Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hallottatok arról, hogy az...

Hallottatok arról, hogy az ilyen új tipusú lakóparkokban, kertvárosokban, szarul vannak megépítve a házak?

Figyelt kérdés

Egy ilyenbe akarunk költözni a férjemmel, de valaki figyelmeztett, hogy vigyázzunk, mert ezek szarul vannak megépítve, aztán elkezdenek repedezni a falak, meg ilyenek.

Hallottatok ilyesmiről? Létezik, hogy annyira rossz minőségűek, hogy elkezd repedezni a fal, meg összedől a ház? Nekem nem tűnik valószínűnek, de azért bogarat ültettek a fülembe.


2011. júl. 12. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem lehet általánositani, hogy minden ilyen ház rosszul megépitett. Sajnos elég sok rossz tapasztalat van, mivel a mai világban megpróbálják a legolcsóbban kihozni az épitkezést, és utána minél előbb túladni a lakásokon. A baj az, hogy általában ezeket a házakat olyan cégek épitik, akik mihelyt túladtak a lakásokon feloszlanak utód nélkül, és igy nincs kin behajtani a garanciális javitásokat.
2011. júl. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, igaz.

Kulcsrakész lakást vettünk egy 4 lakásos társasházban, 4 éve. Olcsó, ócska anyagokkal dolgoztak, apróságokat kihagytak, a tető szigetelés a fele volt, a lábazat hiányos, sok helyen hőhíd van, ami miatt télen ezek a részek penészednek.

Sok mindent apránként magunk csinálunk meg, de jó anyagokkal, gondosan, de amint kész vagyunk valamivel, tuti, hogy előbukkan valami új javítanivaló.

2011. júl. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért nem mindenhol vannak rosszul megépítve. Újnál valahol meglehet nézni az építés folyamatát, használtnál úgyis kijöttek már a hibák. Még mindig jobb szerintem a lakópark, mint ezek a régi épületek, ahol a födém elöregedésétől bármi előfordulhat. A falak repedése, abból is adódhat, hogy gyorsan épül, és még egy darabig mozog a ház, de összedőlni kizárt dolog, hogy fog.
2011. júl. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos sok helyen tényleg elég rosszul vannak megépítve... de azért nem mindenhol, szerintem jó alaposan nézzetek körbe, mielőtt költöztök.
2011. júl. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezek a lakóparkok elég rosszak. Nem egy ismerősöm költözött ilyenbe és megbánta. A repedező, vizesedő falak, gyakran gipszkarton válaszfalak. A szomszédság nagyon áthallatszik. Roszz hőszigetelés, ha van egyáltalán. Penészedés. Alulméretezett villanyvezetékek. Szomszéddal közös fűtésről is hallottam már. Nagyon sok olyan panel jellegű.
2011. júl. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 napietus ***** válasza:
hajjaj...én dolgoztam ilyen kivitelezőnél még pályám kezdetén...háttt...addig ne essen szét, amíg a műszaki ellenőr végigbaktat, kb. ez a hozzáállás sajnos :S mivel mindenki szakítani akar belőle: a beruházó, a kivitelező, az alvállalkozó, az alvállalkozó alvállalkozója stb. az embereknek meg drágán eladják, rablás.
2011. júl. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!