Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet egy ilyen gyerekkel...

Mit lehet egy ilyen gyerekkel kezdeni?

Figyelt kérdés

A lányom most 19 éves. Kiskorában nagyon féltettük, sokszor nem engedtünk meg neki olyan dolgokat, melyeket más szülők megengedtek a saját gyereküknek. Mindentől óvtuk, sokszor mi intéztünk el helyette dolgokat, mindenhova kísérgettük, burokban neveltük.

Most már nagykorú, azonban fél egyedül hivatalos dolgokat intézni. Nem az a kezdeményező fajta, kevés barátja van. Tudom, hogy ez nagyrészt a mi nevelésünk hibája, de most már szeretném ha talpraesettebb lenne.

Ti mit csinálnátok?


2011. júl. 16. 20:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hasonló nevelést kaptam én is a szüleimtől. Most súlyos szociofóbiás, enyhe agorafóbiás és pánikbeteg vagyok. 2005 óta csak oda megyek, ahova muszáj, de soha nem egyedül. Sulit nem végeztem el. Barátaim nincsenek. Internetes munkám van. Soha senkivel nem találkozom. És ez nem fog változni már soha szerintem. A pszichiáter segített kicsit, meg a gyógyszeres kezelés, de aztán már oda sem mertem többet elmenni, mert nem volt, aki elkísérjen.


On: Nem tudom kérdező, hogy mit tehetnél. Nálam apukám kapott észbe, hogy valami nem stimmel velem, de én már annyira elszigetelődtem a külvilágtól, hogy (véleményem szerint) menthetetlen vagyok. Apukám azal próbálkozott egy időben, hogy nem vett nekem semmit, se ételt, se semmit az égvilágon. Azt hitte, hogy akkor elmegyek vásárolni egyedül... Nem mentem. Mondjuk, ha nem találok bennük partnerre, akkor biztos nem tudnám folytatni ezt az életvitelt, de őszintén fogalmam sincs, hogy mihez kezdenék, ha ki kellene mennem az utcára. De ez egy jó taktika lehet, bedobni az embert a mélyvízbe, akkor az életösztön rákényszeríti az embert a "cselekvésre". :-)

2011. júl. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
utolsó,ez nagyon durva.Akkor csak a szüleiddel szoktál élőben találkozni?internetes "barátaid" sincsenek?nem vágysz párkapcsolatra? ha nem akarsz nem kell válaszolnod,csak kíváncsi vagyok
2011. júl. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Itt az eredménye ha valakit burokban nevelnek és nem hagyják kiteljesedni. Legfeljebb beszélni tudtok vele a többire magától kell rájönnie.
2011. júl. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!