Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Voltál már úgy hogy valakit...

Voltál már úgy hogy valakit bemutattak neked, aztán elfelejtetted a nevét? (családtag bemutat neked valakit)

Figyelt kérdés
Most bemutatotta egy ismerősöm a feleségét,én meg már elfelejtettem a nevét.Ez annyira ciki.
2011. júl. 2. 21:27
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
De jó hogy nem vagyok egyedül.2név nagyon ismerős de nem emlékszem,amúgy nem szoktam elfelejteni a neveket.Csak most az idegtől szerintem.
2011. júl. 2. 21:40
 12/31 anonim ***** válasza:

Rendszeresen így járok. De a legrosszabb megoldás, ha nem árulod el, hogy elfelejtetted. Ha véletlen kiderül, akkor megsértődhetnek, hogy nem is akarod megjegyezni.

Egyszerűen meg kell kérdezni még egyszer. "Ne haragudj, ugye Ági?"

2011. júl. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Hírhedten rossz a névmemóriám. Régen én is kerültem a megszólítást és így próbáltam "elsumákolni" a dolgot.


Most egy csomó új emberrel kell kommunikálnom, ezért általában bemutatkozás után előrebocsátom, hogy a nap folyamán még párszor megkérdezem a nevét, mert nehezen tanulok. :) Mindenki megérti.


21/L

2011. júl. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is inkább a személyre koncentrálok bemutatásnál, mint a nevére. Úgyhogy szinte soha nem úszom meg a "Bocs, hogyan is szólíthatlak?" kérdést, de akkor legalább már látják rajtam, hogy meg AKAROM jegyezni, és használom a nevüket..:)
2011. júl. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Ezt lehet fejleszteni. Olvastam egyszer erröl valamit. Bemutatkozaskor jol figyelni, többször elismetelnei magadban a nevet, es igen, ha nem tudod, megkerdezni. Egy idö utan automatikussa valik.
2011. júl. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Azért nem is akarom megmondani a 2nőnek ,hogy elfejtettem a x nevét,mert akkor mit szólnának.Még mondanák hogy "jó megfigyelő" vagyok.
2011. júl. 2. 21:44
 17/31 A kérdező kommentje:
Meg ugye ezt a 2nőt sem ismerem igazán,egy picit az 1iket csak.Mit gondolnának rólam.
2011. júl. 2. 21:46
 18/31 anonim ***** válasza:
Kettesben megkérdezem udvariasan mégegyszer, miközben újra mondom az enyémet (gondold el, neki vagy 6-8-at kellene megjegyezni!), még neki is jól jön, semmi gond...
2011. júl. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
semmi gáz nincs abban, ha megkérdezed tőle, h ne haragudj mi is a keresztneved? Vagy vidd oda a párodat bemutatni, vagy valakit és akkor neki is elmondja a nevét :D
2011. júl. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Csak ilyen van.
2011. júl. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!