Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan alakíthatjuk személyisé...

Hogyan alakíthatjuk személyiségünket? Hogyan lehetnék nyitottab, pozitívabb?

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 18:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy,hogy benne van a válasz a kérdésedben..Nyitottabb és pozitívabb leszel,aztán a visszakapott pozitív reakciók fognak tovább formálni.
2011. júl. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

Javaslom, tanuld meg és alkalmazd az autogén tréninget rendszeresen.

Kutyából semmi nem csinál szalonnát, de az autogén tréning például nagyon jó támogatás abban, hogy kihozd a képességeidből, és a lehetőségeidből a legjobbat.

2011. júl. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Úgy, hogy többet beszélgetsz és akkor is pozitív vagy, ha mondjuk meg akarnak késelni.
2011. júl. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

autogén tréning?

Tudnál róla mesélni? Vagy ez kicsit bonyolultabb és kezdjek kutakodni a neten?

2011. júl. 5. 19:26
 5/14 anonim ***** válasza:

Úgy hogy járj többet társaságba. Ahol aktívan ott is tudsz lenni, tehát nem úgy hogy "itt vagy?? hahóó?!,mm jaa igen bocs".


Aztán majd alakulsz, de első lépésnek ugye az kell, hogy ne egy magadba legyél. Meg majd a pozitív reakciókból, sikerélményektől te is pozitív leszel és így tovább domino effect.

2011. júl. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű: MOSOLYOGJ! Persze ésszel!

Figyeld meg mennyi pozitív visszajelzés érkezik majd! Légy udvarias, szólj hozzá másokhoz a boltban, járműveken, amivel utazol - ezer dolog van, ami beszélgetésre ösztönöz.


Sok embernek az is elég, ha meghallgatod és néha ilyeneket mondasz: "tényleg?", "igen, értem", "nahát", "persze".


Meglátod majd, hogy nemcsak ők élvezik majd a veled való "kommunikációt", hanem te is! Persze kell egy kis idő, akár hónapok is, mire közvetlen leszel és nyitottabb mások felé. A jó, hogy nagy valószínűséggel nem feltétlenül botlasz mindenkibe bele még egyszer. Persze attól is függ, hogy hol élsz.

2011. júl. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Autogén tréningnek neten nézz utána. A legjobb oktatótól tanulni. Ha erre nincs módod, antikváriumban keresd meg "Dr Kai Kermani: Autogén tréning" című könyvét.


A fenti tanácsok, tippek önmagukban azért nem elegendők, mert ha a kérdező nem nyitott típus, akkor nyilvánvalóan ezek nem könnyen megjátszható lépések a számára. Aki feszült, ideges, nem hisz magában, annak nincs kedve mások társaságát keresni a legtöbb esetben, ahogyan mosolyogni sem, mint a tejbe tök.

Az autogén tréning, a rendszeres relaxáció révén elérhető egy olyan állandó, nyugodt, kellemes alaphangulat, amiben sokkal szívesebben, és gördülékenyebben fordulsz majd a külvilág felé.


Még egy példa, hogy jobban érthető legyen. Ha valaki soha nem szokott futni, nem elég, ha azt javasoljuk, fuss a parkban 3 km-t. Először be is kell melegíteni hozzá, fel kell készülni rá.

2011. júl. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ezeket könnyű mondani..de eláég nehéz végrehajtani, pl. beszélgess.


Résztveszek egy önismereti programban,de annyira sok pozitív hatást nem tapasztaltam.

2011. júl. 6. 11:10
 9/14 anonim ***** válasza:
Tényleg próbáld ki az autogén tréninget.
2011. júl. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nézelődtem,ott is van ilyen bizalomkör.


A zárkózottságomnak tudom be azt a problémám,hogy nem merek az emberekhez érni. Ez által a bizalomkörös feladaton meg is buktam.


Az életben is van erre példám. A hétvégen este hazafeléjöttem az egyikkedves ismerősömmel, és nagyon remegtem és ő átkarolt, de automatikusan elhúzódtam, annyira hogy leesett a vállamról a keze.

Ez még egyszer megismétlődődött, és megjegeztem,hogy ha nem akarom nem ér hozzám.


És akkor szembesültem ezzel... mert első alkalomkor azt hittem meggondolta magát,és nem akar átkarolni, de nem..én távolodtam el.

És ez szörnyű,mert tipikusan olyan ember volt,akit nagyon lehet szeretni, és én tényleg kedvelem is.

2011. júl. 6. 11:38
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!