Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segitenel olyan rokonaidnak,...

Segitenel olyan rokonaidnak, akik csak akkor keresnek, ha kell nekik valami?

Figyelt kérdés
Kb. 3-5 evente egyszer jelentkeznek es csak azert, hogy munkat talalj nekik vagy valakinek a csaladjukbol vagy mas segitseget akarnak.
2011. júl. 17. 19:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem, attól, hogy rokon lehet egy haszonleső, érdekember. Családot nem választhat az ember. Ha csak ismerős és normális, előbb segítek neki, mint az érdek családtagnak.
2011. júl. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Tudod, kedves kérdező, az emberek nem egyformák. Van aki nem szívesen mutogatja a nagy semmijét, mint hogy állandóan ott kuncsorogjon nálatok. Akikről írsz, rendes emberek. Ki lehet rajtuk igazodni. Ha nem jönnek, nincsenek nagy bajban. Ha meg jönnek, tényleg elkélne a segítségetek. És ha tik tudtok segíteni, akkor miért ne segítenétek? Te magad is írod, nem pénzért járnak oda, meg lisztért, hanem munkáéért. Most ez miért baj? Talán nem szeretnek megalázkodni folyamatosan. Lehet, ezt éreztetitek velük, vagy maguktól ezt érzik. A szegény ember érzékenyebb is...
2011. júl. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nem szegeny emberekrol van szo...jobban keresnek, mint a szuleim. Engem az zavar, hogy milyen mar az, hogy elmegy mellettem az utcan koszones nelkul, annyit sem biccent oda, hogy szia? Mert ha halas lenne, ha emberkent viselkedne, mikor nem kell neki valami, akkor azt mondom, hogy oke.
2011. júl. 17. 22:02
 14/14 A kérdező kommentje:
Meg mindig nem ertem, hogy a megalazkodas hogy jon ide. Az megalazkodas, hogy odakoszonok valakinek vagy ha szuletik gyereke, legalabb kuldok egy kartyat, ha el nem megyek, hogy gratulaljak vagy valami? Erted utolso?
2011. júl. 18. 03:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!