Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt hogy gondolod? Azért...

Ezt hogy gondolod? Azért dolgozol, hogy fejlődj, vagy, hogy megállj az enni van szinten?

Figyelt kérdés

Barátnőm érdekes reagált egy problémámra! Szóval anyósomat nem először segítjük ki anyagilag a bajból, amit teljes mértékben ő okoz. 5 éve vagyunk együtt a férjemmel, azóta már több anyagi gixert csinált, eddig mákja volt, meg kisegítettük. Illetve a férjem nehezen megtakarított pénzét is most oda kell adnunk,hogy anyós tudjon majd lakást venni. Szerencsére nekünk van,hol lakni, apukáméktól házat, kocsit kaptunk.

Barátnőmnek panaszkodtam,hogy mi lesz majd később,ha anyós megint megszorul. Most várom az első babánkat és ha már nem lesz a férjem megtakarított pénze, mert megvesszük a lakást belőle, ergo nem tudunk abból adni!

Erre a barátnőm úgy reagált,hogy és akkor mi van? Nekünk már van házunk, megélünk, ha megint megszorul, lehet adni anyósnak néha egy kis pénzt. Náluk is megy. Hozzáteszem évek óta a bátyát és 3! gyerekét támogatják a barátnőm szülei, erejükön felül, mert soha nem bírnak talpra állni!

Mondtam,hogy azért tanultunk, dolgozunk,hogy jobban éljünk, hogy mondjuk el tudjam majd vinni a gyereket nyaralni legalább a Balatonhoz és nem azért,hogy más embert eltartsak, aki a saját hibájából tart ott.

De ők akkor erősködött, hogy családi összetartás, meg nekünk legyen elég, hogy van hol lakni és nem éhezünk. Persze, össze kell tartani a családnak, de nem hiszem, hogy évekig anyagilag támogatnom kellene az anyósom és beérni azzal,hogy van mit ennem!

Mit gondoltok erről? Nektek is elég lenne egy bizonyos szint vagy nem?


2011. júl. 4. 15:31
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
30%
Azért ne általánosíts :) Ha jól látom, FromOzzal ketten írtunk szinte végig. Ilyenre pedig többször volt már példa, és a véleményünk általában szembemegy a mai általános vélekedéssel.
2011. júl. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

Nézd én ezért is kérdeztem! :)

Lehet intelligensen is elmondani a véleményt, ahogy te és lehet máshogy, ahogy FromOz!

És igen és tényleg máshogy gondolom. Ha arról lenne szó, hogy nem elég a nyugdíja, bármikor szívesen segítek. De ha arról,hogy ő kb. 250 ezres bevételnél, úgy hogy egyedül lakik, állandóan megcsúszik, az italról nem hajlandó lemondani, ebben az esetben tényleg nem érzem úgy,hogy életem végig támogatnom kellene!

Természetesen megtettem eddig, hiszen a férjem anyja. Csak nem tudom,hogy hol lesz a határ!

2011. júl. 4. 16:13
 23/39 anonim ***** válasza:
20%

Tevedsz kerdezo,

Mire lenek feltekeny? Nem, nem vagyok az. Itteni valaszaimbol mar kitunhetett volna.

Mindenem meg van, tobb mint ami kell, szikseges. Dolgozom, a csalad is, en is kaptam nagyon jo kezdest anyamtol. (Amiert O kemenyen megdolgozott).

Igen, szeretem tamogatni az embereket, foleg a csaladot.

Mindenkinek fejlodni kell, nem egy helyben topogni, de kerdesed, nezeted nem errol szol, hanem arrol, hogy irigy, szivtelen vagy. Mondom, egy masik csaladba kellett volna ferjhez menned.

2011. júl. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

Akit támogatsz az is alkoholista?

Te tényleg olyan önzetlen ember vagy,hogy adsz valakinek pénzt, aki kétnaponta részeg, közben elég jól keres, de megtartani nem nem tudja (közben a másik gyerekét pumpálja, mert az nem olyan munkát szeret csinálni,amiből nem él meg) és még ehhez mosolyogsz is? És mindezért tanultál és még dolgozol is érte napi 10 órát?

Ne haragudj, de nem hiszem!

2011. júl. 4. 16:19
 25/39 anonim ***** válasza:
23%

Jogod van hinni vagy sem.

Nem, nem adok keszpenzt egy alkoholistanak, hanem probalom praktikusan segiteni.

Privat eletem es a munkam is ilyen, (igaz, csak napi 8 ora)

Tudod, az elet sokkal boldogabb, ha mosolyogsz, onzetlen vagy. Ahogy telnek az evek, annal konnyebb ezt csinalni, turelmes lenni az emberekkel, effektiven kommunikalni, nem morogni.

2011. júl. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

Én értelek! Önzetlen voltam eddig, hiszen soha semmilyen segítséget tőle nem vártam el. Miért is tettem volna? Egyszer másfél millióval húztam ki a sz&rból.

De én azért tanultam, dolgozom,hogy továbblépjek. Ahogy gondolom a férjem is. Nem nyugszom bele,hogy egy felnőtt embernek nem lehet megállj parancsolni ilyen téren!

Hogy mindig félek, mi lesz az újabb gixer és mennyibe fog kerülni.

Nézd, lehet,hogy önző vagyok, de nem azért nem fogom elvinni a gyerekem nyaralni, hogy anyós vagy legurítsa a torkán, vagy másik gyerekének odaadja.

2011. júl. 4. 16:27
 27/39 A kérdező kommentje:

Ja, őt nem lehet praktikusan segíteni. Leültünk vele, kértük, könyörögtünk, ordítottunk stb. Megmondtuk,hogy mit tudna csinálni, segítenénk stb. Bólogatott.

Rá egy hétre jött a másfél milliós "gond"!

2011. júl. 4. 16:29
 28/39 anonim ***** válasza:
93%
Pontozzatok le (nem igazán érdekel :D), de a kérdezőnek teljesen igaza van, határok vannak, ezeket meg kell húzni. Nehogy már lábtörlőt csináljon magából az ember, mert más egy felelőtlen életképtelen hülye. Azért álljon meg a menet, most az ő jövőjük a tét, a gyermeküké. Istenem...
2011. júl. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
45%

Egyet ertsetek meg.

Anyos nem "direkt" csinalja hulyeseget. A no beteg, elmileg beteg. Az alkoholizmus is egy betegseg. Mikor igergeti, hogy maskor nem igy lesz, ugy is gondolja, de mikor ott a pia, az agya ellene beszel.

Praktikus segitseg nem uvoltozes. Valahogy meg mindig nem ertem. Amellett hogy anyost segited, szerintem a gyerek is el tud jutni a Balatonra. Nem hinnem, hogy az utolsot adod az anyosodnak.

2011. júl. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

Meglepődnél!:)

Nem utolsót, hanem az utolsó előttit!

Tényleg nehéz elhinned, de nem kérünk a szüleimtől:). Más kérdés,hogy van örökségem, bankban, de azt nem áldoznám anyósra, ha nem gond!

Mi ketten annyiból élünk,amennyit ő elkölt.

De nem csak a piára költ. Ezt arra írom,hogy írtad,hogy elmileg beteg. Ő olyanra, hogy jön valaki hozzá, akkor vesz libamájat, meg 5 üvegbort.

Vagy,hogy 20 ezret eltelefonál, de ez nem a munkájához kell!

2011. júl. 4. 16:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!