Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet egy ilyen gyerekkel...

Mit lehet egy ilyen gyerekkel kezdeni?

Figyelt kérdés

A lányom most 19 éves. Kiskorában nagyon féltettük, sokszor nem engedtünk meg neki olyan dolgokat, melyeket más szülők megengedtek a saját gyereküknek. Mindentől óvtuk, sokszor mi intéztünk el helyette dolgokat, mindenhova kísérgettük, burokban neveltük.

Most már nagykorú, azonban fél egyedül hivatalos dolgokat intézni. Nem az a kezdeményező fajta, kevés barátja van. Tudom, hogy ez nagyrészt a mi nevelésünk hibája, de most már szeretném ha talpraesettebb lenne.

Ti mit csinálnátok?


2011. júl. 16. 20:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
akkor most fog egyetemre menni?csak mert ha igen akkor muszáj lenne neki önállóbbnak lennie,de ez jönne magától
2011. júl. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mindenképp bátorítani, amikor valamit mégis megcsinál egyedül, és talán pont emiatt egyre többet beledobni a kisebb mély vizekbe, hogy utána meg lehessen dicsérni. :) Persze, ahogy ezt mondod is, mindezt korábban jó lett volna, de még mindig kaphat erőt abból, ha ráérez, hogy milyen jó, ha egyedül csinál meg dolgokat, azáltal, hogy kívülről is kap pozitív löketet ehhez..
2011. júl. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mostmár semmit...

Burokban nevelt gyerek soha nem lesz már talpraesett, max az élet kineveli. De hatalmas pofon lesz minden neki ezentúl...

2011. júl. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Még egy gyereket és kezd előlről.

Viccen kívül olyan sok mindent nem tehetsz, próbálj neki úgy segíteni, hogy végül maga csinálja.

Pl. hivatalos ügy: mond meg neki hova menjen mit mondjon, de ne kísérd el akkor se ha kéri.

Megy főiskolára? Ha nem próbáld meg rábeszélni, ott új a társaság, lehetnek barátai és egy csomó dolgot maga kell megoldjon (és iskolai dolgokban ne segíts neki semmit inténzni)

2011. júl. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Bíztatásra lenne szüksége nekem is van egy ilyen ismerősöm őt a szülei otthon hagyták 1 hétre kicsit felszabadultabb azóta
2011. júl. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen, jelentkezett egyetemre. Ráadásul Pestre, szóval 200 km lesz köztünk a távolság.

Örülnék neki ha felvennék. Tudom, hogy majd kell kiselőadásokat tartania, és ez szerintem egy kicsit megedzené lelkileg. Ráadásul kénytelen lesz egyedül intéznie a sulis dolgait.

2011. júl. 16. 21:02
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ha volt mersze beadni a jelentkezést 200 km-re tőletek, akkor annyira nem lehet beszari. nem lehetséges, hogy te aggódod túl a dolgot? Egyébként engem is hasonlóan neveltek a szüleim. Persze idővel rámbíztak ezt azt, pl csekkfeladás, banki befizetés stb. De igazából akkor kupálódtam ki mikor én is hasonlóan a lányodhoz pestre kerültem és a sulit egyedül kellett intéznem.
2011. júl. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 yuda ***** válasza:

Az a baj ezzel, hogy bevallásod szerint is ti rontottátok el, csak már közben felnőtt, fél, nem kezdeményező..most akkor mit akartok már?

Egy felnőtt, kifejlett nőről beszélünk és itt sok nevelés már nincs, az gyerekkorban kimaradt, pontosaban nem maradt ki, mert a rossz nevelés is nevelés és azt megkapta útravalónak. Viszi magával ahová megy...


Vagy lesz belőle valami, vagy nem- de feltehetőleg ezeket személyiségjegyként élete végéig elkisérik, kivéve ha valami csoda nem történik, mert láttam már olyat is...


A ti nevelésetek tehát befejeződött! Ez van, bízd az életre! Mást amúgy sem tudsz...

19 évesen egy teljes generált képtelenség elvégezni...

2011. júl. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
szerintem nem lesz semmi baj vele.Engem is kb. így neveltek,de most már egyetemre járok,hozzászoktam ahhoz hogy nekem kell intézni a dolgaimat,mert senki se fog kézen fogva elmenni velem.De ezt nem is akarom.Megtudom oldani én egyedül is a problémáimat,és ez jó érzés.Barátai meg szerintem majd lesznek az egyetemen.Én is rengeteg emberrel jóban lettem pedig a gimiben nem voltam túl népszerű.Csak arra kell figyelni hogy ha mondjuk rosszul érzi magát az első néhány hétben akkor ne menjen haza,mert az elején nehéz,de aztán könnyebb lesz.
2011. júl. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
19 évesen már kicsit késő átnevelni.Sőt, már egyáltalán nem kellene nevelni.Ez a felesleges túlféltés átka.Arra nem gondoltatok, hogy a lányotoknak az lenne az érdeke, hogy minél korábban önálló és talpraesett legyen?Azzal tennétek jót, ha hagynátok, hogy végre élje az életét és reménykedjetek, hogy a távolság hoz egy kis pozitív változást.Bízzatok a lányotokban és ezt mutassátok is ki neki, az fogja erősíteni az önállóságát.
2011. júl. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!