Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden noben (anyaban) benne...

Minden noben (anyaban) benne van az "anyos" hajlam? (rossz tulajdonsagokra gondolok)

Figyelt kérdés

A parom anyukajat kifejezetten szeretem, es tisztelem is. Olyan kis edes volt velem mindig. (mondjuk tulsagosan kiszolgal, de ezt annak a szamlajara irom, hogy kedveskedni akar)DE (es most jon a fekete leves) vannak olyan megnyilvanuasai, hogy falra maszok tole...pl mond valamit, ugy csinalja a parom (hogy beke legyen, vagy mert o is ugy gondolta)...aztan par nap/het mulva kezdi emlegetni, hogy nem is igy kellett volna es "o megmondta"...mikozben nem is mondta meg:D

Meg tipikusan "beleszolok mindenbe", "tudni akarok mindenrol":D haaat nemtudom, hogy ez mindenkiben benne szuletik, vagy kialakul? :P


2009. márc. 30. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínüleg továbbra is gondoskodik. Én az én anyósommal a legelején megbeszéltem, hogy amennyire lehet visszafogja magát, igyekszik a mi életünkbe nem beleszólni. Ha mégis úgy érzem, hogy beleszól, akkor szólni fogok neki és megbeszéljük. A 18 év alatt ha kétszer kellett neki szólnom.

Tehát ez önkontroll kérdése. Ő szereti annyira a fiát, hogy hagyja a saját életét élni.

2009. márc. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, és csak nagyon tudatosan lehet "visszafogni", talán sok pszichológiai ismerettel..stb, és ez minden anyós saját maga döntése (ahogy az egész életünk is)! Tehát igen, bennem is (bár meny vagyok még)!

De amit írtál, az jellem kérdése is, ott még meg lehet próbálni megbeszélni, szerintem ez még viszonylag könnyen orvosolható, mert lehet, ő is elfogadná érveidet. Szerintem az anyósjellem az, amikor direkt a hátad mögött fúr, mások előtt színlel ( de bezzeg négyszemközt!)...stb. Pl. az enyémmel látszólag jó a viszonyunk, de azért a múlt héten négyszemközt szó szerint röhögve kívánta részvétét apu halálának napján és rögtön utána még egy gyereket uszító megjegyzés is, pedig amúgy még időseket is gondoz és senki sem gondolná róla.

2009. márc. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Te jo eg! Es birod? Mert en nem birnam, megmondanam a paromnak es elotte sem hagynam szo nelkul. Sot ha ilyen akkor meg csak latogatoba sem mennek hozza, csak egy evben egyszer. rohogve kivan reszvetet es uszitgatja a csaladot?

Hat en a paromnak mondtam mar az elejen, hogy nem lesz baj az anyukajaval, ha hagy elni, es nem fog utasitgatni allandoan, a gyermekek nevelesebol(majd joparev mulva) meg kimarad (ruhellenem ha beleszolna)...

koszi a valaszokat

2009. márc. 30. 21:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Vannak, akik szeretnek uralkodni, győzni, jól odamondani, aztán elmondani a szomszédasszonynak, hogy ő hogy megmondta, stb... Azért van ez, mert üresek belül, nincs más életcéljuk, meg érzelmeik. Kisajátítják a másik ember életét a saját céljukra. Nem mindenki ilyen, nem igaz, hogy minden anyóssal így van. Ismerek nagyon kedves, jó anyósokat, akik barátnő, sőt testvér viszonyban vannak a menyükkel.
2009. márc. 31. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem olyan anyósom volt, aki mikor összejöttünk a fiával, azt mondta, hogy na innentől a te gondod a fiam, velem volt 23 évig, most gondoskodj róla te. Kicsit érdekesnek találtam. Soha nem segített semmiben, de ha bajban volt, mindig megtalált minket. Aztán elváltam, és egy ugyanilyen anyóstipussal hozott össze a sors. Most már van egy pici babánk, aki négy hónapos, ezidő alatt kétszer volt rá kíváncsi, de akkor is mi vittük hozzá, pedig 15 percre lakunk tőlük autóval,és van nekik kocsijuk. El nem tudnám képzelni, hogy majd a fiam életére, gyerekére ne lennék kíváncsi.
2009. márc. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én anyósom még sosem látta az unokáját, különösebben ránk sem kíváncsi. Szerintem nincs velünk semmi baja, de a fiához különösebb képpen nem ragaszkodik, pedig nagyon jó ember. Van egy másik fia, aki közel lakik hozzá és vele nagyon jó a kapcsolata, de velünk úgy nem törődik meg nem is igényli a társaságunkat. Sem támogatást, sem semmi rosszat nem kapunk tőle. Néha sajnos olyan, mintha nem is létezne. Ez sem jobb.
2009. márc. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hogy viseltem, amikor 2 órával hogy megtudtam, meghalt apu, férjem értesítése után az első, akivel találkozok, így viselkedett? Szemrebbenés nélkül, ez ugyanis csak egy húzása volt az eddigi sok közül, tudnék még sajnos több hasonlót írni az elmúlt 5 évből. Tudom, hogy valószínűleg sok fájdalmat élt át, ha erre képes, csak sajnos ez nem vigasztal. (Panaszkodni is szokott, meg szoktam sajnálni, vígasztalni is, látszatra tényleg oké minden köztünk.) Férjem természetesen tud ezekről, ő 2 tűz között van, bár egyre jobban átlátja, hát ez idő kérdése. Sajnos anyósom az összes körülötte élőt "kijátsza" a saját céljai érdekében, észre sem veszik, ahogy mindenkit úgy irányított eddig ahogy akart.

Jobban örülnék, ha legalább nagyszájú lenne, odamondogatna, és mások is látnák az igazi természetét, de ő alattomos, színészkedik. Mindenki azt hiszi, hogy mindenben segít minket! Időseket is gondoz, csak úgy hazaviszik a nehezen járókat a templomból, a fél falunak nagyon finom süteményeket süt. (Na, ebből úgy kapunk, hogy pl húsvét utáni nap vagy aznap este, tehát ha vendég jön, arról nekem kell gondoskodni, de ez a legkisebb baj, nem is érdekes, csak senki sem gondolná. Ha meg az ő rokonai jönnek, velük együtt jön át és hozza a sütit.) És annak is jobban örülnék, ha egy évben csak egyszer látnám, de sajnos itt "kötelező" szülinapok, nagy családi összejövetelek vannak, amin pl. a múlt vasárnap mellém ült! (Később jöttek, és mi a baba miatt már az asztal sarkánál ültünk, ők ülhettek volna máshová is.) Kiegyeznék azzal, hogyha nem segít, legalább ne ártson, és ezt természetesen vállalja fel mások előtt is, mármint ne játssza meg magát pl a lánya előtt. Ha eddig eljutunk, sem fogom szeretni, de tiszteletben tarthatnánk egymást.

Most így visszaolvasva az írásokat, szerintem ha abban a helyzetben lennék, hogy nagyszájú lenne, akkor biztos az nem tetszene, és ha sosem látogatná az unokáját, azt jegyezném meg, és azt gondolnám, hogy az a legrosszabb. Most, hogy tudom milyen, hogy alattomos, minden mást jobbnak látok. Úgy látszik, ilyen az emberi természetünk, mindenki a saját fájdalmát látja legnagyobbnak.

Amúgy pl amikor a pici megszületett, 8 nap alatt csak egyszer volt benn 10 percre, miután a férje 2. unokatesójának anyósánál min. fél órát ült a másik részlegen (legalábbis apósom addig velünk volt, rá várt). Tehát nem mintha annyira érdekelné az unoka, de ez nem is zavar, csak befejezné az áskálódást a férjemmel és gyermekemmel való kapcsolatomban, és foglalkozna magával.

Nektek is minden jót kívánok, hogy javuljon a kapcsolatotok anyósotokkal!

Tegnapi 21:08-as

2009. márc. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!