Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted szép vagy? Jól...

Szerinted szép vagy? Jól nézel ki? (A fő kérdés lent! )

Figyelt kérdés

Beugratós kérdés, mert igazából nem ez érdekel. Mert ha erre azt válaszolom, hogy nem, akkor azt kapom meg mindenkitől, hogy csak álszerénykedek, figyelemhiányom van, sajnáltatom magam stb. Ha meg azt mondom, hogy igen, akkor meg beképzelt vagyok, hiú, sokat gondolok magamról....


Ismerős?


Furcsa ez a kettősség. Azt mondják a lányoknak, hogy legyenek magabiztosak, szeressék magukat, és lássák magukat szépnek, de aztán ha találnak egy lányt, aki tényleg magabiztos és van önbizalma, akkor - talán féltékenységből, utálatból - le van támadva.


Tényleg nem értem.


Szerintetek is így van? Hol végződik az egészséges önbizalom, és hol kezdődik a beképzeltség?


2011. júl. 17. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Megvan az egészséges határ, de azt csak önmagadnak tudod behatárolni. Ha másokról van szó, akkor 2 lehetőség van. Vagy tényleg azt mondják, hogy legyen több önbizalmad, ha nem tetszel magadnak, vagy elfogadják, ha tetszel magadnak.

Vagy az van, amit te is írsz, hogy egyik véglet sem jó, és azt hiszem ezekből az emberekből van több.

Ezért sem másoknak, csak magunknak kell megfelelni.


Egyébként a beugratós kérdésre a válasz: Inkább igen, mint nem :)

2011. júl. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ez csak erre a honlapra jellemző. Pl nekem semmi önbizalmam nincs általában, de ha valamikor azt mondom a tükör előtt állva, hogy "húú de szép vagyok!:D" akkor mindig azt mondják, hogy "na vééégre, hogy te is észreveszed!" :D Meg bármire ha azt mondom, hogy ebben jó vagyok, annak is örülnek, meg mondják hogy "a többi dologgal is így kéne" (mármint hogy több dologról is kéne hogy gondolja, hogy jó vagyok benne). És nem csak a szeretteim meg a közeli barátaim, hanem akár egyetemi csop.társak is!


De ez a nyomorult honlap erről szól. Mindenkit leszólnak, tudod: ha sapka van rajta, akkor azért, ha.... :-)

2011. júl. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 ava87 ***** válasza:
83%
Én mondjuk egészen szépnek látom magam, de tisztában vagyok vele, hogy mik a hibáim. Pl. az arcommal semmi bajom nincs, viszont tudom, hogy lehetnék vékonyabb.
2011. júl. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ez a "ha van sapka azért, ha nincs sapka, azért" dolog tényleg nagyon jellemző erre az oldalra. :)


De én az életben is tudok ilyen embert, igaz, nekem sosem mondták a szemembe, hogy beképzelt vagyok, mikor azt válaszoltam a fenti kérdésre, hogy igen, jól nézek ki, szép vagyok. Ha egyszer így gondolom, nem fogok hazudni...hát a szemembe tényleg nem mondták, de a hátam mögött biztosan. :)

2011. júl. 17. 11:44
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Szép vagyok. Én is így gondolom, mások is ezt mondják. Egyetlen srác volt, aki azt mondta, ronda vagyok, de akkor kb. 12 éves voltam és ezzel a sráccal utáltuk egymást, de nagyon.

Az önértékelésem rendben van, pontosan tisztában vagyok az erősségeimmel, de a gyengeségeimmel is. Ebből kifolyólag az önbizalmammal sincs gond, mert objektív megítélésen alapul.

Ennek következtében teszek rá, hogy mit gondol bárki más rólam. Én pontosan tudom, milyen vagyok, és ez épp elég. Azt mondom, amit gondolok, akinek nem tetszik, azzal nem tartjuk a kapcsolatot és kész.

A halálom ez az "egészséges (önbizalom)" meg "normális" viselkedés. Bármi más lehet éppolyan normális. Másrészről nekem ne szabja meg más, hogy mit gondolok. Mondani meg azt mondom, amit gondolok. Teljesen felesleges ilyeneken problémázni.

Persze nem mindig csináltam így, és először rossz volt,mert a régi "barátaim" elpártoltak mellőlem. Viszont hamar lettek újak, akik így szeretnek és nem gondolnak beképzeltnek :)

2011. júl. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pont ma akartam egy ilyen kérdést kitenni: 'Miért születtem csúnyának? Miért nem lehettem én is szép, mint annyi más lány?' Aztán végül is nem írtam ki. Már ott voltak a fejemben a válaszok, hogy miért sajnáltatom magam, stb. És teljesen egyet értek veled.


Amúgy én nem érzem magam szépnek, és sajnos nem is vagyok. (A srácok reakciói/véleményei is alátámasztják ezt, sajnos...) Folyton az jár a fejemben, hogy milyen jó lenne, ha darázsderekam lenne, ha szép lenne az arcom, a mosolyom... De sajnos bele kell törődnöm, hogy nem így lett. Van egy nővérem, ő gyönyörű, sugárzó arca és mosolya van, szuper alakja... Én pont az ellentéte. Rengetegszer belém rúgtak már emiatt (főleg kisebb koromban), de hiába magyarázom az embereknek, hogy ilyennek születtem, nem volt választásom, hogy szép vagy csúnya szeretnék lenni... Nem értik meg.

2011. júl. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

kérdezték már... azt mondtam, elfogadtam magam a hibáimmal, és undor nélkül nézek a tükörbe. :D

a szépség relatív, bár azt mondják, szép vagyok.

egyszer-kétszer kisebbségiek ronmdáztak le, amikor nem voltam hajlandó cigit adni nekik XD

2011. júl. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem vagyok szép, maximum csinos, adok magamra. Mégis volt olyan partnerem aki annyira jóképű, sármos volt, hogy fel sem merült bennem hogy köztünk lehet valami. Mégis lett..
2011. júl. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!