Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire igaz az, hogy "Egy...

Mennyire igaz az, hogy "Egy gyerek megerősíti egy pár kapcsolatát. "?

Figyelt kérdés
Rendben lévő kapcsolatba és problémás kapcsolatba érkező babára is gondolok. Mik a tapasztalataitok?
2011. júl. 6. 15:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem semennyire.

Egy jó kapcsolatot is megsínyli a 3. fél betolakodása a gyerek és meg kell szokni egy teljesen új felállást.

Ha rossz a kapcsolat meg el lehet képzelni...

2011. júl. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Semennyire. Ahogy első is írta, egy jó kapcsolatban is sok kompromisszumot és alkalmazkodóképességet igényel a gyerek érkezése, egy rosszban meg...
2011. júl. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Tapasztalatból mondom, hogy egy tökéletes kapcsoalt is megsínyli a pici érkezését, nem hogy egy olyan ami alapban sem működik! 2 hete szűltem, sosem éreztem ennyire távol a párom, mint most :( - és nem azért mert nem örül a babának, vele mindketten tökéletesen boldogok vagyunk, viszont hiányzik a korábbi közös élet, még szoknunk kell az új helyzetet - persze idővel ez változik gondolom!?
2011. júl. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
semennyire, mert amikor 9 éves voltam a szüleim elváltak, mert anyámnak más kellett akit persze még ma sem kapott még es nem is foglya, és ezért feladott egy jó házasságot, és engem meg se kérdeztek, és nem gondoltak arra hogy csak miattam maradjanak együtt. am én anyámmal maradtam de nagyon sokat megyek apuhoz, és én mindig is apapárti voltam ezért rossz h nem vele lakom.
2011. júl. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%
Onnantól a nő bármikor a férfi fejéhez vághatja veszekedéskor, hogy majd elviszi a gyereket, és még gyerektartást is fizethet 2 évtizeden át. Ez eléggé erős zsarolás ahhoz, hogy a férfi engedelmesen tűrje asszonya minden nyűgjét és házsártosságát, ha nem akarja elveszíteni a gyerekét.
2011. júl. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%
A jo kapcsolatot szorosabbra fuzi egy gyerek, ahol meg vannak problemak, azt teljesen tonkreteszi.
2011. júl. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem az alapból jó kapcsolatot erősíti, de a rossz kapcsolatot megmenteni nem tudja. Sok ilyet láttam a környezetünkben, ahol csak azért vállaltak babát, mert már úgy érezték semmi nem mentheti meg a házasságot. Aztán 1-2 éves volt a pici mikor elváltak.

Mi most várjuk a második babánkat, és mi úgy érezzük még közelebb kerültünk egymáshoz, pedig ezt nem is hittük volna. Voltak nehéz pillanatok, fáradság, aggódás, de ebből nem volt vita, veszekedés. Még így is tudtunk egymásra figyelni.

2011. júl. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem meg csak megnehezíti az elválást. Ha gyerek van, az ember többet nyel, nem olyan könnyen lép ki egy kapcsolatból. Sok-sok házasságot tudok, ahol csak a gyerekek miatt vannak még együtt. De igazából ott már rég nincs szerelem, szeretet, max. a gyerekek felé.
2011. júl. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Egy jó kapcsolatban eleinte okozhat nehézségeket az új helyzet, de hosszútávon megerősíti azt. Viszont egy rossz kapcsolatba azért gyereket szülni mert "ez majd újra összehoz minket" nagyon nagy hülyeség, mert egy ilyen kapcsolatot csak mégjobban tönkretesz a gyerek, és legtöbbször válás lesz belőle, ami a gyereknek lesz rossz.
2011. júl. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
nekünk ugyanolyan jó maradt. Mindketten figyelünk a picire is meg egymásra is. Ha rossz lett volna, nem vállaltunk volna gyereket az biztos, annak csak válás a vége.
2011. júl. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!