Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egy szülő...

Miért van az, hogy egy szülő más gyerekeivel "túl" engedékeny?

Figyelt kérdés

Nekem sokszor feltűnt, hogy egy szülő a saját gyerekével másképp bánik, más gyerekeivel azonban elég engedékeny.

Pl. itt van egy eset: A buszmegállóban várakoztam egypár emberrel. A várakozók között volt egy nő a két év körüli kislányával. A kislány látta, hogy a közelben álló idős hölgy bevett valami cukrot vagy rágót, ő odaszaladt hozzá "kéregetni", de az anyuka elkapta és leszidta a gyerekét, míg a hölgy mondta, hogy semmi baj, ha kér, akkor adhat neki. De az anyuka nem engedte, mert a gyereknek meg kell tanulnia nem kéregetni és idegen emberekkel pedig ne álljon szóba.

Végül egy másik eset: 15 éves lehettem, amikor vendégség volt nálunk. Egy kisgyerek játszani akart a tesóm csehszlovák autójával, amit a polcon látott meg (és ezt a tesóm emlékbe tette oda, mert értékesnek találta), de sem ő, sem én nem engedtünk meg kedvesen, erre ő hisztizni kezdett. Végül anyu kért meg minket, hogy hadd adjunk oda neki. Oda is adtunk neki, de szörnyen féltünk, hogy tönkreteszi. Persze, hogy tönkretette: letörte a visszapillantó tükröt és a kocsi hátsó ajtaját. A tesóm nagyon mérges lett és elvette tőle. Elég nagy nehezen tudta visszaragasztani a letört részeket, amikor a vendégek elmentek. Én meg kérdeztem anyut, hogy lehetett ilyen? Amikor mi kicsik voltunk, tiszteletben tartottunk mások holmiját és nem tettünk tönkre azokat. A kisgyerek anyja is mondta, hogy igazam is van: ő sem ad értékes holmit egy gyerek kezébe. Mesélte, hogy a kicsi egyszer az apja távcsövével akart játszani, de ő nem engedte, mert az egy öreg távcső volt, ami még az édesapjáé volt és féltette. Azt is mondta a nő anyunak, hogy nem kéne

azért ilyen engedékenynek lennie mások gyerekeivel. "Mit szólnál hozzá, ha mondjuk eltöri az értékes csészéket, mert "teázást" akar játszani? Nem örülnél annak, igaz?" Utána persze, hogy elnézést kért tőlünk. Anyum meg úgy látszik, hogy tanult az esetből, mert már nem ad értékes holmikat a kicsiknek. És ő is bocsánatot kért a tesómtól.


2011. júl. 17. 21:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem is olvastam végig, de a kérdésedet elolvasva azt gondolom: Mert mindenkinek a saját gyerekét kell nevelnie. Ha nem az ő gyereke, nem neki kell nevelnie, nincs is joga rá.
2011. júl. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert az emberek alapból azt akarják, hogy kedveljék őket. Egy gyerek akkor fogja azt gondolni rólad, hogy jófej vagy, ha megengedsz neki dolgokat, amiket a szülők nem. A saját gyereknek meg azért nem engedik meg, mert akár kedveli őket a gyerek, akár nem, a gyereke, megtehet, amit akar.
2011. júl. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!