Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt hogy gondolod? Azért...

Ezt hogy gondolod? Azért dolgozol, hogy fejlődj, vagy, hogy megállj az enni van szinten?

Figyelt kérdés

Barátnőm érdekes reagált egy problémámra! Szóval anyósomat nem először segítjük ki anyagilag a bajból, amit teljes mértékben ő okoz. 5 éve vagyunk együtt a férjemmel, azóta már több anyagi gixert csinált, eddig mákja volt, meg kisegítettük. Illetve a férjem nehezen megtakarított pénzét is most oda kell adnunk,hogy anyós tudjon majd lakást venni. Szerencsére nekünk van,hol lakni, apukáméktól házat, kocsit kaptunk.

Barátnőmnek panaszkodtam,hogy mi lesz majd később,ha anyós megint megszorul. Most várom az első babánkat és ha már nem lesz a férjem megtakarított pénze, mert megvesszük a lakást belőle, ergo nem tudunk abból adni!

Erre a barátnőm úgy reagált,hogy és akkor mi van? Nekünk már van házunk, megélünk, ha megint megszorul, lehet adni anyósnak néha egy kis pénzt. Náluk is megy. Hozzáteszem évek óta a bátyát és 3! gyerekét támogatják a barátnőm szülei, erejükön felül, mert soha nem bírnak talpra állni!

Mondtam,hogy azért tanultunk, dolgozunk,hogy jobban éljünk, hogy mondjuk el tudjam majd vinni a gyereket nyaralni legalább a Balatonhoz és nem azért,hogy más embert eltartsak, aki a saját hibájából tart ott.

De ők akkor erősködött, hogy családi összetartás, meg nekünk legyen elég, hogy van hol lakni és nem éhezünk. Persze, össze kell tartani a családnak, de nem hiszem, hogy évekig anyagilag támogatnom kellene az anyósom és beérni azzal,hogy van mit ennem!

Mit gondoltok erről? Nektek is elég lenne egy bizonyos szint vagy nem?


2011. júl. 4. 15:31
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
77%
A lejmolás nagyon, de nagyon rossz szokás...
2011. júl. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

ha a fejlődés azzal jár, hogy többet kell dolgozni vagy kevesebb a szabadidő, akkor megállnék azon a szinten, amely kielégíti az igényeimet. én nem akarok gyüjtögetni, annyi pénz kell, hogy minden évben költsek 250-350 ezer Ft/fő nyaralásra, kb ugyanennyit ruhákra és szórakozásra, a többi mehet lakásfenntartásra és egyéb szükséges dolgokra. tudom önző vagyok, de nem fogom azért jobban strapálni magam, hogy hogyha lesz gyerekem (az is max.1 és még soká) majd egykor jobban éljen és hogy neki gyűjtögessek.

L25

2011. júl. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem teljesen igazad van, a gyerekem lenne az első, pláne ha az anyósom lenne a károk okozója. A barátnődnek elég sz*r felfogása van.
2011. júl. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:

Felfogás kérdése. Engem sem izgatnak az anyagi dolgok. Ami pedig igazán fontos, az nem kerül sokba. Nem érzem annyival jobban magam a tengernél, mint a Balatonnál.

A te felfogásod szerint "nekem is elég lenne egy bizonyos szint". Hogy ez jó vagy sem, nem kell róla vitatkozni.

2011. júl. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
20%
Te magkaptad szuleidtol ami kell, haz, kocsi. Nem Te es parod dolgozott meg erte. Anyos gondolom eddig megteremtette sajat maganak es kicsi fianak ami kellett. Most bajban van, (mindegy hogy lehet hogy az O hibaja0, ha tudtok segitsetek. Nem tudhatod, hogy mikor szorultok majd Ti is ra egyszer. Baratnodnek igaza van, normalis no, normalis erzetu, mig Te, cssak magaddal vagy elfoglalva.
2011. júl. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Köszi!

Róla tudni kell,hogy nagyon rosszul áll a pénzhez. Spórolni nem nagyon tud, pedig még otthon lakik. Nem is keres rosszul. Számára szerintem nincs értéke a pénznek. Nyilván, mert még soha nem kellett teljesen a saját lábán megállni.

Természetesen én sem úgy gondoltam,hogy a munka a család, egészség rovására menjen. Hanem, hogy pusztán azért elégedjek-e meg egy szinttel, mert egy családtagot segítenem kell!

2011. júl. 4. 15:41
 7/39 anonim ***** válasza:
15:40 vagyok véletlen elküldtem. Számomra a fejlődés például azt jelenti, hogy elolvasok még néhány könyvet, megtanulok még egy hangszeren játszani, elismernek a szakmámban. Egyébként tapasztalataim szerint ha a szakmai elismerés megvan, akkor nem kell a pénzen rettegni, mert lesz. Talán ezért is nem különösebben érdekel.
2011. júl. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
No igen, és az, hogy segítesz máson, szintén előrelépés - erkölcsileg. És előbb-utóbb visszakapod. Szükség esetén mindenki szívesebben segít olyan embernek akiről tudja, hogy nem irigy.
2011. júl. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Ha az anyósod alkoholista lenne akkor is úgy gondolnád.

Persze, megteremtette a fiának a környezetet. Felnevelte! De a párom amióta dolgozik gyűjt, soha nem kért és nem kapott otthonról nagyobb értékű, vagy maradandóbb dolgot. És persze, segítettünk egyszer, segítettünk kétszer. De mindig kellene fogni egy felnőtt ember kezét,hogy ne kerüljön a híd alá. Nem egy öreg kisnyugdíjasról van szó. Ha arról lenne természetesen szívesebben segít az ember!

2011. júl. 4. 15:44
 10/39 anonim ***** válasza:
20%
Parod nem kert, es talan nem is kapott, de Neked a segged ala raktak mindent, es most Te haborogsz. Hagyd mar!
2011. júl. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!