Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék anyunak segíteni?

Hogyan tudnék anyunak segíteni?

Figyelt kérdés

Anyu 2 éve munkanélküli, nem talál munkát. Pár nap múlva sajnos én is az leszek. Eddig is folyton panaszkodott, hogy milyen rossz neki, de amióta tudom, nekem se lesz hamarosan munkám, kifejezetten idegesít a nyávogása.

Hónapok óta én is keresek, hiába. Szabadidőmben táskákat varrok. Pár hete elkezdtem árulni. Kértem anyut, hogy segítsen, varrjon ő is. Mellékesen varrónő a szakmája. Azóta se volt hajlandó, mert csak kb 10 000 forintot kerestem 3 hét alatt, és szerinte ezért nem éri meg dolgozni.

Nem értem, mert nekem most ez a pár ezer forint is jól jön, jobb, mint a semmi.

Hogyan tudnám ebből az állapotból végre kirángatni? A barátai elmaradtak mellőle, a rokonok is kerülik, mert folyton csak nyávog, de tenni nem hajlandó a változásért. Mit tudnék tenni?


2011. júl. 18. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnos minden munkanélkülit, pláne ha sikertelenül keres munkát, eljön. Ez egy apatikus időszak illetve közel áll a depresszióhoz. Ha nagyobb városban laksz a munkaügyi kp-ban szoktak tartani álláskeresői klubot. Érdemes lenne oda elmennie, illetve szuper lenne, ha valami neki való önkéntes munkát keresnétek. Most bizti megkérdezed, hogy mi értelme van az önkéntes melónak. FOntos hogy kapcsolatokat teremtsen és így könnyebb neki, ha közösségbe megy. Egyedül ezt nagyon nehéz megoldani. És ha erős vagy, ne kérd rá, hogy varrjon veled, hanem utasítsd rá, mert addig nem csinálja meg illetve ma láttam egy hirdetést esetleg próbáld meg: Zsiemankaje Alkotóműhely

Tutiprofi, gyors, megbízható, lelkiismeretes bedolgozó varrónőt keresünk hosszú távra!Ha érdekel, vagy ismersz valakit, kérlek, szólj! Facebookon megtalálod. Ők egy divattervező csajszi, meg egy nemtommitervező srác. Fiatalok. AKár mindkettőtöknek tudnak melót ajánlani. De ami nehézség, hogy pesten van, de érdemes rákérdezni!! Sok sikert és ne keseredj el!!! Sok erőt!

2011. júl. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, nem irigyellek!

Másodszor anyukád hozzáállása valóban nem helytálló! Mi az, hogy kevésnek találja a 10 000 Ft-ot, amit 3 hét alatt kerestél? Ő addig mit csinált? Otthon ült és csak "felélte" a pénzt! Arra kellene felhívnod a figyelmét, ha már 2-en varrnátok, akkor tudnátok egymásnak segíteni, és több idő alatt több táskát tudnátok megvarrni, így lehet, hogy 1 hét alatt tudnátok akár 10 000 Ft-ot keresni. Több mint a semmi.Arról nem beszélve, hogy ez legalább kizökkentené a szürke hétköznapokból, és egy kicsit feldobódna!

2011. júl. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Próbáltam önkéntes munkára rávenni, de folyton azt hajtogatja, minek csinálja, ha nem kap érte semmit.


Nagyon nehezen bírom elviselni a társaságát. Ráadásul hamarosan babát szeretnék, és akkor csak még rosszabb lesz :(

2011. júl. 18. 14:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!