Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan távolíthatnám el a...

Hogyan távolíthatnám el a volt feleséget a mindennapjainkból?

Figyelt kérdés

Leírom a pontos szituációt,mielőtt valaki félreértené a helyzetet,és lehordana mindenféle szemétnek.

A párommal 1 éve vagyunk együtt,én 20 éves vagyok,ő 32.Mikor megismerkedtünk,ő már egy éve külön élt a volt feleségétől,tehát nem miattam mentek szét...A volt felesége azonban a mai napig aktív résztvevője a mindennapjainkban,és nem csak a közös gyerek miatt (az természetes,hogy mivel van egy gyerek,tartják a kapcsolatot,megbeszélik a gyerekkel kapcsolatos dolgokat,bár a volt asszony igazából csak utasítgatja a barátomat,pl megszabja (nem megkéri,vagy tanácsolja),hogy mit vegyen a gyerek szülinapjára,ahová én nem is mehetek a barátommal,holott mi már egy család vagyunk,együtt élünk,és én is készültem,mielőtt ezt megtudtam,egy zsúrral a kislánynak),állandóan ő dönti el,hogy mikor jön a gyerek,hiába a barátom hétvégéje van,pl szülinapja van,ha az asszonynak akkor más programja van akkor nem jön a gyerek,de ha ő bulizni megy,akkor 4 héten keresztül hozza,nem számít,hogy nekünk mi a dolgunk,bár ez talán kezd javulni egy kicsit,miután beszéltem erről a barátommal)...Szóval nem csak a gyerek (akit egyébként nagyon szeretek) ügyeiben lép kapcsolatban a barátommal,hanem minden egyéb ürüggyel,amire a barátom is vevő,ő is minden hülyeségben segítséget,tanácsot kér ettől a nőtől...(aki egyébként mellesleg kihasználja,vagy ha kell zsarolja is).Nagyon szeretem a barátomat,és azt hiszem ő is szeret,de egyre kevésbé bírom,hogy olyan,mintha 3-an lennénk a kapcsolatban.Én úgy gondolom,hogy pl nem tartozik a volt feleségre,hogy mi mennyi rezsit fizetünk,mennyi a jövedelmünk,hogyha a barátom tisztességesen fizeti a havi 50ezer gyerektartást,és emellett még megvesz mindent a kislánynak,amit csak kér,legyen az ruha,játék...Ahhoz sincs szerintem köze,hogy a barátomnak milyen konfliktusa van a fönőkével,vagy milyen bankszámlája van,hova utazunk a hétvégén stb...De ez a nő mindenről tud,tényleg MINDENRŐL...Tudom,hogy a barátom is hibás,de vele nem lehet beszélni,nem veszi észre,hogy ez a hárpia (mert az,ha valami nem tetszik neki,üvölt,mint valami félkegyelmű,amivel persze eléri ,amit akar)uralkodik rajta,és megjátsza a kis kedves aranyost,de közben meg csak örül a helyzetnek,hogy mindenről tud,és ha úgy hozza a szükség,ezeket az információkat felhasználhatja a párom zsarolására,ellenem fordítására (már erre is volt precedens,szemtől szembe úgy csinál,mintha a legjobb barátnőm lenne,amit eleinte el is hittem,de mióta volt pl. egy olyan megjegyzése,hogy a barátom azért nem akarja ,hogy jöjjön a gyerek (mikor már 5. hét lett volna,hogy hozza,és nekünk el kellett valamit intézni,ezért a párom nem tudta vállalni),mert akkor nem tud velem "kefélni" (az ő szavait idézve),azok után kezdtem sejteni,hogy ez is csak egy megjátszás)...Bocsi a hosszú magyarázatért,csak szerettem volna szemléltetni,hogy egy hihetetlenül rafinált,mindenre elszánt nővel kell "megküzdenem".Nem akarom elveszíteni a páromat,mert amúgy imádom,de vele nem lehet erről beszélni,mert azt mondja hagyjam a féltékenységgel...Nem tud valaki valami női praktikát?


2011. júl. 6. 09:54
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek...Utolsó köszi a tanácsot,de sajnos ez nem megoldható,mert a párom tuti megtudná,és baromira kiakadna...Per pill épp ezen van a vita,megint...Szerinte ez természetes dolog mert ez a nő a gyereke anyja...És azért normális,hogy ilyen viszonyban vannak...Kezdek kikészülni ettől az egésztől,mert állandóan másodiknak érzem magam,pl hogy nem tőlem kér tanácsot,hanem az extől,mert ő idősebb nálam,tapasztaltabb...Jó tény és való,hogy én csak egy hülye kis egyetemista vagyok,akinek még sok dologra nincs rálátása,mert nincs olyan húú de nagy élettapasztalata...de akkor is bántó...állandóan megfelelési kényszerem van,hogy talán ha jobb leszek mint az ex,akkor ennek vége lesz...megtanultam főzni,rendet tartok (annak ellenére,hogy régen olyan kupis voltam,hogy az hihetetlen),mosok ,mert ő ezeket soha nem csinálta meg...igyekszem jól kinézni,meg minden,hogy ebben is jobb legyek nála...mégis úgy érzem,hogy a barátom szemében soha nem leszek olyan jó,mint ez a nőszemély...én értem,hogy tiszteli,mert ő a gyerek anyja (bár ahogy viselkedik a gyerekével,nem sok tisztelni való van benne,szülni mindenki tud,én is,csak már ellátni egy gyereket,az a nagy dolog...Mert ő nem fürdeti rendesen,állandóan piszkos az a kisgyerek,mekis kaján,szendvicsen és mirelit izéken kívül nem eszik semmit,mert a nő szerint a főzés rabszolga munka...Jó ehhez semmi közöm,csak megvan róla a véleményem,de kijött belőlem...)Nem tudom,hogy hogyan lehetnék jobb nála...Megőrülök ettől a helyzettől..
2011. júl. 6. 10:31
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Voltam ilyen kapcsolatba én is,a feleség nem tudja elfogadni,hogy nincs többé.Ezeregy telefon ha nem vette fel sms,ha az sem működött gyerekkel hívatta.Persze ő mindig felvette a gyereknek,mert ha nem akkor ő is úgy érezte,h szar apa.Érzelmi zsarolás és még sorolhatnám....Ja,igen engem is hívogatott.Nem tud ő sem kilépni mint ahogy az enyém sem tudott a gyerek miatt,mindig el kell viselnie ezt mert ha nem ő issza meg a levét,h a gyereket nem láthatja.Nem ez miatt lett vége,ő döntött így.De van mellette valaki akivel ugyan ezt végigjátsza az asszony!!És ez mindig is így marad,akár ki lesz mellette.Én már belátom,jobb így nekem mert én ezt nem tudtam volna hosszútávon elviselni.

És te se tedd!!

2011. júl. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy hasonló kapcsolatom, bár ott full normális volt az ex.de nehéz volt így, hogy van egy gyereke.És az volt inkább a nehéz ha egy picit felhoztam, hogy néha egy kicsit én is had legyek előtérbe, ne mindig csak mások(és mindegy, hogy az egy kisgyerek és meg kell érteni, mert mi felnőttek vagyunk, de akkor is mindig azt érezzük, hogy valki a mi kárunkra-ex, gyerek, család-előnyben van, és csak utána jövünk mi.) legyenek előtérben.Erre mindig az volt a válasz, hogy tudtam mit választottam.Egy ilyen alkalmával elmagyaráztam, hogy ez egy akkora fegyver nála, ami mindig mindenre válasz lesz, és nem fogok tudni soha védekezni.Igen, tudtam, hogy gyereke van, de én vagyok aki mindig minden pillanatban kész tények elé van állítva, nem választhat.Így élvezhetetlen egy kapcsolat.Az a rossz hírem van, hogy itt nem a feleség a 3., hanem te, mert mindig csak a többiek után következel.Nem mondom, hogy lépj le, de beszéld meg vele diplomatikusan, hogy képzelje el, hogy mindenap felhív az exed...és attól függően alakítod a napod a barátoddal, hogy az exed mit mond, mit szervez.Nem, a gyermekfelügyeletet nem csak így lehet megoldani.Egyébként gyerekkel zsarolni azt lehet aki engedi.ha mégegyszer hozzám vágna egy ilyet a nő, hogy nem láthatom, mondanám, hogy akkor megyünk a bíróságra felügylet megváltpztatásáért.Rögtön visszavenne.A párod egy papucs.Csak nem a tied.Bocs, hogy terjengős lett, de te egy nagy vesztese vagy ennek az egésznek, ha nem fog lépni az érdekedben.Kirtaást és sok sikert.
2011. júl. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

10.43-as,pont ugyanúgy látod a helyzetet mint én,és szó szerint ugyanezt mondtam egyszer neki,hogy egy nagy papucs,csak nem nekem,hanem az exnek...és engem is ugyanez zavar,hogy mindig azzal védekezik,hogy nekik közös gyerekük van,amire most én mit lépjek?

Néha úgy érzem,hogy túlságosan hirtelen kell felnőnöm dolgokhoz,mert mikor őt megismertem,gondtalan életem volt,nem kellett 32 éves exbarátnőkkel vetekednem,de most meg igen,és úgy érzem,hogy behozhatatlan előnye van...Hiába nem vagyok hülye,de mégis csak most kezdem a felnőtt életemet,nem kelhetek versenyre egy olyannal,aki 10 éve "önálló"...Úgy értem én nem tudok olyan támasz lenni a páromnak...egyre inkább egy utolsó szarnak érzem magam,aki max arra jó,hogy hülyéskedjenek vele meg jó vele az ágyban,nem lehet igazi társ...Lehet hogy ha rendszeresen olvasnám a mindenféle gazdasági híreket,meg újságokat,és képben lennék az összes új törvénnyel,meg minden jogi intézkedéssel,akkor hozzám fordulna tanácsért...

2011. júl. 6. 10:54
 15/26 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos majdnem mintha magamat hallanám. ( Szülni mindenki tud, attól még nem lesz anya stb., próbálsz jobb lenni több oldalon stb.DE hozzáteszem, jobb is vagy, szerencsére, mint az a nő,aki ilyen) Baromi nehéz, de én is úgy érzem, az a nőszemély mindig jelen lesz. Te fiatal vagy, de nem hiszem, ha szeret valaki valakit, ez változtat a dolgon. Már azon, hogy mellette maradsz-e vagy sem. Szerintem azért nem lehet valakit elhagyni, mert te fiatal vagy. A nőnek nincs pasija, ugye? (bár sok esetben ez mindegy)Igen, papucs. Az. Csak ezek a pasik ezt nem látják. Próbálj meg, tudom, hogy nem könnyű, de valami mással foglalkozni, és amikor együtt vagytok, élvezd ki, hogy jól megvagytok.
2011. júl. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Nem a nőnek nincs pasija,amit miután megismertem nem csodálok (ezzel nem a szingli nőket akarom leírni!),hiszen elképesztően rossz természete van,amit nem hiszem,hogy sokan elviselnének,pl szerintem a páromon kívül nem túl sok férfi szereti,ha utasítgatják,mint valami kutyát és a barátnőjük mindig mindent jobban tud ,mint ők...Mert a párom is azt hiszi,hogy ez a nő MINDENHEZ ért,a jogtól kezdve,az orvostudományon át a gazdaságig mindenhez,ami szerintem egyébként full nem igaz,mert nem hiszem,hogy túl sok ilyen polihisztor van,de ha meg tényleg ennyire hihetetlenül okos és művelt,akkor minimum egyetemi professzor lenne,mert az ő álláspontjuk szerint a volt feleség kb Einsteint is kenterbe verné,ha még élne...Közben meg egy tök átlagos nő,nem is buta,de nem is olyan extrém módon okos,csak okoskodó,és szerintem a kettő nem ugyanaz...
2011. júl. 6. 11:33
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, Istenem! Nagyon sajnállak!

Sajnos tapasztalatból tudom, milyen ez! Sajnos a párod ragaszkodása túl erős és nekik sajnos van múltjuk, amit el kell fogadnod, ezért van ez az egész. Nehéz "átállni" egy feleség és gyerek (család egysége elmúlása) után az "új" barátnőre, új életre.


Nem is lehet könnyen, ez évek kérdése. De így, ahogy nálatok van, a párod "nem is akar" elszakadni tőle, mert ott a GYEREK. Hidd el, téged szeret, fontos vagy neki, de egy ilyen nőtől nem lehet megszabadulni, ha nő nem akarja sajnos. Tudta, hogy miért szül, ne aggódj. Meg is lett az eredménye, egyedülálló anya lett!


Mi elköltöztünk külföldre, így oldódott meg a dolog, de tudod a mai világban neten is eléri egymást 2 ember. De már nem olyan mint régen!!!!! Hála az égnek.

Párom exe bepasizott hála az égnek és végülis ő akart elválni..Viszont kis trükkjei voltak, amik bejöttek egy darabig (telefonálgatott folyton, kérdezgetett, de nem a gyerekről...), de már nem lakunk MO-on és ejtve van...

Nagyon nehéz szitu, te pedig fiatal vagy ehhez, nem értelmi szinten, mert ott nincs gond veled, viszont nem ezt érdemled, előtted a jövő. Ha 30 évesen jössz össze a pároddal, valószínű jobban bírnád, mert tudod ezeket a dolgokat el lehet viselni, muszáj "felnőttként" kezelni. Persze, amikor folyton átlépi valaki a határt a pofátlanságával, úgy nehéz..


Esetleg egy költözés? Ha úgy látod, a párod olyan helyzetet teremt állandóra, h kénytelen leszel válaszút elé állítani, akkor ne halogasd. Vagy-vagy, és ne félj kilépni belőle. Hidd el, csak megkönnyebbülnél.

Ha pedig együtt akartok maradni, akkor csakis másképpen csinálva, mert ez így hosszútávon neked egészségügyi problémákat is okozhat. Nincs erre szükséged szerintem!!!!

2011. júl. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
51%

Gratulálok 12:04-es!

Te annak örülsz,hogy elköltöztetek és a párod nem láthatja

a gyerekét?Te sem vagy valami nagy iq bajnok!

2011. júl. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
12.09, nem lennék a helyedben, sajnos nem érted a lényeget. A valódi szitut sem ismered. Nem, nem örülök annak, nekem is hiányzik. De a te véleményed nem ér semmit, sorry...
2011. júl. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Én megértem a 12.04-est...valószínű nem annak örül,hogy a párja nem láthatja a gyerekét (olyan sűrűn),hanem annak,hogy végre nem teszik tönkre az életét,véget ért a "hárman párban" szitu...én őt is meg tudom érteni...Meg szerintem mindenki más is,aki volt hasonló helyzetben...Az a szomorú (tisztelet a kivételnek),hogy sok ex-feleség nagyon undorítóan viselkedik,és a gyereket fegyverként használja a volt férj ellen....
2011. júl. 6. 17:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!