Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt hogy gondolod? Azért...

Ezt hogy gondolod? Azért dolgozol, hogy fejlődj, vagy, hogy megállj az enni van szinten?

Figyelt kérdés

Barátnőm érdekes reagált egy problémámra! Szóval anyósomat nem először segítjük ki anyagilag a bajból, amit teljes mértékben ő okoz. 5 éve vagyunk együtt a férjemmel, azóta már több anyagi gixert csinált, eddig mákja volt, meg kisegítettük. Illetve a férjem nehezen megtakarított pénzét is most oda kell adnunk,hogy anyós tudjon majd lakást venni. Szerencsére nekünk van,hol lakni, apukáméktól házat, kocsit kaptunk.

Barátnőmnek panaszkodtam,hogy mi lesz majd később,ha anyós megint megszorul. Most várom az első babánkat és ha már nem lesz a férjem megtakarított pénze, mert megvesszük a lakást belőle, ergo nem tudunk abból adni!

Erre a barátnőm úgy reagált,hogy és akkor mi van? Nekünk már van házunk, megélünk, ha megint megszorul, lehet adni anyósnak néha egy kis pénzt. Náluk is megy. Hozzáteszem évek óta a bátyát és 3! gyerekét támogatják a barátnőm szülei, erejükön felül, mert soha nem bírnak talpra állni!

Mondtam,hogy azért tanultunk, dolgozunk,hogy jobban éljünk, hogy mondjuk el tudjam majd vinni a gyereket nyaralni legalább a Balatonhoz és nem azért,hogy más embert eltartsak, aki a saját hibájából tart ott.

De ők akkor erősködött, hogy családi összetartás, meg nekünk legyen elég, hogy van hol lakni és nem éhezünk. Persze, össze kell tartani a családnak, de nem hiszem, hogy évekig anyagilag támogatnom kellene az anyósom és beérni azzal,hogy van mit ennem!

Mit gondoltok erről? Nektek is elég lenne egy bizonyos szint vagy nem?


2011. júl. 4. 15:31
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
45%
Gondolod, hogy aki elkolti a jovo heti penzt, es annyit ami nincs neki, hogy nincs valami "problemaja"? Persze hogy van, de mit tudsz tenni? Kiengeded a hid ala aludni? Annyit tudtok csinalni, hogy mikor kell segitseg, csak a legszuksegesebbet. Libamaj nem szukseges. Fizu menjen a bankszamlajara, legyen minden szamla onnan automatikusan levonva. Akkor mar csak annyit tud kolteni, ami megmarad.
2011. júl. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

Hát ez a bajom! Hogy nem küldeném oda, de így meg úgy érzem, megzavarodok a dühtől. Pont így terhesen hiányzik ez a legkevésbé!

Nem tudom mit csináljunk,hogy megváltozzon. A durva,hogy azt sem tudjuk mire költi. Már többször számonkérte a párom. Jó van rezsi, kocsihitel, vállalkozás. Ez kb. 100-120 ezer. Még mindig ott kellene lenni 100 ezernek, ami sokszor nincs!

Lehet,hogy szar ember vagyok, de én akkor sem tartom ezt normálisnak!

2011. júl. 4. 16:56
 33/39 A kérdező kommentje:
Egyébként FromOz! Egész értelmeseket írsz!:)
2011. júl. 4. 16:56
 34/39 anonim ***** válasza:
90%

Én maximálisan veled értek egyet! A mai világban kell, hogy legyen vésztartalék, én ugyan nem segíteném ki az anyóst, ismerem ezt a fajtát, aki a saját hülyesége miatt van mindig sz*rban, csak kihasználja a szeretteit. (párom szülei dettó ilyenek!!!)

Én sem akarok megragadni egy szinten, nem az, hogy akkor minden jót megvonok magamtól, de legyen csak tartalékom. A szüleimnek is van, és nem a szél hordta össze, hanem a takarékosság. És ha valami váratlan kiadás jött (új kazán, ami 400 ezer forint), akkor nem volt aggodalom, honnan kerítsenek rá pénzt.

2011. júl. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Neked van igazad! Tudom milyen érzés.

Bár én apámmal élek, de jószerivel én tartom el őt az árvaságimból + a kevés munkahelyi gyakorlatos pénzemből. Volt fél millám (örökölt, nagymama), abból 400 ezret eltapsolt, mert hazudott nekem (azt mondta vesz új konvektort, meg az OTP-nek fizeti ki a tartozását), plusz az anyumtól örökölt 100 ezerre is lecsapott, mert elitta/gépezte pár óra alatt a pénzét. Nem tudok mit tenni ellene, nincs menekvés..., de ez nem normális és megpróbálom nem hagyni magam, mert oké, hogy család, de a végtelenségig nem fogom egy idióta felnőtt hülyeségeit kifizetni!

2011. júl. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Édesanyám 20 évig segített alkoholista testvérén, mikor meghalt, ránk maradt. 5 évig mi segítettünk neki, elég nehéz volt, és nem az anyagi részre gondolok csak. Ha anyu a lábára állt volna az elején, lehet, hogy a testvére összeszedte volna magát, de így kényelmes volt neki.
2011. júl. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Nem szedte volna osszemagat. Doki, elvonokura hasznal csak. Ti nem tudjatok oket meggyogyitani. Igen, gyogyitas kell nekik, mert betegek.
2011. júl. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:
Csak sajnos ez nem így megy ám! Ha valaki nem ismeri el,hogy alkoholista az büdös életben nem lehet bedugni egy elvonóra!
2011. júl. 5. 16:28
 39/39 anonim ***** válasza:

Belehet, de csak akkor ha buncselekmenyt kovet el a drog es alkoholszenvedelyevel. Vagyis a birosgnak kell elkuldeni oket, ami nem visszautasito.

Talan azt probaljatok megbeszelni, mint csalad, anyossal, mi lenne ha belepni egy elvonokurara, hisz biztos O is szenved a szenvedelyeert, megha be nem vallana is. Sok sikert, hatha raall, konnyebb lesz mindenkinek.

2011. júl. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!