Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segitenel olyan rokonaidnak,...

Segitenel olyan rokonaidnak, akik csak akkor keresnek, ha kell nekik valami?

Figyelt kérdés
Kb. 3-5 evente egyszer jelentkeznek es csak azert, hogy munkat talalj nekik vagy valakinek a csaladjukbol vagy mas segitseget akarnak.
2011. júl. 17. 19:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
aki 3-5 évente egyszer jön, hát lehet nem :/
2011. júl. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha tudok igen.
2011. júl. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Es elvarja a segitseget, pletykas es ha nem teszed, amit mond, minden rosszat kezd terjeszteni rolad. Anyunak egyik rokona ilyen (keresztanyja). Csak akkor jon a pereputtyaval, ha kell neki valami. A fianak is apu szerzett munkat, mindig kisegiti, ha kerik es most az unokajat akarja "betetetni". Nekem akkor telt be a pohar, mikor nalunk a csaladban kisbaba szuletett (egyetlen egy gyerek az egesz generacioban a mi oldalunkon) es nem jott el senki latogatoba toluk, pedig anno anyu naluk mindenkihez elment. Mondtam a szuleimnek, hogy ne segitsenek nekik, mert csak kihasznaljak oket, de ok mindenkinek segitenek es szerintem ez nem jo, mert emiatt sokan rajtuk eloskodnek, amugy meg nem erdekli ezeket az embereket, hogy elnek-e vagy halnak. Sokszor egy idegen rendesebb az emberhez, mint egy rokon.
2011. júl. 17. 19:15
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem! Én erre mindig azt mondom,hogy akkor is rám lehet nyitni az ajtót,ha éppen nem kell semmi. Amennyiben nem sikerül, akkor se sikerüljön,ha kell valami!
2011. júl. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát ha nem olyan nagy dolog, amit kér, vagy nem kerül nektek semmibe, akkor segítsetek. Nektek is lehet még szükségetek rájuk a jövőben. Ez lenne a család lényege, elidegenedés, meg hullik szét a társadalom, meg stb, az nem jó.:P
2011. júl. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szerintem fontos a kolcsonosseg valamilyen szinten, nem mindig csak az egyik...annak sosincs jo vege.
2011. júl. 17. 19:37
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát én nem gondolom,hogy az aki csak akkor keres ha baj van, bármikor is segítenek, ha kell. A család lényege szerintem az összetartás, a kapcsolattartás. Ami nem egyoldalú!
2011. júl. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát ez igaz.

És rákérdeztetek már, mikor jöttek segítségért, hogy miért nem jöttek babanézőbe?

2011. júl. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem, mert a szuleim nem olyanok, akik rakerdeznek ilyenekre. Oket nem zavarja, hogy a kornyezetuk kihasznalja oket. Nem tudom, hogy hogy tudnak olyan bekeben elni igy. Engem nagyon duhit az ilyen...es most nemcsak a babanezesrol van szo.
2011. júl. 17. 19:42
 10/14 anonim ***** válasza:

Én sem kérdeznék, rá,hogy ha egyszer hívtam, miért nem jött. Ha nem jött,hát az ő baja.

Amikor anyu bátyja meghalt, hívtuk a fiát és családját, jöjjenek el néha. Mindig volt kifogás. Mi mindig hívtuk őket,ha névnap, szülinap volt, de ez a 35 éves férfi, arra nem volt képes,hogy anyut (a keresztanyját) a névnapján felhívja. Jó, akkor ennyi volt. Aztán eltelt pár év, és nagyon legatyásodtak és jöttek aputól pénzt kérni. Anyu karakán volt. Megmondta,hogy volt x éve, hogy keressen bennünket, érdeklődjön ő is, nem tette, sajnos nem tudunk segíteni. Azóta fúj ránk!

2011. júl. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!