Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak olyan erős személyiségű...

Vannak olyan erős személyiségű ismerőseitek, akik mellett senkinek érzitek magatokat?

Figyelt kérdés

van néhány csaj, aki semmiben sem jobb nálam, mégis valahogy azt érzem, h sokkal "erősebbek", h ők jobbak, szebbek, okosabbak, és kényelmetlenül érzem magam mellettük, olyan jelentéktelennek, pedig nem éreztetnek semmi ilyet. Irigylem őket muszáj belátnom. Ezzel más is van így? Hogyan lehet ezt az érzést legyőzni?

19L


2011. jan. 28. 14:28
 1/9 Bocipók ***** válasza:
77%
Aki mellett senkinek, jelentéktelennek érzem magam, annak nem keresem a társaságát.
2011. jan. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha más mellett senkinek érzed magad de ő nem sugall semmi ilyesmit, akkor nem ő az erős személyiség, hanem te vagy gyenge.
2011. jan. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Nem lehetnek mindenben jobbak! Ez lehetetlen! Találd meg azt, amiben te vagy a jobb, és akkor meg lesz az egyensúly. Mivel nem vagyunk egyformák, ez így van rendjén. Mindenki másban jó.

Ne legyen ilyen kevés önbizalmad! Az sem segít!


Ha meg tényleg változatlanul ezt érzed, akkor szerintem biztos hogy nem érezheted túl jól magad a társaságukban. Így meg nem is annyira beszélhetünk barátságról szerintem...

2011. jan. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én szerencsére akkor elég erős személyiség vagyok :) Talán az zavar, ha valaki nagyon más mint én. De akkor nem irigykedek, szimplán idegesít.

Pl. egyik nap suliban odajött egy IQ 5ös csaj hozzám, és elkezdett beszélni.

Megnézi a sulis laptopom, hogy jajjde szép, az osztálytársainak meg milyen ronda.

Mondom neki lehet, de azok jobb gépek.

Rámnéz: hát hogy lennének, mikor azok olyan rondák??!

Aztán majdnem bőgve rátér, hogy nézzem meg, letört a körme...

Hát ilyenkor nem érzem magam senkinek, de idegrohamot azt tudok kapni :D 20/L

2011. jan. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez nem az ő tulajdonságuk, hanem a tiéd.


Ők magabiztosak, te nem vagy az. Alacsony az önbizalmad.


Lehet különben, hogy nekik is alacsony az önbizalmuk és ugyanúgy éreznek, mint te, csak ez kifelé rendszerint nem látszik az emberen.


Egy pillanatra gondolj bele abba, hogy nem látszik rajtad, hogy nem vagy magabiztos. Aztán viselkedj úgy, mintha magabiztos lennél, ugyanis soha, senki sem fogja látni rajtad, hogy nem vagy az (ez nincs senkinek a homlokára írva). Hamar beleszoksz az új szerepbe.


Az, hogy ilyen "erős" személyiség vagy-e, az egyszerűen a te döntésed.

2011. jan. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha erős személyiség alatt az önbizalmat/magabiztosságot értjük, akkor attól függ h mennyire jó fej/barátságos emellett.

Vannak olyanok is akik magabiztosak de "lehúzzák" az embert, az ilyeneket inkább vmi másnak nevezném, mert az "erős személyiség" kifejezés vmi pozitív dolgot sugall.

2011. jan. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A legjobb barátnőm éppen ilyen..Én mellette egy snekinek érzem magam, de ez nem teszi tönkre a kapcsolatunkat..Nem ő tehet róla, hogy én kevésbé vagyok okos vagy szép,hanem én..:) Egyszerűen megszokom..Tudom, hogy a barátaink attól még engem is szeretnek..stb stb..
2011. jan. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
igen van.A nővérem.
2011. jan. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
régen ez velem is így volt. első nagy önbizalomlöketet az adta, hogy szerelmes lettem. aztán 'legjobb'nak mondott, szemét barátnőmet kitettem, fel is út le is út, velem így nem lehet bánni. vele szemben volt mindig kisebbségi komplexusom, pedig nem tett érte gyakorlatilag semmit.. azóta jobban érzem magam :D
2011. jan. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!