Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megérzi-e az ember elsőre,...

Megérzi-e az ember elsőre, hogy egy idiótával van dolga, vagy sem?

Figyelt kérdés
Azokhoz szól a kérdésem, akik olyan személlyel voltak/vannak párkapcsolatban, akikről a kezdeti rózsaszín köd elmúltával, később kiderült, hogy hazugok, hűtlenek, esetleg agresszívek. Őszintén: ti nem éreztétek már a kezdetekben, hogy valami nem fog stimmelni? Van olyan, aki tényleg tökéletes hitelességgel adja elő magát?
2011. júl. 14. 11:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
52%
Ha nagyon erősen hajt a vágy aziránt, hogy legyen valakid, hajlamos vagy méltatlan és előnytelen helyzetekbe is belemenni csak azért, hogy ne légy egyedül. Na ekkor van a legnagyobb sansz annak elkövetésére, hogy csúnyán beválassz. És ha az önzésen keresztül tudunk nézni és tovább látni saját magunkon, akkor azt sem árt figyelembe venni, hogy akit rosszul választunk (és leidiótázunk) az is egy ember, a kapcsolatba ő is bekerül, nem csak mi. Neki is vannak érzései, véleménye. Egy párkapcsolat kettő darab párkapcsolat egyszerre. A férfinek is egy a nőnek is egy. Ha ez a kettő nagyon távol van, akkor vannak bajok.
2011. júl. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
77%
Az ösztöneim nekem is sùgtàk és a körülöttem lévõk is, és most is sùgjàk, nem tudom mit tegyek.
2011. júl. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megérzi az ember, csak nem AKARJA látni.

Nagyon tudom ajánlani neked a Kaméleon c. filmet, pontosan erről szól.

2011. júl. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Ember és helyzetfüggő teljesen.Én mindkét végletet tapasztaltam.Volt, akin azonnal megéreztem, észrevettem, hogy megbízhatatlan, nem szabad szóba sem állni vele, mert még a "szeme is rosszul áll".És volt olyan is,aki nagyon jóravalónak tűnt, közben idővel a fél házat elhordta a fejünk fölül, sokáig észrevétlenül.

Talán a hűtlenséget, agresszivitást a legkönnyebb kiszúrni.A hazugságot a legnehezebb.

Megtanultam, hogy próbára kell tenni az embereket és nagyon jól meg kell őket figyelni.Ha valakivel komolyabb terved van, még azt is megteheted, hogy kitalálsz valamit, amivel még időben kiugrasztod a nyulat a bokorból.Ha érted, mire gondolok...

2011. júl. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Nyilván ez így nagyon éles vélemény, hogy "ő egy idióta"...nekem is vannak hibáim, csakhogy ha valaki veszi a fáradságot és szól, hajlandó vagyok változtatni. Valamint végtelenül őszinte ember vagyok, így a legkisebb hazudozási hajlam (a féligazságok és az elhallgatások is ide tartoznak!) is nagyon fel tud bőszíteni. Neki azt sem lehetett már elhinni, amit kérdezett, ezen a csomó beszélgetés és lelki gyömöszölés se segített már.

Utolsó, köszi. Arra a filmre már amúgy is fentem a fogam :)

2011. júl. 14. 12:02
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megérzi és megelőzhető!

Érdemes megfigyelni azt,hogy az illető hogyan viselkedik mások társaságában (pl. haverok társaságában),és ha úgy látod,hogy nincs nagy eltérés ahhoz képest,amilyen veled,akkor nem színészkedik!

2011. júl. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
a Kaméleon tényleg jó:-)
2011. júl. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként igen, az ösztönökre kell hallgatni.Ha valami azt súgja belül, hogy ne!Annak jó oka van.
2011. júl. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Utólag már én is okosabb vagyok, hogy nem kellett volna belemenni...remélem legközelebb is okos leszek még.
2011. júl. 14. 12:14
 20/24 napietus ***** válasza:

ami még fontos: gyakran mondják, hogy nézd meg az anyját, vedd el a lányát. én minden nőnek tanácsolnám, hogy figyelje meg, egy férfi hogyan viselkedik a családja nőtagjaival (anyjával, hugával, sógornőjével), szóval akik közel állnak hozzá. mert egy idő után (extrém esetektől eltekintve, pl. anyja alkesz, huga prosti stb) vele is úgy fog viselkedni. ez pozitív és negatiív értelemben is így van.


pl. hazudozás: ha az édesanyjának minden ok nélkül, reflexből hazudozik, Neked is fog. mert a bőréből senki nem tud kibújni, számára ez a normális.

2011. júl. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!