Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tervező vagy spontán típusú...

Tervező vagy spontán típusú ember vagy?

Figyelt kérdés

Általában mindent megtervezek, tehát reggel tudom, hogy hánykor fogok porszívózni, mikor kezdek a vacsikészítésnek stb. Ugyanígy van hosszabb távon is. Sokminden nem jön össze természetesen és olyankor nagyon mérges vagyok (pl betoppan egy váratlan vendég miközben a napirendemben épp a vacsifőzés lenne)... Egy csomó plusz fejfájást okozok így magamnak, de még mindig úgy érzem, hogy spontán cselekvésű emberként rég diliházban lennék a kiszámíthatatlanság és az emiatt való aggódás miatt :)


A párom is tervezős típus, talán még tervezősebb mint én. Kíváncsi vagyok nálatok mi a helyzet és arra is, hogy egy kapcsolatban melyik a legjobb párosítás szerintetek (spontán-spontán, spontán-tervező, tervező-tervező)


2011. júl. 1. 15:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Spontán, de hosszútávú dolgoknál tervező vagyok.

A férjem a "melyik bolygón vagyok?" típus.

2011. júl. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnem a 7 napjat napirend szerint elni.
2011. júl. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Tervező vagyok, de nem időre pontosan, hanem kb. úgy tervezek, hogy holnap-holnapután vasalok, porszívózok, elmegyek bevásárolni,stb. S amit tervezek, az bizonyos időbe bele kell, hogy férjen. Ez a bizonyos időn belűl pedig spontán, ahogy jön, úgy megcsinálom a dolgom.
2011. júl. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
én azért ennyire nem mint te. általában én is kitalálom még reggel, hogy mit fogok csinálni, de nem percről percre, így nemis valósul meg sokszor :D
2011. júl. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Spontán típus vagyok. Utálom, ha be van rendszabályozva a napom. Felkelek és tudom, hogy mi az aznapi feladatom, de nem táblázom be magamnak, elég ha tudom, hogy pl. 6-ra legyen kész a vacsora, nem tervezem meg,hogy délelőtt 10-kor, vagy délután 4-kor főzöm meg és általában az utolsó percben még azt is megmásítom, hogy mit főzzek. Anyaként és feleségként sem vagyok tervező, ahogy esik, úgy puffan.

Fiatalabb koromban pl. egyet gondoltam és kiköltöztem Németországba, soha nem tervezgettem előre, mert annak úgyis az lett a vége, hogy a sors közbeszólt (lsd. váratlan vendég) és engem meg az frusztrált, hogy belerondítottak a tervembe. Így meg nem vagyok soha frusztrált:)

A férjem is ilyen, bár ő szeret tervezgetni, főleg hosszú távon, de ő is az a fajta, hogy reggel felkelünk és kitaláljuk, hogy na akkor ma mégsem a nagyihoz megyünk hanem kirándulni és akkor úgy is van:)

2011. júl. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Változó. Néha tervezek előre, legtöbbször spontán. Ha nem jön össze a tervem, az sem gond.

A párom is ilyen, annyi különbséggel, hogy ha egyszer eltervezett valamit, akkor ha a fene fenét eszik is, annak úgy kell lennie. Az őrületbe tud kergetni vele.

2011. júl. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Én tervező lennék, csak sajna általában azokat se tudom betartani amiket én magam tervezek el:D Szóval inkább spontán:)
2011. júl. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Sajnos tulsagosan tervezo tipus vagyok es panikolos is ha valamit nem latok be teljesen vagy nem ugy alakul ahogy elterveztem. Mar sokszor gondoltam, hogy olyan jo azoknak akik spontan tipusuak. Csak gondolnak egyet osszecuccolnak es mennek a tohoz. :) En 4 napig kepes vagyok keszulodni es tervezgetni, hogy mi hogyan legyen. Nemsokara utazom a 17 honpos kisfiammal nyaralni es mar most panikolok pedig meg van tobb mint 2 het. Irodaban dolgozok es szo szerint a honap elso napjan (vagyis ma) mar elkeszitem a sajat keszitesu naptaramat egy honapra amibe nemcsak naprol napra hanem orarol orara pontosan megvan, hogy mit mikor vegzek el, mikor kezdek neki... Aztan ha valamelyik konferencia 1 oranal tovabb tart es csuszok akkor mar teljesen kesz vagyok. :)

Ferjem is tervezo tipus mint en de nem panikol annyira ha nem sikerul valami ugy, ahogyan eltervezte.

2011. júl. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

"melyik bolygón vagyok?" tipusba tartozom én is:D:D:D

Nagyon tetszett az elnevezés. Amúgy ez nem feltétlenül pozitiv.

2011. júl. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én tervező típus vagyok inkább.
2011. júl. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!