközelebb megkérem, hogy ellenőrizze, amit írok. Aztán persze nem kell kérned semmire, vagy ha mégis, akkor legalább láthatja, hogy tudsz írni. Ha nem mérgelődsz miatta, még akár kellemes hangulat is lehet. "Boldogok a békességszerzők".
2011. febr. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor nem szoktam elküldeni őket a francba.


Kedvesen megkérem őket,h segítsen nekem munkát találni. Odaadom neki az önéletrajzomat is, tessék, így tudtam megírni, ha van valami frappáns ötlete, szívesen meghallgatom.


Figyeld meg, egyből békén hagy, ha csak a szája nagy

2011. febr. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!