Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan távolíthatnám el a...

Hogyan távolíthatnám el a volt feleséget a mindennapjainkból?

Figyelt kérdés

Leírom a pontos szituációt,mielőtt valaki félreértené a helyzetet,és lehordana mindenféle szemétnek.

A párommal 1 éve vagyunk együtt,én 20 éves vagyok,ő 32.Mikor megismerkedtünk,ő már egy éve külön élt a volt feleségétől,tehát nem miattam mentek szét...A volt felesége azonban a mai napig aktív résztvevője a mindennapjainkban,és nem csak a közös gyerek miatt (az természetes,hogy mivel van egy gyerek,tartják a kapcsolatot,megbeszélik a gyerekkel kapcsolatos dolgokat,bár a volt asszony igazából csak utasítgatja a barátomat,pl megszabja (nem megkéri,vagy tanácsolja),hogy mit vegyen a gyerek szülinapjára,ahová én nem is mehetek a barátommal,holott mi már egy család vagyunk,együtt élünk,és én is készültem,mielőtt ezt megtudtam,egy zsúrral a kislánynak),állandóan ő dönti el,hogy mikor jön a gyerek,hiába a barátom hétvégéje van,pl szülinapja van,ha az asszonynak akkor más programja van akkor nem jön a gyerek,de ha ő bulizni megy,akkor 4 héten keresztül hozza,nem számít,hogy nekünk mi a dolgunk,bár ez talán kezd javulni egy kicsit,miután beszéltem erről a barátommal)...Szóval nem csak a gyerek (akit egyébként nagyon szeretek) ügyeiben lép kapcsolatban a barátommal,hanem minden egyéb ürüggyel,amire a barátom is vevő,ő is minden hülyeségben segítséget,tanácsot kér ettől a nőtől...(aki egyébként mellesleg kihasználja,vagy ha kell zsarolja is).Nagyon szeretem a barátomat,és azt hiszem ő is szeret,de egyre kevésbé bírom,hogy olyan,mintha 3-an lennénk a kapcsolatban.Én úgy gondolom,hogy pl nem tartozik a volt feleségre,hogy mi mennyi rezsit fizetünk,mennyi a jövedelmünk,hogyha a barátom tisztességesen fizeti a havi 50ezer gyerektartást,és emellett még megvesz mindent a kislánynak,amit csak kér,legyen az ruha,játék...Ahhoz sincs szerintem köze,hogy a barátomnak milyen konfliktusa van a fönőkével,vagy milyen bankszámlája van,hova utazunk a hétvégén stb...De ez a nő mindenről tud,tényleg MINDENRŐL...Tudom,hogy a barátom is hibás,de vele nem lehet beszélni,nem veszi észre,hogy ez a hárpia (mert az,ha valami nem tetszik neki,üvölt,mint valami félkegyelmű,amivel persze eléri ,amit akar)uralkodik rajta,és megjátsza a kis kedves aranyost,de közben meg csak örül a helyzetnek,hogy mindenről tud,és ha úgy hozza a szükség,ezeket az információkat felhasználhatja a párom zsarolására,ellenem fordítására (már erre is volt precedens,szemtől szembe úgy csinál,mintha a legjobb barátnőm lenne,amit eleinte el is hittem,de mióta volt pl. egy olyan megjegyzése,hogy a barátom azért nem akarja ,hogy jöjjön a gyerek (mikor már 5. hét lett volna,hogy hozza,és nekünk el kellett valamit intézni,ezért a párom nem tudta vállalni),mert akkor nem tud velem "kefélni" (az ő szavait idézve),azok után kezdtem sejteni,hogy ez is csak egy megjátszás)...Bocsi a hosszú magyarázatért,csak szerettem volna szemléltetni,hogy egy hihetetlenül rafinált,mindenre elszánt nővel kell "megküzdenem".Nem akarom elveszíteni a páromat,mert amúgy imádom,de vele nem lehet erről beszélni,mert azt mondja hagyjam a féltékenységgel...Nem tud valaki valami női praktikát?


2011. júl. 6. 09:54
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
75%

10.43-as vagyok.

Azért mielőtt már leírnád magad, és még esélyt akarsz adni a dolognak.Gondold át a következőt.Fordítsd meg a dolgot.Neki előnye van, az tény.De hogy féltékenységből utál téged az is tény.Az hogy te mindig tipp.topp vagy, azt lehet nem jegyzi meg a párod, de nem hülye, érzi a minőségbeli különbséget.Jobb vagy na.A csaj meg ott van egy gyerekkel, akit nem akart, vagy mégis ezt kb. ő se tudja, de egyfolytában frusztrált, az idő tik-tak...és nem neki dolgozik.Idegbetegen meg amúgy nem lehet új életet kezdeni.Ő az erőzsakosságával magát fogja kicsinálni.Kérdés, hogy neked megéri e ezt kivárnod.Ha az a baj, hogy úgy érzed, téged a kedves nem társnak hanem partnernek tekint(írtad pl. hogy jogi/gazdasági dolgok)hát igen, akkor állj neki művelődni, gondolkodni az őt ért problémákról, légy naprakész az őt érdeklő témákból.Fiatal vagy nem hülye, hátha bejön.Most mennem kell, de még van egy két gondolatom, írok.

2011. júl. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés!

Szerintem a barátod úgy viselkedik, mintha együtt lenne még a gyerek anyjával. Kérdés, akkor te miért vagy? De nem? Akkor kéne ennyire "papucs"-nak lenni, ha még egy család lennének. Így viszont, hogy már veled van, teljesen másképp kellene viselkednie! Az ő hibája a kialakult probléma, amid neked van.


Ha megérteted vele, hogy ez nem jó így, akkor talán másképp is mehetne. De ez (bocsánat) abnormális így.

2011. júl. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

*végre nem teszik tönkre az életét


Drága, az életét mindenki maga teszi tönkre. A felnőttség onnan kezdődik, hogy ezt felfogod. Döntéseket hozol, és a döntésekért vállalod felelősséget és viseled a következményeket.


Örülni annak, hogy egy döntés neked előnyös, ugyanakkor másnak - az állítólagos szerelmednek - rossz, elég önző hozzáállás, nálam nem összeegyeztethető a szeretettel. És tudod, mi a különbség köztünk? Az én kapcsolatom működik, a tied nem. Én boldog vagyok, te meg kikészülsz. Tehát valószínű, hogy valamit elszúrsz...

2011. júl. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,


ne haragudj,de nagyon sokszor nem csak maga az ember tehet arról,hogy rosszul alakulnak a dolgai,hanem vannak bizonyos KÖRÜLMÉNYEK,amik akár jó,akár rossz irányba befolyásolhatják...Én soha nem mondtam,hogy a páromat meg akarom fosztani a gyerekétől,sőt,teljesen elfogadom őt,és még a szüleim is családtagként kezelik,pedig nem az unokájuk...Nem a gyerekkel van a problémám,hanem a volt asszonnyal,aki akárhogy nézzük is,de nem a család része,ő már nem tartozik a páromhoz,ezt meg kéne értenie neki és a páromnak is...és ismét hangsúlyozom,nem az zavar,hogy a kislányt érintő dolgokat megbeszélik,és van egy egészséges jó viszonyuk,ez a kislány érdeke is,hanem hogy gyakorlatilag a szexet leszámítva,minden ugyanolyan köztük,mint mielőtt elváltak...

2011. júl. 7. 17:19
 25/26 anonim ***** válasza:

Hajszálra hasonló volt a helyzetünk, de mára rendeződött. A férfin is sok múlik, nekem az volt a szerencsém, hogy bár a férjem is hasonlóan mulyán viselkedett, szeretett volna változtatni. Így is évek alatt, konkrét szituációelemzéssel sikerült lassacskán változtatni.

Az ex akkor kattant le rólunk, amikor összeházasodunk. Még ott is verte a tamtamot, hogy eljön az esküvőre (én három férfirokonnak szóltam, hogy ha megjelenik, vezessék ki).

Azóta talán havonta-kéthavonta gurul el a gyógyszere, de már a férjem is csak röhögve meséli az új akcióit.

Ha a barátod nem akar/tud változtatni, bár a hangsúly az akaron van, akkor tényleg helyzetbe kell hozni - vagy te, vagy az ex.


Ha a gyerek már kicsit nagyobb, akkor meg lehetne beszélni, hogy közvetlenül vele kommunikáljon, ne az anyján keresztül.


A férjem lánya már majdnem felnőtt, ha az ex felhívja, hogy a gyereke ezt-azt szeretne, akkor a férjem leteszi a telefont, hogy oké, akkor majd a gyerek felhív és megkér rá. Utólag mindig kiderül, hogy a lánya nem is mondott ilyesmit, az anyja találta ki. Ha viszont a lánya szeretne valamit, tényleg gond nélkül felhívja és akkor a férjem meg is teszi (kivéve, ha nem ért egyet valamivel).


De eleinte ő is rohant füvet nyírni, polcot szerelni, stb.

2011. júl. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Hát nagyon remélem,hogy nálunk is megváltozik a helyzet,pl ha ő is bepasizna,vagy most úgy néz ki,hogy elköltözik külföldre jövő nyáron,hátha akkor megszabadulnánk tőle...
2011. júl. 11. 20:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!