Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs pénzünk de a cigaretta...

Nincs pénzünk de a cigaretta akkor is a lényeg?!

Figyelt kérdés
Anyu folyamatosan ezt csinálja, itt van hónap vége, alig van pénzünk a megélhetésre, de az 500 forintos cigarettán megy a harc.. Tesóm és anyám, "nekem egy 8 szálat rakjál ám félre" mikor mondom neki hogy szinte nincs mit ennünk akkor meg jön a válasz "ne dumálj, nem te keresed meg a rá valót" az egy dolog, de Ő panaszkodik mindig hogy nincs pénzünk..
2011. júl. 3. 16:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Én dohányzom, de ha választanom kéne, hogy a cigi vagy a gyereknek ami kell, hát nem kérdés.Azért a cigi nem veszi el a szülők eszét, a gyerek fontosabb.
2011. júl. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
37%

válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:37

Én is így vagyok vele:xD-és a mai napot úgy kezdtem és úgy is fejezem be,hogy nincs kávé,és sajnos holnap sem lesz...majd délelőtt veszek<3

2011. júl. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs így, de ismerek olyan embereket, akiknél tényleg fontos. Nagyon valószínű, hogy a függés miatt, mert erős lehet (én is dohányoztam, bár már jó fél éve leszoktam), másrészt meg talán amiatt, hogy "ennyi öröme legyen".
2011. júl. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
hát igen ez mindig így volt így lesz. akár mennyire nem telt semmire, mikor cigit meg piát kellett venni a pénz mindíg ott volt a pénz, de máskor sosem. Vannak ilyen természetű emberek de azért ez beteges! arra törekedj hogy te sose legyél ilyen!
2011. júl. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

sokat számít, mennyit szívnak el naponta.

én régen napi fél dobozzal, aztán ezt lecsökkentettem napi 2-3 szálra.

de még ígyis sok pénzt visz el.

emellett kávéfüggő is vagyok, napi 1 csésze kell.

az viszont felháborító, hogy valaki inkább cigit vesz, mint kenyeret. én v.hogy lemondanék róla, ha a gyerekem látná kárát.

azt meg szintén utálom, ha v.ki kisbaba, meg gyerek mellett cigizik. ki lehet menni az erkélyre, ablakhoz, udvarba...

én ha kisgyerekes anyukát látok az utcán, és cigizek éppen, arrébb megyek. mert lehet, hogy most dohányos vok, de emlékszem még rá, gyerekként hogy utáltam, ha az orrom alá fújták a füstöt.

2011. júl. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Itt is ez a gond...


A párommal mindketten dohányoztunk, elég rendesen, januárban leszoktam, februárban terhes lettem, azóta kifejezetten ZAVAR a füst, azon felül, hogy drága.

Én is mindig azt hallgatom, hogy ő függő, nem is tudja lerakni, mert 30 éve dohányzik, stb, kamu dumák tömkelege.


Nálam, ami bejött, egy időben én is ugyanúgy elkértem a férjemtől a "cigipénzemet" és szépen összegyűjtögettem, abból lettek babaruhák, vacsorázgatások, ilyesmik :)


Azóta ő is 2-3 napra leoszt egy doboz cigit, míg korábban naponta több dobozzal elszívott.

2011. júl. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Hát napi fél doboz biztos elmegy! Több nem!

És nem úgy van vele baj mint szűlő, mert nagyon szeret és én is Őt! :-)Köszönöm a válaszokat

2011. júl. 3. 21:07
 18/19 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van... heti 2 doboz cigi gyakran elfogy (a másik ilyen a napi újság, amit mképp meg kell venni, kben vége a világnak -.-...), közben meg sír a szájuk, hogy mennyire pazarlunk és milyen sokba kerülünk mi... ja, meg ki vannak akadva, amikor visszaszólok, amikor azokat a csokikat, bonbonokat, amiket én kaptam másoktól, szó és kérés nélkül továbbpasszolják másnak, hogy ne keljen rájuk költeni...
2011. júl. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
nálunk ugyan ez van anyámék is megmondták:"tudod fiam nekünk dohányosoknak ha választani kell egy kiló kenyér meg egy doboz cigi közt akkor a cigi lesz"amúgy érdekes a hűtő tátong de valahogy van pénz cigire....
2011. júl. 5. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!