Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire jelent korlátot az...

Mennyire jelent korlátot az ismerőseitek közti "átfedés"?

Figyelt kérdés

Ha olyan ismerősökről van szó akik egymást is ismerik, az embernek "jobban meg kell válogatni a szavait".

Mennyire tudtok nyitottak, barátkozók lenni internetes barátságoknál?

A való életben is némileg kötetlenül lehet beszélni gyakorlatilag vadidegenekkel, akikkel nincsenek közös ismerősök.

Manapság már egy idegennel "veszélytelenebb" nyitottan, lazán beszélni mint egy olyannal akivel sok közös ismerős van, még a családjaik is ismerik egymást.

Vki szerint ez nincs így.

Te hogy látod?


2011. júl. 1. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem értem, milyen korlátról beszélsz. Egyébként baromi egyszerű, nem hazudok senkinek, a véleményem meg felvállalom bárki előtt.

Tudom, ritka dolog, sokszor elképedek itt a válaszokon ("utalni" dolgokra, "célozni" problémákra, "hogy ne bántsam meg" és rokonai). Egyszerűen mindenkinek mindent a szemébe mondok, ezáltal persze nincs "holdudvarom" és érdekbarátaim, mert ezt nem viselik el, de hát kit érdekel? Egyébként meg amikor látják, hogy őszinte és KÖVETKEZETES vagyok, a legtöbben csodabogárnak tartanak, de pozitívan értékelik.

2011. júl. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Körülöttem ez nincs így. A barátaim és családtagjaim mind ismerik egymást, de nem jelent gondot egymás "kibeszélése", mivel a véleményemet megmondom a szemükbe - ha ez sértené őket, nyilván nem lennénk barátok. Olyan nincs, hogy áskálódjak valaki háta mögött, de beszélgetni szoktunk egymásról.. Előfordul, hogy nem tetszik valami, de minden emberi kapcsolat alapja a megértés és elfogadás. Idegenekkel viszont nem beszélgetek, semmi közöm nincs hozzájuk, nem érzem úgy, hogy bármit építenék magam körül, ha időt áldozok valakire aki aztán kisétál az életemből. A meglévő barátokkal kell csiszolgatni a kapcsolatot.. nekem ez működik, és nem mondhatnám, hogy bármi hátrányom lenne az őszinteségből.
2011. júl. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem a "legjobb barát" jellegű barátságokra gondolok, ott tényleg szabadon lehet őszinte az ember.

Az ismerősök közti átfedésről beszéltem.

Pl egyikkel jóban vagy és elmondasz neki vmit, az pedig simán továbbadja olyannak akivel rosszban vagy.

Az idegen nem tudja tovább adni az ellenségeidnek.


Vagy pl fiatal vagy, akkor a "felnőttek" elvárják h komolyan viselkedj, ezért jobban oda kell figyelned hogy viselkedsz egy olyan fiatal közelében akinek a szülei ismerik a te szüleidet.

Fél nap alatt jópár láncszemen tud áthaladni az infó h milyen "komolytalan" vagy.

Ellenben egy idegennel akivel hasonlóan semleges viszonyban vagy, nem áll fenn ez a veszély.

Itt a gyakorin is milyen nyíltan beszélnek az emberek az anonimitás miatt.

Mégegyszer hangsúlyozom nem az igaz barátokról beszélek, pont ezért írtam a kérdésbe barát helyett ismerőst.

2011. júl. 1. 19:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Sosem tettem olyat, hogy az, ha kitudodik gondot okozzon, szoval nekem ez semennyire nem okoz gondot. Nem hazudozom. Egyebkent meg sosem tudhatod, hogy melyik ket fuggetlen ismerosod ismerkedik ossze. Nekem is most irt egy gimis oszt. tarsam, hogy megismerte egy volt egyetemi evfolyamtarsamat es akkor derult ki, hogy mi mindannyian ismerjuk egymast. Semmi rosszat nem tudnak mondani rolam, hogy ezt vagy azt kibeszelem, mert nem. Ugy kell viselkedni, hogy ilyentol ne kelljen tartani.
2011. júl. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Legjobb barát..:D Nekem csak az van, 3-4 fő, haverok, ismerősök nincsenek. Talán ezért is nincs ilyen problémám:) Valahogy én is úgy vagyok vele, ahogyan az egyik előző: sosem teszek olyat, amit ne vállalnék ha kitudódik. Azt pedig tudom, hogy sokan úgy érzik, meg kell felelniük másoknak, és emiatt visszafogják magukat/másképp viselkednek bizonyos emberek körében, de én egyszerűen nem akarok így tenni. Képes lennék rá, de utálom magam másnak mutatni. Szóval én nem vagyok jó példa erre a kérdésre.. de legalább boldog, kiegyensúlyozott, idegesítő kapcsolatoktól mentes életem van:)
2011. júl. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jó nektek, de sokszor nem ilyen egyszerű az élet. :D

(Hopp, na olyan ismerősöm is akad aki megszólna mert szmájlit írtam...)


Itt egy idevágó kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


"Hamarabb osztom meg vad idegennel, ha a körülmények úgy hozzák. Főleg olyanokkal, akik egyáltalán nem ismerik a családomat, csak engem valamilyen szinten. Egy korát nem megjelölő NŐ."


"Volt már hogy igen de kivétel nélkül mindig megbántam...nem érezték át közel sem amiről beszéltem és kicsit még talán én jöttem ki rosszul a dologból...utólag belegondolva az is lehet a rossz emberekhez fordultam támogatásért együttérzésért...de ez megfontoltságra intett e téren."


"A második elég nagy igazságot írt le.Az idegenek néha sokkal megértőbbek ilyen téren ez kétségtelenül azért lenne mert kevésbé elfogultak is..."

2011. júl. 1. 20:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled nagyon is...életem legszebb pillanatainak tartom amikor idegenekkel tudtam úgy beszélni ahogy a legjobb(nak gondolt) barátaimmal sohasem.Persze mert igazi barátom nem volt nagyon eddig.

És igen a körök összefutnak nagyon is.Érdemes vigyázni...azért az ember egy idő után elér abba a korba amikor mindegy mit tesz annak elterjedhet akár az ellentettje is.Ami egyszer csak feltételezés az a másik szájában már ténnyé válik..

2011. júl. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!