Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan távolíthatnám el a...

Hogyan távolíthatnám el a volt feleséget a mindennapjainkból?

Figyelt kérdés

Leírom a pontos szituációt,mielőtt valaki félreértené a helyzetet,és lehordana mindenféle szemétnek.

A párommal 1 éve vagyunk együtt,én 20 éves vagyok,ő 32.Mikor megismerkedtünk,ő már egy éve külön élt a volt feleségétől,tehát nem miattam mentek szét...A volt felesége azonban a mai napig aktív résztvevője a mindennapjainkban,és nem csak a közös gyerek miatt (az természetes,hogy mivel van egy gyerek,tartják a kapcsolatot,megbeszélik a gyerekkel kapcsolatos dolgokat,bár a volt asszony igazából csak utasítgatja a barátomat,pl megszabja (nem megkéri,vagy tanácsolja),hogy mit vegyen a gyerek szülinapjára,ahová én nem is mehetek a barátommal,holott mi már egy család vagyunk,együtt élünk,és én is készültem,mielőtt ezt megtudtam,egy zsúrral a kislánynak),állandóan ő dönti el,hogy mikor jön a gyerek,hiába a barátom hétvégéje van,pl szülinapja van,ha az asszonynak akkor más programja van akkor nem jön a gyerek,de ha ő bulizni megy,akkor 4 héten keresztül hozza,nem számít,hogy nekünk mi a dolgunk,bár ez talán kezd javulni egy kicsit,miután beszéltem erről a barátommal)...Szóval nem csak a gyerek (akit egyébként nagyon szeretek) ügyeiben lép kapcsolatban a barátommal,hanem minden egyéb ürüggyel,amire a barátom is vevő,ő is minden hülyeségben segítséget,tanácsot kér ettől a nőtől...(aki egyébként mellesleg kihasználja,vagy ha kell zsarolja is).Nagyon szeretem a barátomat,és azt hiszem ő is szeret,de egyre kevésbé bírom,hogy olyan,mintha 3-an lennénk a kapcsolatban.Én úgy gondolom,hogy pl nem tartozik a volt feleségre,hogy mi mennyi rezsit fizetünk,mennyi a jövedelmünk,hogyha a barátom tisztességesen fizeti a havi 50ezer gyerektartást,és emellett még megvesz mindent a kislánynak,amit csak kér,legyen az ruha,játék...Ahhoz sincs szerintem köze,hogy a barátomnak milyen konfliktusa van a fönőkével,vagy milyen bankszámlája van,hova utazunk a hétvégén stb...De ez a nő mindenről tud,tényleg MINDENRŐL...Tudom,hogy a barátom is hibás,de vele nem lehet beszélni,nem veszi észre,hogy ez a hárpia (mert az,ha valami nem tetszik neki,üvölt,mint valami félkegyelmű,amivel persze eléri ,amit akar)uralkodik rajta,és megjátsza a kis kedves aranyost,de közben meg csak örül a helyzetnek,hogy mindenről tud,és ha úgy hozza a szükség,ezeket az információkat felhasználhatja a párom zsarolására,ellenem fordítására (már erre is volt precedens,szemtől szembe úgy csinál,mintha a legjobb barátnőm lenne,amit eleinte el is hittem,de mióta volt pl. egy olyan megjegyzése,hogy a barátom azért nem akarja ,hogy jöjjön a gyerek (mikor már 5. hét lett volna,hogy hozza,és nekünk el kellett valamit intézni,ezért a párom nem tudta vállalni),mert akkor nem tud velem "kefélni" (az ő szavait idézve),azok után kezdtem sejteni,hogy ez is csak egy megjátszás)...Bocsi a hosszú magyarázatért,csak szerettem volna szemléltetni,hogy egy hihetetlenül rafinált,mindenre elszánt nővel kell "megküzdenem".Nem akarom elveszíteni a páromat,mert amúgy imádom,de vele nem lehet erről beszélni,mert azt mondja hagyjam a féltékenységgel...Nem tud valaki valami női praktikát?


2011. júl. 6. 09:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
drága, ettől a nőcitől ti nem szabadultok meg
2011. júl. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
sajnos azt kell írnom, ha gyerek van, nincs válás. Nagyon nehéz így.
2011. júl. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
A pasid sem akar tőle "megszabadulni" ezek szerint....vagy megszoksz agy megszöksz......
2011. júl. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem,hogy a barátom azt hiszi,hogy ha ő nem így viszonyul a volt asszonyhoz,akkor szar apa...Mert pl amikor költözött a nő,a párom azt mondta,hogy nem tud menni segíteni,mert dolgoznia kell (ez igaz is volt),erre a nő közölte vele,hogy szar apa,meg nem láthatja a gyereket stb...Amikor meg végül a párom munka után odament,mert neki is voltak még ott cuccai,amik csak a költözésben kerültek elő,akkor a nő az utca közepén elkezdett üvölteni,hogy a párom miatt ment tönkre az élete,mert ő a gyerek apja,akit ő már nagyon bán ,hogy megszült,mert emiatt szar az élete,hogy gyereke van (hozzátenném,hogy 3 hete volt a barátommal,amikor terhes lett,mert azt mondta a barátomnak (jó ezt lehet tényleg így hitte),hogy nem kell védekezni,mert ő meddő,és mikor terhes lett,minden áron meg akarta tartani...amiért nem ítélem el,csak akkor miért hánytorgatja fel,ha vállalta a gyereket...)
2011. júl. 6. 10:10
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy megoldás van rá: kilépsz ebből a kapcsolatból, és olyan pasit választasz, akinek nincs volt felesége és legfőképp gyereke.


Az meg, hogy a láthatást hogy oldják meg, a párod és az exe dolga, tehát ha neked nem tetszik valami, megbeszéled a pároddal, és ő kiáll érted az exénél. Ha nem teszi, marad az 1. megoldás...

2011. júl. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
87%
Már megbocsáss, de az a pasi, aki nem akar gyereket, húzzon gumit a farkára, mondani (meg hinni) mindent lehet. Úgyhogy ebben a párod is nyakig sáros, még ha te nem is veszed észre a hibáit.
2011. júl. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Tudom hogy nem ez a kérdés....de én úgy látom 20 évesen tönkreteszed az életed azzal hogy a nyakadba veszel egy egész családot, ahol láthatólag még nem tisztázottak, és lezártak a viszonyok......
2011. júl. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ezt próbáltad-e, de egyszer miért nem mész át a nőhöz, és beszéled meg vele? Na nem őszintén, barát-a-baráttal párbeszédre, hanem erélyesen a határokat megszabni. Olyan módon, ami segíthet neki, hogy lezárja érzelmileg a volt férjével a kapcsolatot, mert még nem zárta le. Esetleg ha új férfi kerül az életébe.. De azt nem a te dolgod megoldani.

Én (az alapján, amennyit ismerek a történetből) egyszer megbeszélnék vele egy időpontot, hogy átmennék hozzá vmi ürüggyel (nálatok maradt a lány akármije, stb), és elmondanám neki, hogy számodra terhes, hogy minden nap jelen van az életetekben, mert ti egy külön pár vagytok, és nagyon kedveled őt, a férjed is, a lányt imádjátok, csak a jó viszony megőrzése miatt kéred, ne vegyen részt a mindennapjaitokban, és ne tegyen fel a párodnak olyan kérdéseket, amik magánjellegűek. Megmondanám azt is, hogy a párod gyermekének az édesanyja, ezért mindig helye lesz az életében, de neki is be kell tartania egy határt, ha rólad, vagy a ti kapcsolatotokról van szó, értse meg.

És mint női praktika, mondanám, hogy sietnem kell, de egy borral a kezembe szívesen visszajövök, hogy ha szeretne róla még beszélni, mert valóban kezvelem (bárhogy érzel, mondd neki), és szeretném tisztességesen megbeszélni, csak nem tudom, van e rá igénye.

2011. júl. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 mokkacsino ***** válasza:
100%

Szerintem a párod egy elég bizonytalan férfi. Önálló életet él, láthatással. Az meg jár neki, ha akarja a gyerek anyja ha nem. Valószínűleg nincs túl a házasságán.


Az egész ügyben módosítani, bármit tenni csak a párod képes, és neki is kell. Egy beszélgetéssel rövidre lehetne zárni az egészet, ha határozottan kiáll értetek és az új életéért. De szerintem ő sem tudja mit akar. Szóval szerintem ha a pasid nem lép ez ügyben semmit, akkor érdemes felvetned a párod felé, hogy beszélgetnetek kell.

Csak arra figyelj, hogy a gyerek ne legyen se ok, se célpont semmilyen esetben sem a beszélgetés során.

2011. júl. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy 20 évesen tényleg ki kellene szállni ebböl a

kapcsolatból!Olyan fiatal vagy még,hogy ilyesmire pazarold az idődet,hogy harcolj az ex feleséggel!Kell ez neked?

Amúgy én is azt gondolom,hogy ez a nő sosem fog leszállni rólatok,uralkodik rajtatok,főleg,hogy idősebb tőled jóval!

2011. júl. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!